DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 13. října 2016

Home » » Recenze/review - BLASPHEMER - Ritual Theophagy (2016)

Recenze/review - BLASPHEMER - Ritual Theophagy (2016)


BLASPHEMER - Ritual Theophagy
CD 2016, Comatose Music

Instinkt lovce, tolikrát ověřený v praxi. Ve vzduchu doslova hmatatelný strach oběti, která zmateně neví, že jí za pár okamžiků bude prokousnuto hrdlo. Chvilka napětí, těch pár krásných okamžiků, než začne téct krev. Zuby vyceněné a potřísněné rudou tekutinou, děs v očích pomalu umírajícího. Najednou je klid. Jen srdce ještě párkrát zabuší a krajinou se rozhostí nekonečné tichu. Hostina může začít.

Italští brutal death metalisté BLASPHEMER, kteří datují svůj vznik někam do roku 1998, jsou v undergroundu ještě takovými těmi opravdovými, klasickými lovci. Ještě neztratili všechny tradiční a tolik dříve ceněné instinkty, které spousta dnešních kapel již dávno nemá. Pánové loví pořád hezky postaru, užívají si lov samotný a jejich skladby jsou toho jasným důkazem. Je z nich cítit poctivost, krev a smrt. Krutost střídá zběsilost, zabíjí se zde holýma rukama, případně rezavým nožem a ostrou brutální hudbou. Při poslechu budete chlemtat krev svých imaginárních obětí a budete neustále přidávat hlasitost na přehrávači. Všechno je v absolutním pořádku, album "Ritual Theophagy" si opravdu užívám, o tom není pochyb.BLASPHEMER se drží starých osvědčených postupů. které lze vystopovat i u kapel, jako jsou DYING FETUS, DEFEATED SANITY, MALIGANANCY. Celou tuhle mašinérii na zabíjení pohání bicmen Darren Cesca (DEEDS OF FLESH, ESCHATON, GORATORY), o maniakální bubenickou práci tak není nouze. Celkově je pak album opravdovou lahůdkou pro všechny ctitele klasického brutálního death metalu. Nahrávka jakoby byla stvořena někdy na přelomu tisíciletí. Je ostrá, skladby se dobře pamatují i poslouchají. Jako bonus navíc pak všechno tohle špinavé zlo doslova smrdí sírou. Nečekejte dnešní přetechnizované a umělé produkty, zde se sází spíše na skladbu jako takovou. BLASPHEMER působí jako monstrum, které vás právě chytilo do svých pařátů. Tradiční brutální death metal, který vám vyrve srdce z těla!


sumarizace:

Novinka italských BLASPHEMER je krutá, zlá a ošklivá. Morbidní melodie se střídají s ještě nechutnějšími motivy. Tohle je brutální death metal v jeho klasické podobě. Syrový, masakrující. Z desky cítím obrovský tlak a energii. Možná se občas kapela nevyhne určité monotónnosti, ale to tak nějak k tomuto stylu patří, jako k hrobníkovi lopata. Užívám si houpavé melodie, chrlím spolu se zpěvákem chorobné texty. Jsem u poslechu po lokty ponořen v krvi a spolu s BLASPHEMER provádím pořádně nechutnou pitvu. Pokud se potřebujete odreagovat od dnešního ošklivého světa, neznám nic lepšího, než si narvat do hlavy „Ritual Theophagy“. Co na tom, že zde ožívají mrtvoly a pánům chirurgům všichni na operačním sále zemřou? Tak to má být a tak je tomu v brutálním death metalu správně. Letošní album vás smete jako tsunami. Berte a nebo nechte být! Skvělá řeznická práce!

Asphyx says:

The new album by Italian BLASPHEMER is cruel, bad and ugly. Morbid melodies are changed by more disgusting motives. This is a brutal death metal in its classic form. Raw, cruel. I feel the huge pressure and energy from this album. There is some monotonous passages, however this is something typical for this style like a shovel for a grave digger. I enjoy their melodies and I have to sing the lyrics with the singer. During the listening of this album I´m lying in the blood and with the BLASPHEMER I´m doing a disgusting necroscopy. If you have to clean yourself from today´s ugly world I don´t know better way how to do it than listen to the „Ritual Theophagy“. Who cares that death bodies are coming back to live and every person who is being operated by surgeon will die? This is how it´s supposed to be in the real brutal death metal. This album is going to take you like a tsunami. Take it or leave it! Amazing butcher work! 


Tracklist:
1. Suicide for Satan 02:29
2. You Are Nothing 02:38
3. Jesus Rapes 02:16
4. Worship in the Void 02:39
5. Antichristian Extremism 02:44
6. Annihilated Divinity 02:19
7. Obscuring the Holy Light 03:07
8. Crucifix of Shit (Stench of Prophet) 01:52
9. Fetishistic Idolatry of the Cross 02:32
10. I Deny 02:44
11. Ritual Theophagy 02:42Total playing time: 28:02


Band:
Simone Brigo - Guitar & Dead Vocals Paolo "Munnezz" Maniezzo - Lead Gutturals Clod "The Ripper" De Rosa - Bass Darren Cesca - Drums 

Share this games :