DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 1. října 2016

Home » » Recenze/review - BLACK LIGHT - Name of the One (2016)

Recenze/review - BLACK LIGHT - Name of the One (2016)


BLACK LIGHT - Name of the One
CD 2016,  Support Underground

Když otevřete nové CD slovenských thrash metalistů BLACK LIGHT, pod samotným nosičem je ukrytý obrázek panenky, kterou si budete pamatovat až do smrti. Nevím proč, ale působí na mě až hororovým dojmem. Probírám se dál obalem a souhlasně pokyvuji hlavou. Takhle nějak by to mělo vypadat, přátelé. Fotky krásně doplňují anglické texty a všechno sedí i s modrým obalem tak nějak ve vzájemné symbióze. Pomalu se dostávám k hudbě, vkládám album do přehrávače a čekám s napětím, co přijde. Vyhrne se na mě klasický thrash, okořeněný death metalovými i heavy prvky. Postupy jsou, zdá se, dopředu jasně dané. Nicméně, z nahrávky doslova sálá energie a nadšení. Dokonce i ta panenka uvnitř obalu kývá souhlasně do rytmu hlavou. BLACK LIGHT vyznávají devadesátkový a osmdesátkový metal v jeho jadrnější podobě. Albu se nevyhnula trošku nevýrazná produkce a někomu by mohl vadit i vokál. Jenže přátelé, o tomhle to tady vůbec není. Podobná hudba patří do klubu, kde budou tančit holky na stole v nekonečném mosh-pitu, fanoušci budou skákat z pódia a pivo poteče proudem. Poslouchám dál a říkám si, že by to chtělo občas trošku víc kopnout do vrtule, okořenit skladby něčím ostřejším. Některé nápady jsou přeci jen poněkud nevýrazné. Všechno zkrátka nadšením a energií dohnat nejde. Jedná se ale o první počin kapely a tak by se slušelo přivřít oči i uši. BLACK LIGHT svoji novinkou určitě neobrátí kola thrash metalových dějin, ale já mám podobné kapely rád. Jsou to právě ty drobné nedokonalosti, které dělají muziku živou. Košičtí se mi nejvíc líbí v melodičtějších pasážích, rubanice jsou si navzájem možná až moc podobné. sumarizace:

Albu možná chybí kousek nějakého neotřelého koření, nějaký lépe zapamatovatelný nápad. Kapela, pokud se chce dál vyvíjet a zlepšovat, by měla příště přeci jen trošku víc zapracovat na originalitě, možná i zajímavější produkci. Jinak ale nemám s deskou absolutně žádný problém. A to je možná trošku špatně. Skupina, jako by se trošku bála se odvázat, pustit se do něčeho nového, zajímavějšího. Uvidíme příště, třeba nás překvapí. Cesta, kterou si BLACK LIGHT vytyčili a po níž jdou, není vůbec lehká, podobně znějících smeček je dnes deset na jednom uříznutém prstu. Jinak se ale jedná o velmi dobré, slušně poslouchatelné album, které vám nakope zadnice. Solidní, tradiční pojetí thrash/death metalu, dobré nápady a uvěřitelné nasazené ale dělají z téhle desky hodně chutnou krmi. S nahrávkou tak nemám žádný zásadní problém. Všechno hezky odsýpá, má to drive i sílu. Jen tak dál! Velmi solidní album!


Asphyx says:

This album is lack of some piece of interesting spice, something more memorable idea. This band should work more on originality of themselves and maybe on their production if they want to be better and developed. But I have no other problems with this album. And maybe that´s the problem. The band seems to be afraid to go crazy and try something new, more interesting. We´ll see next time and maybe the band will surprise us. The road where these guys BLACK LIGHT go is not easy at all because there is more than 10 bands on every chopped finger which sounds similar. But this is a very good and easy to listen album which would kick your ass. Solid, traditional type of thrash/death metal, good ideas and believable ideas makes this album very good as a tasteful meal. I don´t have any big problem with this album. Everything flows and it has a drive and power. Good job! Very solid album!


Tracklist:
01. Muselmanner 3:50
02. Locked 2:39
03. Name of the One 3:33
04. Breeze (18:49) 4:05
05. Rain 3:51
06. Indecisive Face 2:25
07. Under Cage 2:27
08. When? 3:44
Band:
Matúš Mlích, Marek Železník, Patrik Šedo
Texty: Martin "Wevo" Tomáš, Matúš Mlích, Tomáš "Kili" Kilian

Share this games :