DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 16. října 2016

Home » » Recenze/review - LECTERN - Precept of Delator (2016)

Recenze/review - LECTERN - Precept of Delator (2016)


LECTERN - Precept of Delator
CD 2016, Via Nocturna

Potkávám smrt na každém rohu, vídávám ji v televizi, čítávám o ní v knihách. Je všude přítomná a provází nás celý náš život. Je to svým způsobem paradox, ale vlastně se neustále připravujeme na poslední vydechnutí. 

Také máte někdy pocit, že když projdete kolem temného koutu, že na vás hledí dvě zářivé oči? To vás sleduje smrt, spolu s vaším svědomím. Italští death metalisté LECTERN všechny tyhle pocity vzali, zhudebnili je a vypálili na hudební nosič. Jedná se o druhé řadové album kapely, které se celé odehrává v duchu devadesátých let. Je to černý mlýnek na maso, který vás vtáhne dovnitř, rozemele na jemný prášek smíchaný s krví a po skončení desky vyplivne ven zničené a zohavené. "Precept of Delator" je nahrávkou, která vyvolává zlé duchy, samotného Satana a otevírá dávno zocelené rány. Takhle peklo zní!LECTERN uctívají DEICIDE, MORBID ANGEL, SINISTER, zlo, temnotu a špínu. "Precept of Delator" je esencí klasické a tradiční death metalové zloby. Postupy jsou sice dopředu známé, ale kapela je umí podat tak, že jsou přesvědčivé a uvěřitelné. Cením si jak přístupu, tak skvělého obalu i zvuku, který je čitelný a přesto opatřený tou správnou starobou. Album se mi neskutečně líbí, i když to samozřejmě není nic nového mezi stíny. Jednotlivé motivy se mi staly návykovou látkou a dával jsem si je do žil stále častěji. Zajímavé je, že jsem si před sebe vždy položil několik CD, mnohdy i slavných jmen, ale nakonec jsem sáhl právě pro "Precept of Delator". Smrtící kov v podobném provedení uctívám, líbí se mi i drobné nedokonalosti, dokonce i těch pár hlušších míst. Já a LECTERN jsme, zdá se, jedné krve. Klasický death metal, který mě uhranul!sumarizace:

LECTERN a jejich novinka útočí na ty nejskrytější noční můry všech fanoušků old school death metalu. Album je odpovědí na všechny ozvěny ze záhrobí, které je možno vůbec slyšet. Klasický, plesnivý death metal se zde potkává s thrashem z osmdesátých let a na své si přijdou snad všichni milovníci hřbitovů. Obraťte všechny kříže, zapalte svíce, dnes se bude konat jedna velmi okultní seance. Vystupovat na ní budou morbidní death metalisté LECTERN. V Itálii moc dobře vědí, jak se dělá pravé a nefalšované smrtící řemeslo! "Precept of Delator" je plné špíny, pavučin i ozvěn ze starých rakví. Death metal je zde exhumovaný odněkud z devadesátých let a je krásnou vzpomínkou na časy, kde se ještě zabíjelo poctivě, rezavým nožem. Death metalová deska, která vás pokryje plesnivinou!Asphyx says:

The new album by the LECTERN attacks the deepest nightmare of every single old school death metal fan. This album is the answer for all of the calls from the beyond you can hear. The classic, moldy death metal meets trash of the 80s. And I think that every lover of graveyards is going to be satisfied. Turn down all the crosses, light up the candles because today the big occult séance is happening. There are going to be morbid death metal guys LECTERN. They really know how to do the right deathful job in Italy. The album "Precept of Delator" is full of dirt, spider webs and echo from old coffins. The death metal is exhumed from the 90s and it is a beautiful flashback from the times when the killing was dinkum and was done by a carroty knife. This is the death metal album which covers you with a fungus!

Tracklist:
1. Gergal Profaner
2. Palpation Of Sacramentarian
3. Fluent Bilocation
4. Distil Shambles
5. Pellucid
6. Diptych Of Perked Oblation
7. Garn For Debitors
8. Precept Of Delator
9. Discorporation With Feral

band:
Fabio Bava: vocals/bass Pietro Sabato: guitar Gabriele Cruz: guitar Marco Valentine: drums

Share this games :