DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 9. září 2016

Home » » Recenze/review - TEMPLE NIGHTSIDE - The Hecatomb (2016)

Recenze/review - TEMPLE NIGHTSIDE - The Hecatomb (2016)


TEMPLE NIGHTSIDE - The Hecatomb
CD 2016, Iron Bonehead Productions

Brána do podzemí je těžká, mohutná a působí mocným dojmem. Otevřít se ji povede jen málokomu. Australským black/deatherům TEMPLE NIGHTSIDE se to povedlo. "The Hecatomb" je šíleným albem, zahraným na samé hranici snesitelnosti. Z jednotlivých skladeb doslova dýchají staré otevřené hroby, na špinavost zvuku se příliš nehledí a jako celek působí nahrávka velmi morbidním výrazem. Nic pro slabé povahy. Spíš se jedná o mystické vyvolávání duší zemřelých. Troufám i tvrdit, že poslech zase tolik lidí nesnese. Hudba je zde při prvních setkáních odmítavá, nečistá, zahalena temnou blánou hnisu. Skrz proniknou jen otrlí a oddaní příznivci temných sil. Přijdu si jako v katedrále, kde kněží již dávno přešli na stranu zla.TEMPLE NIGHTSIDE se rouhají ve stylu IRKALLIAN ORACLE, GRAVE UPHEAVAL, VOID MEDITATION CULT, GRAVE MIASMA, VASSAFOR, WITCHRIST, PORTAL, NECROS CHRISTOS. Album je jako starý pergamen, přinesený samotnými lordy podsvětí na náš nebohý svět. CD doslova pálí v rukách, je nechutné, s doom metalovou náladou. Postupně vás rozloží, opentlí pavučinami a až budete pomalu ztrácet dech, prokleje vás na mnoho pokolení. S tmou není radno si zahrávat! Po nějakém čase přestanete vnímat realitu, odpadají vám zbytky živých tkání a teprve pak budete připraveni na hudbu i přechod na onen svět. "The Hecatomb" je strašidelným, temným počinem, který nenechá nikoho na pochybách. Podsvětí opravdu existuje! Smrt je velmi blízko. Polykám chuchvalce špíny smíchané s krví. Dusím se! A teď mě omluvte, musím se vydat na dlouhou cestu bez konce. Mystická deska!


sumarizace:


TEMPLE NIGHTSIDE jsou na své druhé dlouhohrající desce ještě šílenější než dřív. Hudba je zde temná, chladná a evokuje vzpomínky na exhumování hrobů. Perfektní zvuk, vynikající okultní nápady a hlas z onoho světa. Každý old school death metalista si přijde na své! Svět je při poslechu této desky hodně temný, zlý a ošklivý. Atmosféra připomíná pohřeb prokletého kněze. Album je plné emocí. Ocitám se v záhrobí a hudbu zde doslova hltám. Umírám a znovu se rodím! Ostré riffy, smutná nálada a zlost. To jsou hlavní slova, charakterizující tuhle desku asi nejlépe. Vznáším se na vlnách beznaděje a zmítám se v křečích. Oběšený, popravený, probodnutý, zastřelený. Vyberte si svůj způsob smrti! A nebo můžete poslouchat „The Hecatomb“, vyjde to úplně nastejno. Tato nahrávka je jako nějaké hodně zlé prokletí. Nemohu se ji zbavit a poslouchám ji čím dál tím víc. Temné, zákeřné death metalové album, které vám způsobí černá stigmata na rukou! Vynikající!

Asphyx says:

TEMPLE NIGHTSIDE are on their second full-length album crazier than before. The music is dark, cold and call up memories about the exhumation of graves. Perfect sound, excellent occult ideas and voice from the other world. Every old school death metal fan has a field day! The world is by listening very dark, bad and ugly. The atmosphere reminds funeral of a cursed priest. The album is full of emotions. I find myself in the Crypt and I really enjoy the music. I'm dying and I'm born again! Sharp riffs, sad mood and anger. These are the key words that characterize this record probably best. I am floating on the waves of despair and convulse. Hanged, executed, stabbed, shot to dead. Choose your way of death! Or you can listen to „The Hecatomb“, it will be the same. This recording is like a very bad curse. I can't break it free and I'm listening to it more and more. Dark, insidious death metal album that will cause you black stigmata on your hands! Excellent!

Tracklist:
1. Graven
2. Adrift In Sepulchral Entropy
3. Ossuary (Commune 3.1)
4. Fortress Of Burden And Distress
5. The Murderous Victor (Commune 3.2)
6. Within The Arms Of Nothingness
7. Tempest
8. Burial Adoration (Commune 3.3)
9. Charnel Winds

Line up:
V. Kusabs - Bass (Terror Oath, Vassafor,ex-Ulcerate, ex-Graymalkin, ex-Canis)
Mordance - Drums (Paroxysmal Descent, Vesicant, ex-Misanthropia)
BR - Guitars (Grave Upheaval)
IV - Guitars, Bass, Vocals, Keyboards (Ill Omen, ex-Austere, ex-Baratheon, ex-Funeral Mourning, ex-Perdition Oracle, ex-Pestilential Shadows)

Share this games :