DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 14. října 2016

Home » » Recenze/review - SIN OF GOD - Aenigmata (2016)

Recenze/review - SIN OF GOD - Aenigmata (2016)


SIN OF GOD - Aenigmata
CD 2016, Satanath Records/Murdher Records

Brutální napadení v temné uličce. Viděl jsem stín, lehce opilého chlápka, který se motal směrem domů. Pak se od stěny odlepila postava s něčím ostrým v ruce. Do tmy se zablýskla čepel dlouhého nože. Šlo to ráz na ráz. Několik bodných ran, rozdaných v zuřivosti. V dálce zaštěkal pes a někdo přidal hlasitost na televizi. Běžná noc v obyčejném městě. Jenom ráno, až půjdou první nevyspalí lidé do práce, se ozve na stejném místě jekot. Nalézt mrtvolu takhle brzy není rozhodně nic příjemného. 

"Aenigmata" je druhým dlouhohrajícím albem maďarských brutálně technických death metalistů SIN OF GOD. Opravdu mi připomíná, svým nasazením, temnou atmosférou i celkovým vyzněním, nějaký ošklivý násilný čin, který se stal kousek ve vašem sousedství. Novinka je hodně syrovou deskou, nahranou snad někde ve staré márnici. Technika se potkává s jadrností a výsledkem je materiál, který doslova zabíjí. Klasika, ale opracovaná zkušenými řemeslníky. SIN OF GOD hrají hudbu inspirovanou IMMOLATION, KRISIUN, MORBID ANGEL. Nezapomínají na klasické, rychlé a hodně návykové pasáže, ale nebojí se ani zvolnit a nechat vyniknout temnotu. Celkově se jedná o velmi solidní smrtící práci, i když samozřejmě pořád v rámci stylu. K žádným přesahům, ani výletům do jiných vod nedochází. Jsem tomu rád, protože mě nic nikde neruší a mohu si všechno to zlo plně vychutnat. Nebál bych se říct, že jsou pro mě tihle maďarští maniaci takovým malým soukromým objevem. Líbí se mi krvavá atmosféra zmaru, kterou z jejich tvorby cítím. Nic převratného, ani objevného, ale je cítit velká energie a oddanost temnotám. Tohle album beru všemi deseti. Skvěle odvedené řemeslo!


sumarizace:

SIN OF GOD nám letos předkládají pořádně hnilobný náklad syrového masa. Brutální death metal v jeho klasické podobě zde zní velmi chytlavě a napínavě. Tradiční riffy, surový zvuk, houpavý rytmus dělají z nahrávky pořádně krvavou hostinu. Vítejte na zakázaných jatkách. Mistři řezníci zvládají svoje řemeslo nadmíru dobře. Nečekejte nic převratného, ale dobrou práci, kterou pánové opravdu umí odvést. Po stěnách stéká krev, někdo zase přinesl motorovou pilu a všichni amatérští patologové se usmívají. Dneska mají svůj velký den. Hudba je vhodná pro pitevní sály, pro operace bez narkózy i pro všechny ty, kdo se rádi bojí u hororů. Skladby doslova mokvají, cáká z nich hnis a morbiditě se meze nekladou. Osobně jsem si tenhle syrový death metal užil dosytnosti. Pokud máte rádi tradiční hodnoty ve smrtícím kovu, buďte vítáni. Dobrá a pořádně krvavá deska, která se opravdu povedla!

Asphyx says:

SIN OF GOD gives us a very purid load of a raw meat this year. The brutal death metal in its own classic form which sounds very catchy and dramatic. Traditional riffs, raw sound, swing rhythm makes those records very bloody dinner. Welcome to forbidden slaughterhouse. The mister butchers know very well how to do their job. Do not expect anything special or unusual, however this is a very good piece of work. There is a blood running down the walls, someone brought a chainsaw again and all of the amateur pathologists are smiling. Today is their big day. This music is great for a dissecting room, for operation without an anesthesia, for everyone who likes to be scared while watching horrors. These songs are weeping, there is a lot of septic and there are no boundaries in case of morbidity. I really enjoyed this raw death metal. If you like the traditional merits in death metal, you are welcome. Good and very bloody album which is very good! 


Track List:
01. The Emerald Tablet
02. Phosphorus
03. Ignis Infernalis... Illuminate Us
04. Loss Leads Into Impiety
05. Aenigmata
06. Altered States Of Chaos
07. Deus Metamorphosis
08. The Great Lion Devours The Sun
09. The Human Wormband:

Zoltán Molnár - vocals Zoltán Borka - guitar Csaba Sándor - bass Balázs Botyánszki - drums László Páll - guitar

Share this games :