DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 4. října 2016

Home » » Recenze/review - FATALIST - The Bitter End (2016)

Recenze/review - FATALIST - The Bitter End (2016)


FATALIST - The Bitter End
CD 2016, F.D.A. Rekotz

Vyzvala mě zase k tanci. Říkala, že mě miluje a že zůstaneme navěky spolu. Zůstali jsme. Říkala si Smrt a měla nejdřív krásnou sexy tvář. Jenže pak jí začalo odpadávat maso z tváří, syčela na mě a nutila k nekonečným orgiím na nočních hřbitovech. Podlehl jsem, miloval jsem ji z celého svého srdce. Nosil jsem ji za úplňku kosu, zametal cestu před jejími kostnatými šlápotami. Nechával jsem si pouštět žilou, když měla zrovna chuť. Zbyl ze mě skeleton s děsem v očích. 

Zdá se, že devadesátkový švédský death metal nikdy nezemře. Důkazem budiž letošní americká akvizice v podobě maniaků FATALIST. Ti na sebe upozornili již dvěma demy a jednou kompilací. Další skvadra, která umí pořádně zachřestit. Pytel plný kostí, rozdrcených nadšením, oddaností, krutostí. Mašina, která odpálila pořádnou nálož a vypustila všechny své démony na dnešní, hloupostí zohavený svět.Když se zaposloucháte pozorněji, zjistíte, že tahle parta miluje staré DISMEMBER, NIHILIST, ENTOMBED, WOMBBATH. Podobu čistě nenáhodnou lze vypozorovat i s jejich současnými kolegy BLACK BREATH. Splněny jsou všechny požadavky stylu, sází se na energii, na čerstvě vykopané hroby, na rouhání ve jménu severských melodií. Pánové se rozhodli nevymýšlet nic jiného a jejich novinka tak bude vyhovovat asi jen ortodoxním příznivcům death metalového Švédska. Kope to pěkně, to vám tedy povím. Pokud máte chuť na pořádnou mrazivou mlýnici, tak rozhodně neváhejte. Nečekejte ale také nic jiného. Osobně jsem spokojený, dobrého severského řemesla není nikdy dost. A je úplně jedno, že ho hrají Američané. Předkládají ho totiž s přehledem a pravým děsem v očích. Smrt je tak blízko!


sumarizace:

„The Bitter End“ je prvotinou (dlouhohrající) amerických maniaků FATALIST. Album se rozhodně povedlo. Je krásnou ukázkou toho, že klasický severský death metal stále žije. Pánům se povedlo přenést ducha devadesátých let do současnosti opravdu velmi dobře. Nahrávka se skvěle poslouchá, nápady jsou vynikající a ještě navíc to má tu správnou rockovou energii. Při poslechu jako by kousek ode mě ležela zmrzlá mrtvola s vytřeštěným pohledem. Skvělý zvuk, dokonalé záhrobní inferno! To jsou FATALIST. Kapela se předvedla na svém prvním albu ve velmi dobrém světle. Na CD jsou slyšet ozvěny ze samotného záhrobí. Peklo opět promluvilo. Mocně a hlasitě. Rozšlapejte staré kosti, otevřete páchnoucí hroby! Tohle je hudba pro všechny poctivé hrobníky! Švédské, klasické death metalové album, které způsobuje lavinu! Pandořina skříňka byla otevřena! Pořádně studený masakr!

Asphyx says:

The album „The Bitter End“ is the first long-play album by the Americans maniacs called FATALIST. And they did a good job. The album is a great example of the classic northern death metal which is still alive. These guys successfully transported a ghost of 90ths into today and they did it nicely. The record is easy to listen, ideas are great and most of all the album has the right rock energy. When I listen to this album I feel like there is a frozen dead body with a scared look on its face right next to me. Great sound, perfect inferno from the world beyond! That is FATALIST. This band showed us good what they are capable of on their first album. You can literally hear the beyond´s resonances on the record. The Hell have spoken again – powerfully and loudly. Break old bones, open stinky graves! This music is for every true sexton! Swedish classic death metal album which makes avalanches go! Pandora´s box has been open! The real cold massacre! 

Tracklist:
01. Aberration
02. Bloodfest
03. Coloured Red
04. Devoured
05. Fear of Death
06. A Hollowed Shell of the Body
07. In Diluted Thoughts
08. Suicidal Aftermath
09. Symphony of Chaos
10. The Bitter End
11. Tortured Existence

band:
Neil Burkdoll-Guitar, Bass, Vox Wes Caley-Vox, Lead Guitar, Bass Griffin Figueroa-Drums Ex-Members: Art Hayes-Bass Tyler Castro-Drums Mike Pinkerton-Main Vocals Matt Drexler-Lead Guitar


Share this games :