DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 3. srpna 2016

Home » » Recenze/review - WITHERSCAPE - The Northern Sanctuary (2016)

Recenze/review - WITHERSCAPE - The Northern Sanctuary (2016)


WITHERSCAPE - The Northern Sanctuary 
CD 2016, Century Media Records

Uprostřed cesty leží zmrzlá mrtvola kdysi krásné ženy. Zemřela náhle, osamocená v divoké přírodě severu. Když se podíváte pečlivěji, zjistíte, že jí to pořád sluší. Je úžasná ve své samotě, je opuštěným svědomím. Zastavilo se jí srdce ze vší té chladné nádhery. Hleděla a stále kouká do sněhové pokrývky, užívá si (i když už na onom světě) nekonečnou pustinu. Přistupuje k ní mladý doktor, otevírá její ústa. Zmrzla v dlouhém úsměvu. Do uší jí vedou dráty. V kapse má mp3 přehrávač, po okraj naplněný novou deskou WINTHERSCAPE. Hudba stále hraje a doplňuje vznešenou atmosféru okamžiku. 

Teprve druhé dlouhohrající album dvojice Dan Swanö a Ragnar Widerberg je absolutně úžasným zážitkem. Kombinace starých melodic death metalových postupů ve stylu OMNIUM GATHERUM, EDGE OF SANITY, SYMPHONY X, OPETH, AMORPHIS, a rockových melodií jak vystřižených z YES, případně odkazů na KINGA DIAMONDA či STRATOVARIUS dělá z tohoto eposu velmi niternou záležitost. Skladby plynou se seversky studenou samozřejmostí, vše sedí na svém místě a Danův vokál vše zaštiťuje mocným pláštěm věčnosti. Tohle je zkrátka metal s velkým M! Naleznete zde vše potřebné k podupávání nohou, k házení palicí, k sepínání rukou i zpívání s kapelou. O zvuku, o obalu, ani provedení není třeba diskutovat, bylo uděláno vše pro to, aby byl fanoušek spokojen. Stojím tu, kousek nad pěšinou, kde byla nalezeno tělo. Spínám ruce a mám sto chutí skočit z ledového útesu. Těch emocí, těch kousků hudebního talentu, odhodlání, průzračné čistoty a nespoutanosti dělá z "The Northern Sanctuary" niterně vzácný příběh, který umí vyprávět právě jen WITHERSCAPE. Oprostěte se na chvilku od stylových klišé a vydejte se spolu s kapelou hledat smutná zákoutí lesních mýtin, sněhových kopců, smrti i severské čistoty. Album si na nic nehraje, plyne samozřejmě, jakoby bylo mou součástí odnepaměti. Deska chutná jako dobře uleželý bourbon, který strávil dlouhá léta v dubovém sudu. Ochutnejte a na jazyku se vám rozplynou ledové kousky plné věčnosti. "The Northern Sanctuary" je krásnou a tajemnou ženou, jdoucí vznešeně ulicí. Za moji maličkost vám novinku vřele doporučuji! Úžasná nahrávka!sumarizace:

Druhé dlouhohrající album dvojice Dan Swanö a Ragnar Widerberg je absolutně úžasným zážitkem. Těch emocí, těch kousků hudebního talentu, odhodlání, průzračné čistoty a nespoutanosti dělá z "The Northern Sanctuary" niterně vzácný příběh, který umí vyprávět právě jen WITHERSCAPEOprostěte se na chvilku od stylových klišé a vydejte se spolu s kapelou hledat smutná zákoutí lesních mýtin, sněhových kopců, smrti i severské čistoty. Album si na nic nehraje, plyne samozřejmě, jakoby bylo mou součástí odnepaměti. Deska chutná jako dobře uleželý bourbon, který strávil dlouhá léta v dubovém sudu. Ochutnejte a na jazyku se vám rozplynou ledové kousky plné věčnosti. "The Northern Sanctuary" je krásnou a tajemnou ženou, jdoucí vznešeně ulicí. Za moji maličkost vám novinku vřele doporučuji! Úžasná, ledově krásná nahrávka!

Asphyx says:

The second long play album by the duo Dan Swanö and Ragnar Widerberg is an absolutely amazing experience. So many emotions, pieces of musical talent, dedication, limpid purity and the effervescence make “The Northern Sanctuary” an intrinsically rare story which only WITHERSCAPE can tell. Freed for a moment from the stylistic clichés and go to look for sad corners of forest clearings, snow hills, death and Nordic purity with this band. This album doesn´t pretend anything, it flows naturally like it is a part of me forever. The record tastes like a well-seasoned bourbon which spent many years in on oak casks. Just taste it and there will be ice cubes of eternity melting on your tongue. “The Northern Sanctuary” is a beautiful and mysterious woman walking nobly down the street. For me I have to highly recommend this album! Amazing, icily beautiful record! 

Tracklist:
1. Wake Of Infinity
2. In The Eyes Of Idols
3. Rapture Ballet
4. The Examiner
5. Marionette
6. Divinity
7. God Of Ruin
8. The Northern Sanctuary
9. Vila I Frid


Witherscape Line-Up:
Dan Swanö - Vocals, Drums and Keyboards
Ragnar Widerberg - Guitars and Bass


http://www.witherscape.com/
https://www.facebook.com/witherscape
https://www.youtube.com/channel/UCAu7g8KhL-jfwx3F47eaQjw
http://www.centurymedia.com/
Share this games :