DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 21. září 2016

Home » » Recenze/review - DUST BOLT - Mass Confusion (2016)

Recenze/review - DUST BOLT - Mass Confusion (2016)


DUST BOLT - Mass Confusion
CD 2016, Napalm Records

Thrash metáááááááá! Němečtí DUST BOLT slaví letos své desáté výročí. Když zakládali v roce 2006 svoji kapelu, tak se shlédli v thrashových veličinách jako jsou SODOM, KREATOR, DESTRUCTION, EXODUS, METALLICA, TESTAMENT. Výsledkem je trojice ostrých řadových alb a jedno EP. Letošní novinka "Mass Confusion" mi přijde jako takový mix americké a německé školy. Oproti svým vzorům mají v sobě pořád ještě takové to jiskřivé mládí, které se do jejich neučesaných skladeb promítá. Jejich hudba splňuje všechny náležitosti stylu. Někdy je propracovanější, často až punková, má ten správný drive a sílu. 


Bohužel, pokud album posloucháte delší dobu, postupně zjistíte, že je to sice perfektně zahrané retro, ale chybí tomu alespoň nějaký kousek originality. Zmiňme jako příklad americké VEKTOR, položme jejich letošní novinku vedle DUST BOLT a ihned zjistíme, že Němci přeci jen pokulhávají. Novinka "Mass Confusion" je bezesporu dobrým albem, na zařazení mezi klasiky toho ale ještě spousta zbývá. Mě podobné návraty baví, užívám si je, ale po nějakém čase stejně sáhnu raději po starých pákách. Každopádně, pokud vám v hrudi tepe srdce pro pravý nefalšovaný thrash metal se vším, co k tomu patří, tak neváhejte ani chvilku, DUST BOLT vám zpříjemní nejeden večer. Jak říkám...THRASH METAÁÁÁL!


sumarizace:

Německé thrashové komando DUST BOLT letos vydalo své třetí dlouhohrající album. Opět je plné energického thrashe, který je klasický a tradiční. Jedná se určitě o solidní záležitost, ale mě přeci jen chybí něco navíc. Novinka "Mass Confusion" je odpovědí na staré postupy, na zlatou éru thrashe a je zahrána opravdu velmi dobře. Škoda, že pánové nedodali více zajímavějších pasáží, pestřejších momentů. Každopádně, nahrávka určitě potěší každého retro thrashera. Thrash metalové album, které je nabroušené jen někdy!

Asphyx says:


German thrash commando DUST BOLT released their third long playing album this year. Again, it is full of energic thrash that is classic and traditional. This is definitely a solid stuff, but after all I 'm missing something extra. New "Mass Confusion" is the answer to the old methods, the golden era of thrash and it is played really well. It's a pity that the gentlemans didn't give more interesting passages, more colourful moments. Anyway, every retro thrasher will be pleased with this recording. Thrash metal album that is sharpened only sometimes!


Tracklist:
01. SickxBrain
02. Mass Confusion
03. Allergy
04. Turned To Grey
05. Blind To Art
06. Mind The Gap
07. Exit
08. Empty Faces
09. Taking Your Last Breath
10. Portraits Of Decay
11. Masters Of War
12. Into The Void (bonus)

band:
Lenny (Vocals/Guitar) Flo (Guitar) Bene (Bass) Nico (Drums)

Share this games :