DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 12. září 2016

Home » » Recenze/review - BURIAL HORDES - Extinction (2016)

Recenze/review - BURIAL HORDES - Extinction (2016)


BURIAL HORDES - Extinction
EP 2016, Folter Records

Kapky černé tmy se táhnou skrz mé prsty. Jsou kluzké, mokvající a smradlavé jako upěchovaná špína. Zlo je zrcadlem nás samých a všechno se jednou ukáže u posledního soudu. Než k němu ale dojde, budu se nadále brodit po pás v bažině death/blackového undergroundu. Hutný sound, připomínající drápání železnou rukou na zeď, vokál se zastřeností mlhavého rána, bicí klepající shnilé maso v pozemní kobce. Tohle všechno jsou ingredience, podle kterých poznáte dobře odvedenou smrtící práci. Řečtí BURIAL HORDES jsou zrozeni pro temnotu. Jsou věrní obráceným křížům, prokletým místům i zohaveným svatým ostatkům. Hledí na svět přes krvavou mlhu doomových nálad, přes černotu black metalu, se základem v devadesátých letech minulého století.


BURIAL HORDES vyznávají stejně potemnělý death metal jako já. Odkazy na INCANTATION, DEAD CONGREGATION, DRAWN AND QUARTERED, SADISTIC INTENT, IMPETIOUS RITUAL, FATHER BEFOULED, DISMA, ale i třeba na blackové MAYHEM, CELTIC FROST, mluví zcela jasnou černou řečí. "Extinction" je poctou všem stínům, opuštěným katedrálám, kde se v podzemí pořádají okultní seance. Smrtící kov je zde prostoupený náladami mlhavého podzimního rána. Řečtí neznabozi hrají přesně tím způsobem, jakým to mám v současné době nejraději a tak je vám samozřejmě mohu jen a jen doporučit. Odvrácená strana našeho světa opět vydala další svědectví. Je zlé, ošklivé a vychází ze samé podstaty death metalu. Peklo!


sumarizace:

BURIAL HORDES letos přišli s hudbou, která splňuje všechny moje požadavky na poctivý, reálný old school death metal. Jejich nahrávka je plná neskutečné černé energie. Hroby se otvírají, zvony zvoní umíráček. "Extinction" může být klidně soundrackem pro vaší poslední cestu. Podzemí opět ožilo a vyslalo na náš svět posly apokalypsy. Mrtví mi jdou po krku a zlo je cítit všude kolem. Death metal je zde starý a plesnivý a nepostrádá obrovskou dávku naléhavosti. Připadám si, jako bych ležel při okultním obřadu na oltáři smrti a byl navěky obětován. Člověk se při poslechu stává morbidním básníkem, tulákem po záhrobí. Přiznávám se bez mučení. Album mě neskutečně rozsekalo a stalo se mým průvodcem na onom světě. Zapalte svíce, exhumujte starý poctivý death metal! Vynikající temný old school death metal! Absolutní kult!

Asphyx says:

BURIAL HORDES come this year with music fulfilling all my requirements for honest, real old school death metal. Their record is full of unreal black energy. The tombs were opened, bells ringing the death knell. "Extinction" may be the soundtrack to your last trip. Underground came alive again and sent messengers of apocalypse to our world. Deads are hunting me and the evil is everywhere. Death metal here is old and moldy and doesn't miss a huge amount of urgency. I feel like I was lying at an occult ritual on the altar of death and I was forever offered. When listening it becomes a morbid poet, a wanderer on the other world. The album cut me up and it became my guide on the other world. Light a candle, exhume old fair death metal! Excellent dark old school death metal! Absolute cult!


tracklist:
1. Demise
2. The World Ablaze
3. Dawn of War
4. Hatred


Share this games :