DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 15. října 2016

Home » » Recenze/review - FACE OF OBLIVION - Cataclysmic Desolation (2016)

Recenze/review - FACE OF OBLIVION - Cataclysmic Desolation (2016)


FACE OF OBLIVION - Cataclysmic Desolation
CD 2016, Comatose Music

Rvát se, kousat, drtit, pálit, sekat, řezat, trhat. Tohle všechno budete u novinky amerických brutálních death metalistů dělat. Pokud tedy máte svoje uši nasměřovány na tu nejkrutější hudební smrt. Jedná se o druhé řadové album, které nese krásný název "Cataclysmic Desolation". Je plné hnisu, techniky, apokalypsy, zvukové války a smete vás z povrchu zemského. Rozdíly oproti ostatním, stylově podobným kapelám, pozná sice asi opravdu jen fanoušek stylu, ale i tak vám mohu tuhle mokvající novinku jen a jen doporučit. Pocitově mi sedí všechno (zvuk, nápady, vokál, obal apod.) tak nějak dohromady. Zkrátka a jednoduše, letošní počin by klidně mohli dávat k výučnímu listu těm nejlepším řezníkům.


FACE OF OBLIVION se pohybují mezi mantinely, které kdysi nastavili třeba takoví SUFFOCATION, DECREPIT BIRTH, INSIDIOUS DECREPANCY, ORIGIN, SPAWN OF POSSESSION. Dobrá společnost, co říkáte? Pánové si hrají s rychlými melodiemi, stejně jako patolog s vašimi střevy. Chvílemi mám sice neodbytný pocit, že vím, co přijde za další sypačku a klepačku, ale to mi nijak nebrání si "Cataclysmic Desolation" naplno žít. Bloumám po tichých chodbách pitevny a čekám, kdy konečně dostanu další tělo. Jsem připraven, nástroje jsou nabroušeny a chybí snad už jen nějaká ta hudba do mého přehrávače. Novinka amerických maniaků se zdá být více než vhodná. Máte chuť na pořádný brutální hudební masakr? Tak rozhodně neváhejte. U této desky budete chlemtat krev, až se budete zalykat. Skvěle!


sumarizace:

Novinka amerických maniaků FACE OF OBLIVION je jasnou a přímou odpovědí na všechny násilné činy, kterých jsou lidé schopni. Pánové jsou pomocí své hudby zrcadlem všem zvráceným jedincům. Brutální death metal v jejich podání je velmi syrový, nepostrádá potřebný tlak a energii. Občas se sice vkrádá lehký stereotyp, ale není to nic, co by mi kazilo poslech. Zběsilá produkce, velmi ostrý zvuk, opravdu dobré nápady. Tak na mě na svém albu Američané působí. Při poslechu budete mít mozek vyčištěný hudební kyselinou a budete si ji chtít rvát do hlavy stále znovu a znovu. Doporučuji dát nahrávce čas, její síla se objeví až po nějaké době. Skladby postupně zrají, jako mrtvola, pohozená u silnice. Klidně si můžete vzít do ruky lopatu a jít si kopat vlastní hrob. Krutá, nekompromisní, brutálně death metalová deska, která vám vymáchá obličej v krvi! Velmi dobře!

Asphyx says:

The new album by American maniacs FACE OF OBLIVION is a clear and straight answer on every single violent act of human kind. These guys´ music is like a mirror of all perverse people. Their brutal death metal is very raw and it doesn´t lack of the energy and pressure. Although you can sometimes feel the stereotype but that is nothing what would change my listening experience. Furious production, very sharp sound, great ideas. This is how I feel about this album. When you listen to this album you feel like your brain is being washed with musical acid and you would have to listen to it over and over again. I would suggest, give the record some time – its power will show in a while, not immediately. The songs are growing inside of you like a dead body which is tossed down next to a road. You can just take a shovel and dig your own grave. Cruel, uncompromising, brutal death metal album which will smash your face in blood! Very good!


Track Listing:
1. Embracing Damnation
2. Seismic Anomaly
3. Cataclysmic Desolation
4. Aokigahara
5. Futility
6. Walls of Flesh
7. Irreconcilable Differences
8. Scaphism
9. Paradoxical Undressing
10. Debridement
11. Honorable Descent
12. Shroud of Hypocrisy

band:
Jesse Watson - Vocals Chris Hensley - Lead Guitar Brandon Bohlman - Rhythm Guitar Cole Gunther - Bass Eric Baumgard - Drums

Share this games :