DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 11. října 2016

Home » » Rozhovor - LOST WORLD ORDER - Jsme fanoušci zapomenutých míst.

Rozhovor - LOST WORLD ORDER - Jsme fanoušci zapomenutých míst.


Ptal se Jaromír Deather Bezruč, děkujeme!

Rozhovor s německou thrash metalovou kapelou 
LOST WORLD ORDER.

Dlouho jsem nedělal žádný rozhovor. Období, kdy jsem dělal svůj časák In Deed Hell a nebo přispíval do časopisů jako bylo Šrotowisko a nebo Hardrocker je už opravdu dávno. Jasně, mohl bych udělat rozhovor s HEAVING EARTH, ATTACK OF FIRE nebo DISSOLUTION, ale tyto kapely jsou u nás obecně známé a uznávané… Věnujme se proto zahraničnímu hostu, který k nám přijede až z dalekého města Bielefeld (Německo). Loni nás poctila vynikající kapela WEAK ASIDE pocházející taky z Německa, která rozsekala všechny přítomné svým válečným death metalem. Nyní můžeme čekat vynikající thrash metal německého ražení.

LOST WORLD ORDER je relativně mladá kapela, která první nahrávku „This Apparatus Must Be Earthed!“ vydala v roce 2008, ale její historie sahá až do 90tých let, kdy se jmenovali SPECTRE DRAGON, kdy drtili death-thrash metal a vydali 3 alba. Pak pokračovali jako LOST WORLD ORDER a najeli jen na thrashovou cestu plné agrese, síly a melodie.


Jelikož vaší historii z doby SPECTRE DRAGON moc neznám, můžeš nám ji trochu objasnit až do doby, proč jste změnili název a dál pokračovali jako LOST WORLD ORDER, proč ta změna?

Tak, SPECTRE DRAGON začali v roce 1991 a kdysi hrávali mix speed a power metalu doprovázený troškou death metalového chrochtání. Náš současný basák McZ byl jedním ze zakládajících členů. V roce 1994 jsme se připojili já (ještě jako kytarista) a náš současný bubeník a začali jsme měnit náš styl. Přidali jsme vice death metalu a dokonce i black metalové ingredience. Byla to sranda, neměli jsme konkrétní cíl. V roce 1999 kapelu opustili někteří členové, a když jsem se chopil vokálních povinností, tak Hedrykk postoupil na místo druhého kytaristy. Udělali jsme “Draconian Aeon”, což můžeme brát jako orientační období. V roce 2002 bylo album “Under Hell’s Command“ čistě death-thrashové a v roce 2005 „Beyond Creation“ zase čistě thrashové.

Prostě se nám už zdálo, že název SPECTRE DRAGON už nepasuje k hudbě a tématům v textech. V začátcích jsme měli fantasy texty a klasické metalové, ale teď jsou thrashové, více zaměřené na realitu a dystopický pohled na svět, tak pro náš bylo důležité tyto změny vyjádřit novým názvem.

Je fajn, že vaše sestava se nějak moc neměnila, myslím, že stěžejní členové zůstali a je fajn, že to vesměs vydrželo doteď, jaký máte recept na stabilní sestavu?

Kdybych to tak jenom věděl, ha ha. Myslím si, že to má něco společného s tím, že neděláme hudbu, abychom si jí vydělávali nebo byli slavní. Je to pro nás pěkný koníček a tak se nemusíme tolik snažit prorazit jako ostatní kapely.

No nechme historii protože teď je teď… pocházíte z města Bielefeld, pokud jsem se dobře díval, máte to přes Berlín cca 840 km, to je neskutečná dálka. Jen mě zajímá, jak že jste se rozhodli jet takovou dálku za námi. Je to kus. Weak Aside to měli taky nějakých 860 km, já když vidím, že některé naše kapely ohrnují nos, aby jely x km, aby hrály pro x lidí někde, kde třeba nikdy nebyly. Předpokládám, že v ČR budete hrát poprvé a berete to jako výlet…

Bielefeld je 450 km od Berlína, naše vzdálenost do Rýmařova je asi 920 km. Ano, je to dost daleko, ha ha. Máš pravdu, bereme to jako výlet, ale taky jako dobrou příležitost si získat pár nových fanoušků v České republice. Taky se fakt těšíme, jak se s vámi všemi borci potkáme a užijeme si to. Takže to všechno děláme pro sebe a taky pro vás!

Co? Dokonce 920 km, to šílené! Máte za sebou 3 alba. Jedno „This Apparatus Must Be Earthed!“ které vůbec neznám. Co to je za album, jdou tam poznat pozůstatky SPECTRE DRAGON, nebo je to už čistý LOST WORLD ORDER? Pověz nám něco o této desce...

Jak už jsem psal, je to ta samá kapela, jenom jsme prostě změnili název před vydáním „This Apparatus Must Be Earthed!“ Toto album je hodně pokračováním toho, co jsme začali na předchozích albech, ale novým názvem jsme se snažili vybudovat jednotný design. Podívej se na obal a uvidíš, o čem mluvím. Líbil se nám, ale nedopadlo to zase tak moc dobře. „This Apparatus Muse Be Earthed“ jsme vydali kromě na CD i na vinylu. CD vydal MUSICAZ RECORDS, společnost, která už neexistuje, a vinyl jsme si vydali sami. Ještě nám pár LP zůstalo a tak je s sebou přivezeme. CD je vyprodané.


