DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 22. října 2016

Home » » Recenze/review - MESHUGGAH - The Violent Sleep Of Reason (2016)

Recenze/review - MESHUGGAH - The Violent Sleep Of Reason (2016)


MESHUGGAH - The Violent Sleep Of Reason
CD 2016, Nuclear Blast

Když se podíváte na kapelu MESHUGGAH zevrubněji, budete možná trošku zmateni. Tahle smečka totiž nezapadá do běžných hudebních škatulek. Setkat se tak můžete s označením groove, thrash, djent, madness, future, apocalypse, chaos, math, progressive metal. Jakoby spousta lidí nevěděla, co si s nimi počít. Ona vlastně platí všechna označení. Švédové si zkrátka dělají a hrají tak, jak chtějí. A vy si to musíte přebrat. Na počátku své kariéry (1991 - 1995) byli vizionáři, kteří se díky svým "zasekáváním " riffů a jejich neustálým opakováním stali zajímavými, jinými, zvláštními. Občas jsem na jejich tvorbu taky dostal chuť, ale následným vývojem jsem byl poněkud roztrpčen. Nebo lépe, kapela se vydala směrem, který mi nevyhovoval, byli příliš jako stroje. Letos mi přijde, že se pánové vrátili lehce do minulosti a jsou přeci jen více přístupní. Tedy, hrají víc jako "lidé".Pro poslech musíte být samozřejmě naladěni na "moderní" vnímání metalu. Nesmí vám vadit přeřvaný zvuk, mnohdy za uši (záměrně) tahající kompozice, ani "hard coreový" řev Jense Kidmana. Berte zkrátka MESHUGGAH takové jací jsou. Zběsilí, šílení, tlačící. Co jsem tak četl po internetu a slyšel od kamarádů, tak jsou vlastně možné jen dva způsoby vnímání novinky. Buď ji zcela podlehnete nebo ji budete nesnášet. Záleží to asi jen na tom, zda jste fanoušci kapely, či nikoliv. Je to dobře, muzika má vyvolávat emoce. Osobně mám spíše pozitivní pocity, i když, že bych si z alba sedl vyloženě na zadek, tak to zase ne. Sype to pěkně, o tom žádná, ale mě délka 58:55 přijde hrozně moc. Je to pro mě příliš velké sousto a zase takový nadšenec nejsem, abych kapelu chválil, kudy budu chodit. Na závěr snad jen verdikt mého známého, který "The Violent Sleep Of Reason" poslouchá pořád dokola:"Ale jo, dobrá sekačka". Užijte si ji.


sumarizace:

MESHUGGAH letos vydali opravdu hodně pestré album. Není vůbec lehké ho uchopit a vstřebat. Doporučuji velkou trpělivost a spoustu poslechů. Potom jsou dvě možnosti. Buď CD odložíte a už se k němu nikdy nevrátíte a nebo budete postupně objevovat nové a nové motivy. Osobně jsem zatím na začátku dlouhé společné cesty. Některé songy se mi líbí, jiné méně a pár vůbec. Hudba je to opravdu hodně náročná a komplikovaná. Pokud máte rádi MESHUGGAH, budete určitě spokojeni. Přeji příjemný poslech.

Asphyx says:


MESHUGGAH published really colourful album this year. It isn't easy to accept and absorb it. I recommend great patience and a lot of listenings. Then there are two possibilities. you can let  the CD be and never return, or you will discover step by step new and new themes. I'm still at the beginning of our long trip. Some songs I like, others less and some I don't. The music is really exacting and complicated. If you like MESHUGGAH, you will definitely be satisfied. Have a nice listening.

Tracklist:
1. Clockworks
2. Born In Dissonance
3. Monstrocity
4. By The Ton
5. Violent Sleep Of Reason
6. Ivory Tower
7. Stifled
8. Nostrum
9. Our Rage Won't Die
10. Into Decay

band:
Jens Kidman - Vocals Fredrik Thordendal - Guitars Mårten Hagström - Guitars Tomas Haake - Drums Dick Lövgren - Bass

Share this games :