DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 5. října 2016

Home » » Minirecenze/minireview - FAUSTIAN DRIPFEED - Between This and Death (2016)

Minirecenze/minireview - FAUSTIAN DRIPFEED - Between This and Death (2016)


FAUSTIAN DRIPFEED - Between This and Death 
EP 2016 digital, vlastní vydání

Rána jsou již chladná a proto je nutné volit do sluchátek nějakou studenější muziku. Mé oko tentokrát padlo na melodicky laděný death metal v provedení norských FAUSTIAN DRIPFEED. Norové předkládají takový obyčejný, tradiční a vlastně ničím výjimečný materiál. Odehrány jsou všechny postupy švédské školy a pětice skladeb je spíše takovou ochutnávkou, než klasickým albem. Bohužel, jedná se o prvotinu a tak se kapela nevyhnula klasickým chybám. Nápady jsou zde nevýrazné a zvuk prostě nezabíjí. Je to škoda, protože určitý potenciál zrovna z téhle smečky cítím. 


Marně jsem hledal nějaký výraznější moment, kousek něčeho, co by mě odrovnalo, rozsekalo a rozdrtilo. FAUSTIAN DRIPFEED jakoby se báli do toho opřít. Hra s melodiemi také příliš nefunguje a tak si pořád dokola říkám, kde je vlastně všechen chlad, kterým se kapely podobného ražení tolik rády chlubí. Pokud máte rádi melodický death metal, tak berte mou kritiku spíše jako takové povzdechnutí. Třeba si novinku "Between This and Death" na rozdíl ode mě užijete. Já se budu držet raději osvědčených jmen.


Asphyx says:

Next album of classic melodic death metal in a row. The band combines melody with death metal expertly, with enthusiasm and grace. But it's still the sameWell, not exceptional album that doesn't insultFor fans of death metal tunes obligation.

tracklist:
1. Genetically Modified Homicide
2. Murder Circus
3. Kalibrer Ditt Moralske Kompass
4. Chris Hansen BBQ
5. A World of Emptiness band:
Mikael - Bjørnar - Pål

Share this games :