DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 14. září 2016

Home » » Rozhovor - COLDBLOOD - Už jsme několikrát zapálili na pódiu Bibli a fanoušci s námi zacházeli jako s králi!

Rozhovor - COLDBLOOD - Už jsme několikrát zapálili na pódiu Bibli a fanoušci s námi zacházeli jako s králi!


Rozhovor s brazilskou death metalovou kapelou COLDBLOOD.

přeložila Markéta, děkujeme!Ave COLDBLOOD! Od června máte venku novou desku „Indescribable Physiognomy of the Devil“. Jak ji vnímáš teď, s odstupem času? Co na ní říkají fanoušci? A jak dopadla u hudebních kritiků?

Markus Couttinho: Album jsme vydali v Brazílii 13. května a v Evropě a Spojených Státech 26. června. Zatím jsou všechny recenze ve specializovaných časopisech velmi pozitivní. Uvědomili jsme si, že nás naši staří fanoušci pořád berou a já jsem si všiml, že nás sleduje nová vrstva lidí, která naše album ocenila. Je jasné, že nás tohle moc těší, ale zároveň víme, že se s takovým výsledkem nesmíme spokojit a musíme pracovat dál na produkci a snažit se překonat každé naše album.


Novinka je teprve vaším třetím dlouhohrajícím albem v historii. Na to, že hrajete od roku 1992, to není moc. Co je toho příčinou? Nebyl čas nebo peníze?

Markus Couttinho: V minulosti jsme neměli zkušenost s podniky a měli jsme prostě jiné priority, tlak rodičů…ale v roce 2005 jsme se nadobro vrátili. Vydali jsme naše třetí demo „Reincarnating a New Black Church“ a pak jsme podepsali smlouvu s mexickým labelem Onslaught Rec. u kterých jsme pak vydali naše první album „Under the Blade I Die“ v roce 2007. Od té doby s nimi spolupracujeme. Několikrát jsme změnili naší formaci až po tu, ve které hrajeme teď. Teď jsme nezkušenější a asi i nejsoustředěnější a od roku 2009 až do teď jsme vydali dvě alba, EP, dva splity, kompilaci a měli jsme tři šnůry po Jižní Americe. Naše první video jsme nahráli v roce 2016…Snažíme se opravdu makat, abychom nahnali ten ztracený čas.


V death metalu se občas zapomíná na texty. Vy zpíváte o temnotě, smrti, satanismu. O čem jsou texty na novém albu a kdo je jejich autorem? Snažíte se jimi něco sdělit, předat nějaké poselství?

Diego Mercadante: Naše texty mohou pro posluchače znamenat celý vesmír, nebo prostě vůbec nic. Snažím se do textů používat nějaká klíčová slova a věřím, že mohou někomu přinést nějakou duchovní jasnost, nebo jistý způsob uklidnění pro ty, kteří se potácí po tomto starém světě. V podstatě je to takhle: poselství této nahrávky je, že v tmavém esoterismu můžeme najít smrt jako náš nejvzácnější dar a až ten den přijde, budeme urážet stvořitele do posledního dechu.

Na „Indescribable Physiognomy of the Devil“ mě fascinuje propojení temnoty a blasfemie. Je to album, které je plné absolutního rouhání. Bez kompromisů. Je hodně cítit, že věříte tomu, co hrajete. Jak jste na tom vy ve vztahu s křesťanstvím? Jak ovlivňuje náboženství život v Brazílii?

Diego Mercadante: Já jsem byl vychován křesťanskou protestantskou rodinou. V dětství jsem tak neměl na výběr, a když jsem začal vnímat svět svýma očima, všechno se zdálo tak patetické, ale rozhodně to nebyl snadný proces. Byl to vlastně proces rehabilitace. Musel jsem vypustit všechny ty lži z mých žil, bylo to prostě vymývání mozku. Ale nikdy není pozdě na to, aby se člověk obrátil proti stvořiteli a nabídnout všechno, co máme někomu, kdo nás opravdu vede. V Brazílii je všechno zvláštní a bláznivé. Nemůžu na to ani myslet, jediné na co bychom mohli být pyšní je National Metal a ty skvělé kapely, které máme.

Jakým způsobem u COLDBLOOD vnikají nové skladby? Jak probíhá samotný proces tvorby nového materiálu? Kdo je autorem hudby?

Markus Couttinho: Náš proces nahrávání a vzniku nových skladeb začíná u Diega Mercadanteho. Vytváří veškerou strukturu písní a já se starám a to, abych to rozjel a dal do provozu. Potom písně zkoušíme s kapelou, dokud není perfektní a pak teprve nahráváme.


Skvělý je zvuk celé nahrávky. Je temný, studený a ostrý zároveň. V jakém studiu jste album nahrávali? Mluvili jste jako kapela do výsledného zvuku, masteringu?

Markus Couttinho: Album jsme nahráli u Estúdio AM v Rio de Janeiro v Brazílii.

