DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 11. září 2016

Home » » Recenze/review - EYE OF SOLITUDE - Cenotaph (2016)

Recenze/review - EYE OF SOLITUDE - Cenotaph (2016)


EYE OF SOLITUDE - Cenotaph
CD 2016, vlastní vydání

Stála tam. Postava v šeru a bílém plášti. Zírala vyzývavě z pod kápě a mě se zastavil na několik okamžiků dech. Natáhla kostnatou ruku a pomalu, bez jakéhokoli zvuku mě zvala na dlouhou procházku bez konce. Kývl jsem, stejně jsem byl už dávno mimo realitu, ponořen ve snách. Měl jsem pocit,  že mi někdo naložil na záda tíhu celého světa a ploužil jsem se spolu se svým svědomím nekonečnou cestou plnou prachu, utrpení a nářku. Drželi jsme se za ruce, jako dva milenci rozhodnutí skoncovat společně svůj život. K poslednímu přijímání nám hráli britští death/doomaři EYE OF SOLITUDE. A hráli nám velmi dobře, syrově, uvěřitelně. Dorazili jsme k obrovské kovové bráně, pokryté rzí. Byl jsem po okraj naplněn melodiemi podobnými těm, které na svých deskách předkládají třeba takoví SWALLOW THE SUN, AHAB, MAJESTIC DOWNFALL, STOMACH EARTH, MOURNING BELOVETH, OFFICIUM TRISTE, NOVEMBERS DOOM, SATURNUS. Zmítám se ve stejných agóniích, vychutnávám si všude přítomný smutek, čistý i zastřený hlas. Jsem poutníkem, Tulákem po hvězdách, průvodcem v záhrobí, smutečním řečníkem na pohřbech i obyčejným pokorným fanouškem, který oddaně klečí v kostele a čeká, až zazní mocné tóny "Cenopath". Album mě neskutečně baví, užívám si jej plnými doušky všech svých pórů. Pokud máte někdy chuť na zpomalení celého světa, na rozjímání a spočinutí, tak rozhodně neváhejte. Tahle smutná deska stojí rozhodně za to. Death doom metalová krása z opuštěných katedrál.sumarizace:

Doom deathové poselství o bolesti bylo opět předáno. Britští EYE OF SOLITUDE umí pomocí své muziky krásně zhudebnit smutek, strach, umírající podzim i krásu smrti. Pomalé, dlouhé songy se vám pomalu zaryjí až někam do mozku, nahlodají ho a rozloží na malé kousky. Album se opravdu povedlo, je hodně nakažlivé, ošklivé, vytažené odněkud z toho nejhlubšího hrobu. Fascinuje mě atmosféra, klid a rozvaha, s jakou jednotlivé songy zní. Zima letos stále nepřichází, ale je ji možno s klidem nahradit novou deskou "Cenopath". Mrazivé pasáže jsou protkány vokálem ze samotného pekla a vy jste pomalu ukolébáni k nekonečné smrti. Přijdu si jako na nějaké černé mši, na spirituální seanci, kde se všichni společně pokoušíme vyvolat duchy nemrtvých. Nálada celé nahrávky je pochmurná, zlá, přesto velmi přitažlivá. Doporučuji všem, kdo rádi večer uléhají do své oblíbené rakve. Death doomové CD, které vás zmrazí navěky!Asphyx says:


Doom death metal message of pain was passed on again. British EYE OF SOLITUDE can set to music with their songs sadness, fear, dying autumn and the beauty of death. Slow, long songs dig up somewhere in the brain, erode and split it into small pieces. The album is really good, it is very contagious, nasty, pulled from the deepest grave. I'm fascinated by the atmosphere, calm and balance, sounding in each song. The winter isn't still coming this year, but it can be easily replaced with the new album "Cenopath". Frozen passages are weaved with vocals from hell and you are slowly lulled to endless death. I feel like on the Black Mass, on a spiritual session, where we all together tryi to invoke the spirits of the undead. The mood of the record is grim, evil, but also very appealing. I recommend to all who likes to lie down in the favorite coffin in the evening. Death doom CD, which will freeze forever!

Tracklist:
1. Cenotaph
2. A Somber Guest
3. This Goodbye, the Goodbye
4. Loss

band:
Daniel N. - Vocals Mark A. - Guitars Steffan G. - Guitars Chris D. - Bass 

Share this games :