DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 26. října 2016

Home » » Recenze/review - PROFANAL - Supreme Fire (2016)

Recenze/review - PROFANAL - Supreme Fire (2016)


PROFANAL - Supreme Fire
CD 2016, Iron Tyrant

Zhluboka se nadechnu a cítím, jak mi do plic proniká prach. Usazoval se v téhle kobce dlouhá léta, vytvářel roztodivné obrazce a čekal, až ho někdo přijde zvířit. Začalo mi poslední dobou vadit světlo, lekal jsem se slunce. Zavřel jsem se tedy raději do podzemí, s nadějí, že pro sebe najdu další old school deah metalovou kapelu. Podařilo se. Našel jsem italské šílence PROFANAL.

Naše první setkání proběhlo už v roce 2012, na začátku mé "pisatelské" kariéry. Kapela si mě pamatovala, prohodili jsme pár emailů a najednou mi tu leží na stole jejich novinka "Supreme Fire", které navazuje tam, kde minule pánové a dáma přestali. Ve starodávném smrtícím kovu, inspirovaném u legendárních DISMEMBER, ENTOMBED, ENTRAILS, NIHILIST, NIRVANA 2002, ASPHYX. Jedná se přesně o ten správný poměr špíny a chladu, který mám tolik rád.Kapela, jak známo, má ve svém středu kočku, která si říká Rosy. Ta vládne hlasem ostrým, mocným a zběsilým. Nemá ho sice tolik silný, jako mívají chlapi za mikrofonem, ale ostudu si rozhodně neutrhla. Spíš se stala jasným poznávacím znamením skupiny. Sype se tady v rychlých tempech, chladí v pomalejších. Víka od rakví naskakují minimálně půl metru nad zemí. Svět se při poslechu zbláznil a obrátil naruby. Temné síly povstaly, aby konečně vytvořili rovnováhu na našem prohnilém světě. PROFANAL moc dobře ví, jak složit dobrou a zapamatovatelnou skladbu. "Supreme Fire" je jasnou, ostrou a nekompromisní odpovědí na všechny ozvěny ze záhrobí. Old school death metal forever! Amen!


sumarizace:

PROFANAL letos přišli s hudbou, která splňuje všechny moje požadavky na poctivý, reálný old school death metal. Jejich nahrávka je plná neskutečné černé energie. Hroby se otvírají, zvony zvoní umíráček. "Supreme Fire" může být klidně soundrackem pro vaší poslední cestu. Podzemí opět ožilo a vyslalo na náš svět posly apokalypsy. Mrtví mi jdou po krku a zlo je cítit všude kolem. Death metal je zde starý a plesnivý a nepostrádá obrovskou dávku naléhavosti. Připadám si, jako bych ležel při okultním obřadu na oltáři smrti a byl navěky obětován. Člověk se při poslechu stává morbidním básníkem, tulákem po záhrobí. Přiznávám se bez mučení. Album mě neskutečně rozsekalo a stalo se mým průvodcem na onom světě. Zapalte svíce, exhumujte starý poctivý death metal! Vynikající temný old school death metal! Absolutní inferno!

Asphyx says:

PROFANAL come this year with music fulfilling all my requirements for honest, real old school death metal. Their record is full of unreal black energy. The tombs were opened, bells ringing the death knell. "Supreme Fire" may be the soundtrack to your last trip. Underground came alive again and sent messengers of apocalypse to our world . Deads are hunting me and the evil is everywhere. Death metal here is old and moldy and doesn't miss a huge amount of urgency. I feel like I was lying at an occult ritual on the altar of death and I was forever offered. When listening it becomes a morbid poet, a wanderer on the other world. The album cut me up and it became my guide on the other world. Light a candle, exhume old fair death metal! Excellent dark old school death metal! Absolute inferno!

band:
Rosy: Vocals Kristian: Guitar Burchi: Guitar Daniele: Bass Nicco: Drums

Share this games :