DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 24. září 2016

Home » » Recenze/review - DOOMCULT - End All Life (2016)

Recenze/review - DOOMCULT - End All Life (2016)


DOOMCULT - End All Life
CD 2016, vlastní vydání

Bylo objevené nové skupenství. Jedná se o krystalickou temnotu, obestřenou smutkem. Stalo se tak jednoho srpnového rána, když jsem brouzdal svým přehrávačem v tramvaji. Ranní obloha se nechtěla rozloučit s nocí a v jedné šeré ulici na mě pod korunami stromů dopadla neskutečná tíha v podobě alba/prvotiny holandského smutkaře J.G. Artse. Jmenuje se "End All Life" a je překapanou tesknotou, studenou odpovědí na slunce, odvráceným, plouživým strachem. DOOMCULT, tak říká svému projektu a myslím, že jméno přesně vystihuje to, co se na albu odehrává. Jestliže jste byli kdysi postiženi pomalými melodiemi a občas na vás leze bezdůvodná tíseň, tak potom je pro vás tahle novinka přímo určená.Pokouším se tenhle doom metalový skvost prosypat dlaněmi, ale pokaždé mi proteče, je svým způsobem neuchopitelný a přesto drsný, syrový a zanechává mi na mé černé duši hluboké rýhy. Občas se v undergroundu ukáží kapely, které si budete pamatovat navěky. DOOMCULT patří mezi ně. Debutové album, které je smutné jako návštěva márnice, se opravdu povedlo. Při poslechu na mě dýchá studená věčnost opuštěných hřbitovů, skladby mi pronikají pod kůži, hezky pomalu, až se dostanou do kostí, kde způsobí pomalou zástavu srdce. Doom metal v tomto provedení si nechám vždy líbit. Konec je tak blízko! Vydejme se na dlouhou pouť oním světem. Potkáme duše svých předků a uvědomíme si, že i cesta může být cíl. Vydařeně smutná záležitost!


sumarizace:

Doom metal v podání holandských DOOMCULT je velmi smutný. Mistr J.G. Arts přesně vystihl náladu nekonečných procházek mezi náhrobky. Všude je smutek, tma a smrt. Z desky je cítit obrovské nadšení pro záhrobí. Nálada je pochmurná, skladby monumentální a bolestivé. Nechce se mi ani věřit, že je to první album kapely. Beru CD do ruky čím dál tím častěji a rád se nechávám unášet pomalými tóny "End All Life". Venku zase mrzne a do našich duší vstupuje nekonečná temnota. Album, které vám probodne srdce kouskem ledu!

Asphyx says:

Doom metal made by Dutch DOOMCULT is very sad. Mr.  J.G. Arts exactly described the mood of  endless walks among the tombstones. There is sadness, darkness and death everywhere. You can feel huge enthusiasm for the dead on the album. The mood is somber songs are monumental and painful. I can't even believe that this is the first album of the band. I take the CD to my hand more and more often, and I let me be carried by "End All Life." Outside it freezes again and the darkness is coming into our souls. The album, that will pierce your heart with a piece of ice!

Tracklist :
1. Angel
2. Master
3. Ravens
4. Wrath
5. Hammer
6. Dawn
7. End All Life

Band:
J.G. Arts Vocals, All instrumentsShare this games :