DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 18. října 2016

Home » » Recenze/review - NECROVEN - Primordial Subjugation (2016)

Recenze/review - NECROVEN - Primordial Subjugation (2016)


NECROVEN - Primordial Subjugation
CD 2016, Memento Mori Label

Je to zase tady. Jdou po mě. Probudím se do temné noci a kolem mé postele se míhají šedé stíny. Natahují ke mě ruce, lákají mě a skřehotají jako zlí starci. Nechám se zlákat a odjíždíme výtahem až někam dolů, pod suterén. Potkávám své předky, zamotané do pavučin. Procházím nekonečnými chodbami a hledám konečně svůj klid. Nacházím ho až vzadu, v poslední opuštěné kobce. Zrovna tam hrají maniaci NECROVEN, španělská odpověď na old school death metal.

Fanoušci SADISTIC INTENT, IMMOLATION, INCANTATION, DEAD CONGREGATION a špinavé smrti by měli zbystřit svoji pozornost. Hraje se zde hlavně pro nás, pro obdivovatele katakomb, hřbitovů, okultních seancí. NECROVEN jsou dva hrobníci, kteří se rozhodli vyvrhnout na náš nebohý svět také trochu toho záhrobního puchu. Dlouhé, podzimně sychravé melodie se prolínají s maniakálními riffy. Svět je při poslechu hodně ošklivé místo k žití.


 
"Primordial Subjugation" je albem, které jakoby bylo vytrženo ze starých časů, opatřeno lehce čitelnější produkcí a hozeno nám, rouhavým mnichům přímo do chřtánu. Přiznám se, že v novince se rád a často rochním, jako patolog při exhumaci nějakého hodně starého hrobu. Stojíme tu všichni a čekáme na jeho (patologův) verdikt. Je zjištěno, že nebožtík opravdu zemřel násilnou smrtí. Mezi náhrobky jakoby se náhle ozval hlas úlevy. Další duše, která může přejít na druhou stranu. Stačí jen dárek pro převozníka. Doporučuji právě recenzovanou desku, protože se sem mezi stíny hodí, jakoby sem patřila odnepaměti. Pohltil nás mráz, zlo a temnota. Skvělá pocta podzemnímu death metalu! Tuhle okultní smrtící záležitost vám mohu se strachem v duši jen doporučit. Propadněte stínům!


sumarizace:

NECROVEN nám opět předčítají z nesmrtelné knihy mrtvých. Jejich death metal je starý, prašivý, zákeřný, ošklivý, nechutný a zlý. Jako lidstvo samo. Jakoby na povrch vylézaly všechny špatné vlastnosti. Všemu dodává tu správnou starou patinu skvělý zvuk, plesnivé nápady a nekonečná atmosféra záhrobí. Než začnete album poslouchat, obraťte všechny kříže směrem dolů, obětujte kozla a nakreslete na zem pentagram. Nahrávka má neskutečnou sílu, energii a temnou auru. Při poslechu budete několikrát ukřižováni a obětováni samotnému zlu. "Primordial Subjugation" je jako zrcadlo, ve kterém uvidíte jen samé černé tváře. Jde až někam na samou podstatu death metalu. Zapalte ohně! Pandořina skříňka byla opět otevřena a na světlo Boží byly vypuštěny ty nejhorší choroby. NECROVEN nejsou snad ani z tohoto světa. Přinášejí nám hudbu nahranou v samotném záhrobí. Smrtící kov, který připomíná rozkládající se mršinu! Vynikající old school death metalová deska!

Asphyx says:

NECROVEN reads us the book of deaths again. Their death metal is old, scabrous, cruel, ugly, disgusting and evil. The same as mankind is. It feels like every wrong quality of people worm up from underground. This album has a great sound, mouldy ideas and infinite atmosphere of the beyond which gives the old good patina to it. Before listening to this album turn all crosses upside down, sacrifice a goat and draw a pentagram on the floor. This record has an incredible power, energy and dark aura. During these songs you will be crucified many times and you will be sacrificed to the Hell itself. The "Primordial Subjugation" is like a mirror which reflects all the black faces. This goes to the essence of death metal. Light up fire! The Pandora´s box has been opened again and the worst illnesses have been spread in the world. NECROVEN could not be from this world, it´s just not possible. They bring us music which is played in the death kingdom. Death metal which reminds decaying carcase! An amazing old school death metal album!

Track list:
1. SACRIFICIAL DELIVERANCE
2. THE PYRE CYCLE (BURN IN SOLITUDE)
3. PRIMORDIAL SUBJUGATION
4. THE ETHEREAL
5. ESOTERIC ENTROPY (GATEWAY TO THE END)
6. MARTYRS OF REPENTANCE
7. SERPENTS CRAWL STEALTHY


Line up:

JR - Guitars, Bass, Drums, Vocals
FC - Bass, Keyboards, Effects


Share this games :