DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 15. října 2016

Home » » Recenze/review - MEPHARIS - Rebirth (2016)

Recenze/review - MEPHARIS - Rebirth (2016)


MEPHARIS - Rebirth
EP 2016, vlastní vydání

Zhasněte prosím všechna světla. Dnes nemám náladu na úsměvy. Zhroutil jsem se sám do sebe, potřeboval na chvilku vypnout a restartovat celý svůj systém. Beru do ruky novinku polských doom/deatherů MEPHARIS, kteří mě minulý rok svoji smutnou tvorbou zaujali a když vidím na obalu strom a visícího oběšence, propadnu se do ještě větší beznaděje. Na parapet dopadají obrovské kapky deště. Chybí snad jen dáma v kápi, s kosou v ruce. Jenže křeslo naproti zůstává pořád prázdné. MEPHARIS si mezitím hrají s ledovými melodiemi jako kočka s myší. Do mé mysli se začíná vkrádat chlad a nekonečný smutek.MEPHARIS mají rádi ANATHEMU, KATATONII, PARADISE LOST, smutek a takovou tu beznadějnou náladu, kterou zažíváte ve chvílích, kdy u vás dojde k "vyhoření". Tvorba těchto polských potemníků není nijak výrazně originální, ale poslouchá se velmi dobře. Rád se nechávám hudbou unášet, zbožňuji, když se mnou cloumá, drtí mě, deptá. Na novém EP "Rebirth" se mi nejvíc líbí kytary (někdy snad ovlivněné i IRON MAIDEN). Líbí se mi také celková atmosféra, připomínající chvilky strávené o samotě v opuštěných sklepeních. Proti provedení, nápadům, zvuku, ani produkci nemám žádných připomínek. Doomové pasáže mě baví moc, na deathových bych ocenil větší špínu. Osobně považuji tuhle kapelu za takový svůj soukromý objev. A teď už mě prosím omluvte, musím zhasnout všechna světla a přidat na přehrávači volume. Smutním dál.Asphyx says:

MEPHARIS recorded traditional and classic album. Long and slow melody here evoke feelings similar to drowning. Convulsed in agony when you have a lack of air. It Slowly begins to look into the other world and pray that your poor life has not ended. The sound is good, and filled with great ideas. The album probably will not be in the top ten metal records for this month, but for fans of this style, it is a very good record. MEPHARIS play for us - unworthy and spurned. Believe and you will be forgiven! Doom death metal walk along the dead marshes!


tracklist:
1. Dance of Memories
2. A Dying Wish
3. Hermit's Tale
4. Slave New Worldband:
Przemysław 'Cygan' Cygańczuk - Vocal, Guitar Michał 'Czarny' Wojciechowski - Bass Sebastian 'Simon' Cichy - Guitar Piotr 'Ryba' Jaskulski - Drums. 

Share this games :