Já se k vám dostal až z alba „Merauders“ z roku 2009, které mě okamžitě rozsekalo svou ukrutnou silou, dokonalou hrou, nápady a výtečnými melodiemi. Mám to dokonale naposlouchané a musím říct, že jsem dlouho neslyšel tak nápaditý thrash metal. Ve vaší hudbě taky cítím vliv Kreator, což beru jako velice pozitivní, protože si myslím, že Kreator spolu se Sodom vytlačil německý thrash do výšin. Nicméně mám pocit, že kapely, jako je třeba ta vaše, to vytlačuje dál a překvapuje svými neotřelými nápady dál.

Nejprve bych Ti rád poděkoval za skvělý kompliment! Ano, KREATOR nás ovlivnili, zrovna jako EXODUS, TESTAMENT a mnoho dalších. Libí se nám všechny druhy metalu a možná toto je speciální mix, který definuje LOST WORLD ORDER styl. „Marauders“ je první ze tří alb, které pracují se scénářem konce světa. Lidstvo dospělo ke své zkáze a snaží se znovu obnovit civilizaci. Představ si filmy jako “Šílený Max“ nebo „Země mrtvých“ a zjistíš, o čem to všechno je.

Pak přišlo období „Parasites“ 2012. Tohle album je dokonale vyváženo a těžko bych vyvýšil nějakou skladbu, protože si osobně myslím, že „Parasites“ drží po kupě uceleně. Pověz nám něco o tvorbě této desky? Všiml jsem si, že album distribuujete pod křídly Nuclear Blast, co si od toho slibujete?

S „Parasites“ jsme moc štěstí neměli. CD jsem vydali pod hlavičkou GOOD DAMN RECORDS s distribucí u TWILIGHT. Jenom dva týdny po vydání TWILIGHT zkrachovali, tak jsme doslova neměli vůbec distribuci. NUCLEAR BLAST měli CD uvedené a my jsme toho využili jako reklamu, ale žádnou distribuční smlouvu jsme neměli.
Současnost… Kupoval jsem od vás CDs a nechápal jsem váš skvělý přístup a hlavně cenu CD. Jestli to dobře chápu, chcete dostat vaše skladby mezi co nejvíce lidí…

Poslední alba jsme prodávali docela levně, abychom získali co nejvíc fanoušků. „Parasites“ je druhá část naší trilogie o konci světa a zatímco je kompaktnější po hudební stránce, po textové stránce je svým způsobe více dystopické.

Všiml jsem si na facebooku, že chystáte nové album. Jak se bude jmenovat, co můžeme od něj očekávat? Kdy vlastně vyjde?

Nové album se jmenuje „Tyrants“ a bude vydáno ke konci tohoto roku. CD verze bude vydána u RAGNARÖK RECORDS a LP si zařídíme zase sami.

U druhé a třetí desky jste měli stejného malíře obálky, a na čtvrtém albu jsem si zjistil, že jste spolupracovali s Lys Og Skyggen, fotografka, proč právě ona? Taky máte rádi Urbex, opuštěné domy… je jasné, že to bude opět něco depresivního, nějaká vize smutku, úzkosti…

Lys Og Skyggen je vlastně ten borec, který se fotí se svou přítelkyní. Jsme fanoušci zapomenutých míst a takových fotek, které opravdu dobře pasují k našemu konceptu konce dní. Tentokrát nám dělal obal jiný umělec, fotograf, který si říká Hicham Hadachi. On opravdu dělá hrozivé fotky a je to zatím náš nejlepší obal.

Proto název „Tyrants“?

Dobrá, „Tyrants“ se nezabývá ničím jiným, než koncem lidstva. Album je poslední částí trilogie a na konci zůstane poslední člověk na bojišti a bojuje, dokud nezůstane nikdo naživu. Je to prostě temný příběh s určitým druhem dystopické fantazie, která je částečně založena na realitě dnešních dnů.Na Prometalfestu uslyšíme něco z nových skladeb?

Ano, budeme mít v playlistu 2 nebo 3 nové skladby. Jsme opravdu natěšení na nové album a nemůžeme se dočkat, až ty skladby na pódiu zahrajeme!


Na závěr musím jenom říct, že se těším na vaše vystoupení a silně doufám, že nebudu sám. Už se nám to blíží… Co bys chtěl říct závěrem?

Díky moc za rozhovor! Těšíme se, až vám nakopeme zadky a jsme opravdu ohromeni, že máme možnost hrát na vašem skvělém festivalu a úplně poprvé zničit české pódium. Tak se tam uvidíme, drazí přátelé!LOST WORLD ORDER uvidíte jen na Prometalfestu 22. 10. 2016 v Rýmařově.
(HEAVING EARTH, LOST WORLD ORDER, DISSOLUTION, KEEP OF ROTTING, ATTACK OF RAGE, SECRET OF DARKNESS… super zázemí, luxusní toalety, občerstvení, spoustu piva, vyhřívaný sál, parkoviště před budovou, výborný zvuk a světla)

Share this games :