DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 16. září 2016

Home » » Recenze/review - STENCH PRICE - Self Titled (2016)

Recenze/review - STENCH PRICE - Self Titled (2016)


STENCH PRICE - Self Titled
CD 2016, Transcending Obscurity Records

Rád bych upozornil všechny hudební intelektuály, aby se drželi od novinky super skupiny STENCH PRICE na sto honů. Tahle smečka, složená ze samých slavných jmen extrémní scény (výčet dole pod článkem), totiž musí být trnem v oku všem, kteří rádi sledují složité prstoklady po pražcích, mudrují nad každým riffem a tváří se při hudbě vážně, jako kdyby někdo právě umřel. Ne, pro vás tahle deska opravdu není. Je to grind, sranda, odvaz, hudební hluk, rebelie, tuna syrového masa vyloženého právě v kafilerii. Do avantgardy zabalená špína. Erupce radosti z hraní. Jednoduchost, přímý atak na vaše ušní bubínky. A jako bonus navíc je to velká legrace.
V desce "Self Titled" je narván takový ten pradávný odpor proti všem zavedeným postupům a modlám. Podobností se slavnými grindovými a death metalovými skupinami je samozřejmě spousta, ale tentokrát zvítězil nevázaný přístup nad formou. Jsem tomu rád, protože poslední dobou mi začínají všechna ta dokonalá, perfektně zahraná alba současné doby, lézt pěkně krkem. Jakoby se z hudby vytratily emoce a zůstal jen umělý produkt. STENCH PRICE jsou pravým opakem, špínou posbíranou v ulicích periferie. Nesplňují žádné požadavky a představy, jsou sví, zajímaví a mě jednoduše moc baví. Každý to sice můžeme vidět (ta grafika s odkazy na japonskou tvorbu je super!) a slyšet trošku jinak, ale energii téhle partě upřít rozhodně nejde. Konečně taky někdo, kdo se rozhodl nám nakopat zadky. Masakr.
sumarizace:

"Self Titled" je albem, které mi ustřelilo hlavu úplně stejně jako upilovaná brokovnice. Nalezl jsem si v něm pro sebe ty nejsyrovější a nejkrvavější kousky masa. Chci být při poslechu CD s kapelou v mosh-pitu a ukroutit si krk do bezvědomí. Skvělé nápady, vynikající riffy, krutost, síla, špína. Co dodat víc? Snad jen náklaďák energie, síry a nějaké ty hromady mrtvol. Nakonec stejně všichni u téhle desky zemřeme násilnou smrtí. Jsem moc rád, že mi u toho budou hrát STENCH PRICE. První dlouhohrající nahrávka, první rozpůlená hlava sekyrou. Masakr lidské mysli! Vynikající album!
Asphyx says:


"Self Titled" is an album that blows my head off just like a sawed-off shotgun. I found there the rawest bloody pieces of meat for myself. I want to be by listening with the band in the mosh-pit and shake my head into a coma. Great ideas, great riffs, cruelty, power, dirt. What can I say more? Perhaps the truck of energy, sulfur and some piles of corpses. Everybody will die of a violent death on this CD. I'm very happy that STENCH PRICE will play there. The first full-length album, the head divided into halves with an ax. The massacre of the human mind! Excellent album!Stench Price line up:
France – Romain Goulon – Drums (Necrophagist, Disavowed etc.)
Siberia – Peter Shallmin – Bass (Escapethecult, Kamlath)
Siberia – Max Konstantinov – Guitars (Kamlath, Nebesniesnami)
USA – Max Phelps (Cynic, Exist, Death DTA Tours)
USA – Danny Lilker (Brutal Truth, Nuclear Assault, SOD, etc.)
UK – Dave Ingram (Hail of Bullets, Benediction, Bolt Thrower, etc.)
Sweden – Rogga Johansson (Paganizer, The Grotesquery, Demiurg, etc.)
Australia – Karina Utomo (High Tension)
USA – Shawn Knight (Child Bite)


https://stenchpricegrind.bandcamp.com/
http://tometal.com/
https://www.facebook.com/stenchprice/
https://www.facebook.com/transcendingobscurity
Share this games :