DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 6. září 2016

Home » » Recenze/review - KLONQUE - Burn Particularly (2016)

Recenze/review - KLONQUE - Burn Particularly (2016)


KLONQUE - Burn Particularly
EP 2016, vlastní vydání

Lidská mysl má nekonečnou fantazii. Hudba je krásná právě v tom, že nezná hranic. Stejně jako usedá malíř před své plátno a tvoří krásu nebo temnotu, tak jsou i kapely, které si ihned zamilujete. Jednou z nich je progresivní death/thrashový projekt/skupina KLONQUE. Stojí za ním pánové z HOLY MOSES - Thomas Neitsch a Peter Geltat. Oba maniaci jakoby měli tvůrčí přetlak a tak se zavřeli do studia a nechali své nápady doslova vyvřít na povrch. Vznikla tak jejich prvotina s názvem "Burn Particularity". Album, ke kterému se vyplatí najít cestu. Je to sice náročný poslech, ale je to také pestrý zážitek. Přirovnal bych jej k nějaké obrovské hostině, kde nejprve bezradně stojíte nad tabulí plnou spousty dobrot. Potom váhavě ochutnáváte a když se vaše buňky uklidní, nacpete se až k prasknutí. 

U podobných nahrávek nemá cenu k někomu přirovnávat. Lepší je si sednout, nasměřovat své radary na vesmír a pak se všemu plně oddat. Musím se přiznat, že jsem byl vší tou energií doslova smeten z povrchu zemského. Nejdříve mi vadila lehká preludia a nemohl jsem hudbu uchopit. Pořád ve mě ale hlodat neklid, byl jsem přitahován. Je hrozně cítit, jak oba muzikanti skládali pro radost. Svět se najednou při poslechu neotáčel kolem své osy, ale rotoval jako centrifuga. Vypjatá, expresivní, matematická a zároveň neklidná a těžká, taková je nová deska. KLONQUE si mě rozebrali, dosadili do rovnice o několika neznámých a výsledkem je dvakrát podtržená vzájemná přitažlivost. "Burn Particularly" je jako rozžhavený kus železa, který vám někdo hodí do ruky. Klaním se pokorně k zemi a přidávám volume až na hranici snesitelnosti. Skvělé album!


sumarizace:

Otevřete svoji mysl! Jsou zde KLONQUE! Při poslechu je nejlepší si sednout, nasměřovat své radary na vesmír a plně se hudbě oddat. Musím se přiznat, že jsem vší tou energií doslova smeten z povrchu zemského. Je hrozně cítit, jak oba muzikanti skládali pro radost. Svět se najednou při poslechu neotáčel kolem své osy, ale rotoval jako centrifuga. Vypjaté, expresivní, matematické a zároveň neklidné a těžké, takové je nové album. KLONQUE si mě rozebrali, dosadili do rovnice o několika neznámých a výsledkem je dvakrát podtržená vzájemná přitažlivost. "Burn Particularly" je jako rozžhavený kus železa, který vám někdo hodí do ruky. Klaním se pokorně k zemi a přidávám volume až na hranici snesitelnosti. Skvělé album!

Asphyx says:

Open your mind! The KLONQUE are here! When listening the best thing to do is to sit down, direct your “radars” on the space and fully betake yourself do this music. I must admit that all of this energy swept me off the earth. You can feel how these two musicians compose for fun. The world didn´t rotate as it supposed to but it was moving like a centrifuges. Extreme, expressive, mathematical and at the same time restless and heavy – that´s the new album. KLONQUE dismantled me, fit me into an unknowns equation and the result is double-underlined mutual attraction. “Burn Particularly” is like a red-hot pieces of iron which has been thrown in your hand. I bow down humbly and I am turning the volume above the limit of tolerability. A great album! 


Tracklist:
01. Klonque – Parasites (4:19)
02. Klonque – You Think You Know (4:09)
03. Klonque – The Hunt (5:02)
04. Klonque – The Last Stand (5:44) 

bands:
Hackedpeter - Guitars Funthomas - Guitars Gerheavy - Drums

Share this games :