DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 12. října 2016

Home » » Recenze/review - VIRVUM - Illuminance (2016)

Recenze/review - VIRVUM - Illuminance (2016)


VIRVUM - Illuminance
CD 2016, vlastní vydání

Pojďme se dnes ponořit do peřejí, v kterých plují samé progresivně technické kousky. Švýcarští VIRVUM jsou muzikanti na svém místě. Zavřeli se do studia a stvořili album "Illuminance", které může s klidem suplovat soundrack k nějakému filmu o vesmíru. Proplouváte hvězdokupou a do kokpitu vaší kosmické lodi zní melodie ve stylu FALLUJAH, OBSCURA, CYNIC, THE FACELLES, BEYOND CREATION, RIVERS OF NIHIL. V jemnějších pasážích, to když se na pravoboku objeví nová hvězda, jsou pak motivy lehce podobné slavným TOOL. VIRVUM si hrají s náladami, jednou jsou ostří jako břitva, jindy zase připomínají klidné vlnobití. Naladit se musíte na otevřenost, vnímavost, na nevázanou hudbu. Pak budete spokojeni.
Někdy je těch všech preludií moc a místo toho, abych uznale kýval hlavou, tak jsem zpruzený a příliš nevím, co tím chtěl básník říci. Jenže jak známo, podobná hudba není pro každého. Dobré sci-fi také ocení jen málokdo. Mám to s novinkou nastavené tak, že buď ji bezbřeze miluji a vynáším do nebes a nebo jsem totálně mimo. Každopádně, je to hrozně zvláštní, zajímavá muzika, s takovým tím těžko uchopitelným pocitem temnoty a smutku. Výsledkem je velmi silné album, které vás přenese mimo náš svět. Je to tak správně. VIRVUM jsou hledači, objevovači, průzkumníci v temných progresivních death metalových vesmírech. Skvělá deska!

sumarizace:

VIRVUM hrají progresivní formu death metalu a hrají ji dobře. Na novince kombinují melodické pasáže s těmi ostřejšími. Z alba je cítit pohoda, naléhavost. V určitých chvílích sice trošku ztrácí na intenzitě, ale jako celek vás určitě nezklame. Na své si přijdou hlavně fanoušci, kteří chtějí objevovat v hudbě stále nové motivy. "Illuminance" je dobrým albem, pestrým, zajímavým. Jen mi připadá, že občas se skladby rozpadají, nedrží pohromadě. Každopádně, pokud máte chuť na něco progresivního, určitě tuhle desku zkuste. Zklamáni rozhodně nebudete. Švýcarský death metal, který dokáže zaujmout! 


Asphyx says:

VIRVUM play the progressive form of death metal and they do it well. They combine melodic passages with the sharper on the news. I'm feeling well-being and urgency. The album looses a little bit intensity in some moments, but as a whole it won't disappoint you. The fans who want to discover still new themes in the music will have a field day. "Illuminance" is a good album, colourful, interesting. It seems to me that the songs sometimes disintegrate, they don't hold together. Anyway, if you fancy something progressive, try this album. You won't be definitely disappointed. Swiss death metal that can attract your attention!

Tracklist:
1. The Cypher Supreme
2. Earthwork
3. Illuminance
4. Ad Rigorem
5. Tentacles Of The Sun
6. Elemental Shift
7. I: A New Journey Awaits
8. II: A Final Warming Shine: Ascension And Trespassing

Virvum is:
Bryan Berger: Vocals
Nic Gruhn: Guitars
Toby Koelman: Guitars
Diego Morenzoni: Drums 

Share this games :