DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 4. října 2016

Home » » Recenze/review - INTESTINAL EXTIRPATION - Swallowing Humans For A New Amorphous Breed (2016)

Recenze/review - INTESTINAL EXTIRPATION - Swallowing Humans For A New Amorphous Breed (2016)


INTESTINAL EXTIRPATION - Swallowing Humans For A New Amorphous Breed
CD 2016, Goressimo Records


Už zase porcují lidská těla, opět se ozývá okolím nářek ženských hlav oddělených od těl. Ne, to není žádný záznam, z dnes tolik oblíbených televizních poprav, to jen chilská smečka INTESTINAL EXTIRPATION  vydala další svědectví o lidském hnusu. Album "Swallowing Humans For A New Amorphous Breed" je krutou výpovědí, houpavou brutal death metalovou procházkou po starých jatkách. Chilané zvládají své krvavé řemeslo velmi dobře, ale také nejsou těmi, kdo by přinášel něco nového, neotřelého. Hraje se spíš na jistotu s nutnou dávkou stereotypu, zvraceností ošklivých slov a občasných změn tempa. Nic nového v márnici, ale spíše solidní výkon při bourání masa.

Zaobírat se podobnými smečkami má jednu obrovskou výhodu. Jejich tvorba ve stylu starých brutálně death metalových skupin mi pročistí mozkové závity. Riffy jsou zde opravdu mnohdy velmi primitivní, sází se spíš na ortodoxní přístup a co největší krutost, než na promyšlenost a propracovanost. Je to zkrátka přímý úder mezi oči a je jen na vás, jak si to přeberete. Osobně se po nějaké době poměrně nudím a neustálé čekání na nějaký zajímavý moment je neskutečně dlouhé. Tohle je album, které ocení asi opravdu jen nekompromisní zastánci stylu. INTESTINAL EXTIRPATION vydali lehce nadprůměrné album, u kterého mám obavy, že zapadne mezi tuny ostatních brutalistů. Schválně, zkuste je a uvidíte. Přinejhorším se trošku umažete od krve.


sumarizace:

INTESTINAL EXTIRPATION na své první desce jasně ukazují, že budou skládat hudbu vhodnou do nemocničních piteven. Chilané přehrávají všechny klasické motivy brutálního death metalu. Jejich novinka nepostrádá drive, sílu a energii. Problém mám snad jen se vzájemnou podobností jednotlivých songů. Produkce i zvuk jsou na velmi dobré úrovni. Vše je syrové, ošklivé a bolí to. A o to jde v tomto stylu death metalu především. Muzika je vhodná pro všechny nemocniční zřízence, pro patology, pro řezníky i pro všechny ty, kdo se rádi přehrabují ve vyhřezlých střevech. Krutost, zběsilost, absolutní nasazení. Takoví jsou INTESTINAL EXTIRPATION na svém novém prvním albu. Brutální death metal, který sice není z nejoriginálnějších, ale řeže velmi dobře.


Asphyx says:

INTESTINAL EXTIRPATION shows us on its first album that they will compose music which fits in hospital dissecting room. These Chileans guys play all of the classic motives of brutal death metal. Their new album is not lack of drive, energy and power. The only problem I have is with the similarity of the songs. The production and the sound are on very good level. Everything is raw, ugly and it hurts. And that is the death metal about. This music is the best for the ones who are hospital attendants, for pathologists, for butchers and for everyone who likes to fork out in prolapse guts. Cruelty, fury, an absolute appointment. This is how INTESTINAL EXTIRPATION sounds on their new album. The brutal death metal which is not very original, however it cuts very well.


Tracklist:
1. Barbaric Butchery
2. Broken Bodies Scattered All Over The Ground
3. Mamacologically Paralyzed
4. Chunks Of Guts
5. Intestinal Extirpatioon
6. Slow And Grotesquelly
7. Inhuman Practices
8. Horrendous Carnage

Share this games :