Pracovali jsme s producentem Fernandem Camposem, který byl u nahrávání a editu. Mixing a mastering jsme uděli v Underworld Studio v Německu a dělal na tom Chris „Mersus“ Maning, který hraje na bubny v Destroyer 666. S výsledkem jsme byli velmi spokojeni a písně měly přesně tu atmosféru, kterou jsme chtěli.

Nové album vyšlo u ruských Satanath Records. Proč jste si vybrali právě tento label a jak jste s jeho prací spokojeni?

Markus Couttinho: S Metallic Media jsme už pracovali na albu „Chronology of Satanic Events“ z roku 2013. A skrze ně jsme se dostali k Satanath rec. z Ruska. Ti nám nabídli návrh na vydání nového alba skrz partnerství mezi nimi. Přišlo nám, že to bylo životaschopné, tak jsme do toho šli.


Měli jste někdy problém s církví? Zakázali vám třeba nějaký koncert, vadil někomu obal vašeho alba apod.?

Diego Mercadante: Nikdy jsme s koncerty v rámci náboženství problém neměli. Už jsme několikrát zapálili na pódiu Bibli a fanoušci s námi zacházeli jako s králi! To co děláme, neprochází žádnou cenzurou, nebo kázáními. Občas se stane, že nás nějaký křesťan uráží na sociálních médiích. Ale na internetu je každý hrdina, já bych osobně nebyl.

Historie kapely se datuje až do roku 1992. Jak vůbec vznikl nápad, hrát death metal? Kdo byl vaším vzorem? Zavzpomínej pro nás prosím! Jaké to bylo hrát v devadesátých letech death metal v Brazílii?

Markus Couttinho: Bylo nám asi 17, nebo 18 a jako fanoušky nás ovlivňovaly kapely jako Venom, Possessed, Mercyful Fate, Black Sabbath, Celtic Frost a Bathory,…Nápad vytvořit kapelu se vyskytl po objevení kapel jako Death, Deicide, Morbid Angel, Massacre, Bolt Thrower, Paradice Lost (Old), Benediction…Death metal který hrály tyhle kapely nás donutil k tomu, abychom vytvořili ColdBlood.


Jako kapela jste několikrát přerušili svoji činnost. Proč vlastně? Nebyla chuť? Nápady?

Markus Couttinho: Nikdy jsem nepřestal hrát, ani po rozpadu ColdBlood, vždycky jsem se věnoval nějakým projektům…Byl jsem v kapelách jako Nocturnal Worshipper, Unearthly, Hellkommander, Psychoneurosis, Castifas, Diabolic Force, Syren, Metano, Sodomizer, Darkaro. A teď hraju v Grave Desecrator, Mysteriis, Into the Cave a Orda Hunok Caravatsarat.

U nás v Čechách nechodí na death metal zrovna příliš moc lidí. Jak je tomu u vás v Brazílii? Podporují fanoušci kapely? Kupují CD, merchandise apod.?

Markus Couttinho: Ano, nejen brazilští fanoušci, ale také fanoušci z Jižní Ameriky nám píšou, podporují nás a kupují naše věci. CDčka, trička, pásky, splity…sokoli máme.


Jsou nějaké desky, které tě v poslední době oslovily?

Markus Couttinho: V poslední době jsem moc vydaná alba nesledoval, protože jsem se věnoval hlavně starším albům: (Morbid Angel - Blessed Are the Sick), (Mercyful Fate - A Corpse Without a Soul), (Destruction - Infernal Overkill), (Running Wild - Gates to Purgatory), (Ozzy Osbourne - Diary of a Madman), (Slayer - Hell Awaits)…a další. Ale v Brazílii mohu určitě doporučit vydání Disgrace and Terrorr, Ocultan, Grave Desecrator, Whipstriker, Rebaelliun, Tortue Squad…

Znáš, posloucháš nějaké kapely z České republiky?

Markus Couttinho: Jen pár… Cult of Fire, Maniac Butcher, Avenger a kapelu, nebo spíše duo které teď v poslední době ukradlo mojí pozornost, byli Death Karma. Nedávno jsem od nich slyšel album The History of Death & Burial Rituals Part I a podle mě je to skvělé.

Co chystají COLDBLOOD v nejbližších měsících?

Markus Couttinho: Připravujeme nové video pro píseň z nového alba a během toho budeme pracovat na turné po Mexiku, kde budeme propagovat nové album.

Děkuji za rozhovor a přeji spoustu prodaných nosičů, stovky šílených fanoušků a tuny dobrých nápadů.


My děkujeme za rozhovor a posíláme obrovský pozdrav fanouškům a podporovatelům. Poslechněte si naše album a brzy se uvidíme!

Line up:
Diego Mercadante – Vox and Guitar
Markus Couttinho – Drums
Artur Cirio – Lead Guitars


http://coldblood-deathmetal.bandcamp.com/releases
http://www.facebook.com/pages/COLDBLOOD-Death-Metal/102196796517034
https://www.youtube.com/user/Coldblood666DM
http://satanath.com/
https://satanath.bandcamp.com/album/sat154-coldblood-indescribable-physiognomy-of-the-devil-2016


Share this games :