DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 18. října 2016

Home » » Recenze/review - THE END - Age of Apocalypse (2016)

Recenze/review - THE END - Age of Apocalypse (2016)


THE END - Age of Apocalypse
EP 2016, F.D.A. Rekotz

Dneska to bylo opravdu těžké. Měli jsme deset pohřbů za den. Házel jsem lopatou, až mě začala bolet záda. Pohřby do země, hezky postaru, se už tolik nenosí, ale tohle byli všechno věřící, které smetl autobus cestou na mši. Smrt si nevybírá a oni netuší, že žádný Bůh není. Něco o tom jako hrobník vím. Kopu dál krumpáčem a znavený kouřím o přestávkách za hřbitovní zdí. Přichází pomalu noc a já vím, že dneska se budou dít mezi náhrobky šílené věci.

THE END jsou americkou death metalovou kapelou, která ví moc dobře, jak zhudebnit atmosféru starých poctivých hřbitovů. Tady se žádných pohřbů žehem nedočkáte. Smrt je na novince "Age of Apocalypse" jasně čitelná, uvěřitelná. Američané svému řemeslu opravdu rozumí a z jejich tvorby je to přesvědčivě znát. Nečekejte zázraky, ani nic originálního, ale ruku na srdce, kolik novátorských kapel dnes znáte? Nemyslím teď ty, o kterých se to říká, ale ty, které takové opravdu jsou? Myslím, že nepůvodnost bychom mohli THE END s klidem odpustit.

Z nového EP "Age of Apocalypse" cítím inspiraci MASSACRE, DEATH, OBITUARY, MANTAS, MALEVOLENT CREATION. Není divu, ve středu kapely stojí kytarista Rick Rozz a Mike Mazzonetto, kteří v MASSACRE působili. Kapela je zkrátka plně oddána floridskému klasickému death metalu, který musí mít rád snad každý fanoušek smrti v metalu. Svět se z téhle desky nezboří, ale je také nutno rovnou dodat, že se velmi dobře poslouchá, pamatuje a pokud máte zrovna vzpomínkovou náladu, tak budete určitě spokojeni. Staré psy zkrátka novým kouskům nenaučíte. Zda je to dobře či nikoliv nechám samozřejmě na vás, ale za moji maličkost se přikláním ke všem těm, kdo tuhle hnilobnou záležitost budou chválit. Je to starý, poctivý pohřeb, tak si ho užijte. Jedná se totiž o pořádnou plesnivinu. Doporučuji!


sumarizace:

"Age of Apocalypse" je silná deska, plná klasických floridských postupů. Znovu otevírá dávno zahojené rány, drtí vše živé a drásá až do krve. THE END vystoupili ze záhrobí, aby nám předvedli prvotřídní death metal čerpající z devadesátých let a přidali k tomu současný zvuk. Tančí se opět na otevřených hrobech, vzývají se temné síly a obětuje se těm největším death metalovým bohům. Album je drsné, kruté, narvané po okraj energií a ledem. Kolem praskají víka od rakví, za náhrobkem se na vás směje samotná smrt a láká vás k poslednímu tanci. Beru do ruky svůj oblíbený krumpáč, nasazuji sluchátka na uši a moc dobře vím, že dnešní den se mi bude pracovat o hodně lépe. Mám ve zmrzlé zemi vykopat nekonečnou řadu hlubokých hrobů. Žádné urny, žádný pohřeb žehem. Hezky poctivě, pomalu, s dlouhým pohřebním loučením, taková je letošní nahrávka. Tradiční, upřímná a řezající jako kousky ledu zaryté do čerstvého masa. Old school americký death metal té nejvyšší kvality!

Asphyx says:

"Age of Apocalypse" is a strong record, full of classic Floridas procedures. It opens wounds healed for a long time, crushes all living and scratches to the blood. THE END appeared from beyond to show us first-class death metal drawing from 90th and they added the current sound. We are dancing in open graves again, they are invoking the dark forces and sacrifice to the biggest death metal gods. The album is rough, cruel, crowded to the brim with energy and ice. The lid of the coffins are cracking, behind a tombstone the death is laughing and attracts you to the last dance. Traditional, honest album, cutting like pieces of ice dugging into fresh meat. Old school American death metal of the highest quality!

Tracklist:
1. Age of Apocalypse
2. Crawling Back to Life
3. Inhale the Plague
4. Silent Screams of Death

band:
Michael Grim (Vocals/Bass) Mike Mazzonetto (Drums) Rick Rozz DeLillo (Guitar)

Share this games :