DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 12. září 2016

Home » » Recenze/review - OSSUAIRE - Le Troubadour Nécrophageophile (2016)

Recenze/review - OSSUAIRE - Le Troubadour Nécrophageophile (2016)


OSSUAIRE - Le Troubadour Nécrophageophile 
MCD 2016, Nihilistic Holocaust

Přehrabuji se ve starých kostech a čekám, až zapadne nad hřbitovem slunce. V červánkách sestupuji dolů po schodech, do podzemí, pevně rozhodnut, že dnes se odměním za celodenní dřinu pořádnou porcí záhrobního death metalu. Na dřevěné lavici leží CD "Le Troubadour Nécrophageophile" francouzských smrťáků OSSUAIRE. Jedná se o znovu vydaný materiál z roku 2005. Celé album je proloženo odkazy na staré dobré INCANTATION, na první alba MORBID ANGEL, na BOLT THROWER, na šílence SKINLESS. Zvuk je zastřený, nahraný snad v nějaké staré kobce, obal poplatný stínům a celkově působí tenhle kousek zla spíše jako nějaký pradávný artefakt, než současný metal.OSSUAIRE sázejí na poctivý přístup, na nihilismus, na plnou káru špíny a starých kostí. Skladby jsou syrově drtivé a jsou pro mě spíše vzpomínkou, než sebemenší nadějí. Podobnou muzikou jsem byl kdysi navěky proklet a jsem ji věrný až za hrob. Pět skladeb, vytažených odněkud z exhumovaných rakví, je pro mě příjemným setkáním. Cítím z nich odhodlání pro smrt. Francouzi jsou pevní a sveřepí ve své víře. Je to tak dobře. Buďme rádi, že ještě podobné smečky existují, můžeme si tak připomenout, jak se kdysi v devadesátých letech hrávalo. Proplétám se spletí temných chodeb a marně hledám místo pro své spočinutí. Naleznu je až na konci, v nejopuštěnější cele, kde kámen a tma dávno zvítězili nad světlem. Tady vynikne "Le Troubadour Nécrophageophile" nejvíce. Old school death metal jako řemen!


sumarizace:

"Le Troubadour Nécrophageophile" od francouzských OSSUAIRE je albem, u kterého se samy otvírají staré hroby. Death metal, který je nám zde předkládán je ostrý, nekompromisní, starý, ošklivý a šíleně návykový. Vydejte se spolu s kapelou na výlet do dávných dob, kdy se ještě hrálo poctivě, reálně a skupinám nechybělo nadšení. Oceňuji velmi dobré, chytlavé nápady, pořádně plesnivý zvuk a hlavně určitou jiskru, kterou cítím z každé skladby. Tohle je muzika pro všechny pamětníky, kteří ještě nezapomněli na to, jak správně death metalem nakopat všem zadky. Mírně se rozkročte, rozpuste své vlasy, zvedněte ruce a začněte pařit. Starý smrtící kov z devadesátých let opět ožívá. A to pěkně hlasitě a ostře. Kdo z vás si vykope vlastní hrob? Pět songů plných záhrobí, které jsou nabroušené, jako rezavá kosa. Z nahrávky jsem doslova nadšený a užívám si ji plnými doušky. Old school death metal, který rozmetá vše živé i neživé! Skvělá hrobnická práce!  


Asphyx says:

"Le Troubadour Nécrophageophile" from French OSSUAIRE is an album that opens old graves. Death metal presenting here is sharp, uncompromising, old, ugly and insanely addictive. Come with the band on a trip to ancient times, when it was played fair, really and groups don't miss enthusiasm. I appreciate very good, catchy ideas, really moldy sound and the spark I feel from each song. This is music for all contemporaries who haven't forgotten how to kick all asses with death metal. Stand with your legs apart, pick up your hands and start partying. Old death metal from the nineties comes to life again. And it's pretty loud and sharp. Who wants to dig his own grave? Five songs full of Crypt, sharp like a rusty scythe.  I'm excited about this recording and I enjoy it. Old school death metal, that will explode everything animate and inanimate! Great gravedigger job!

tracklist:
L'eveil Mes Morts (Intro)
Le Troubadour Nécrophageophile
Le Fléau
Necrofistum Prima Nocte
Trolla Infectum Phallus


Email: ossuaire(a)hotmail.fr
Share this games :