DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 22. října 2016

Home » » The Dali Thundering Concept (Fra) přivezou Dalího knírek na výbušném podnosu

The Dali Thundering Concept (Fra) přivezou Dalího knírek na výbušném podnosu


The Dali Thundering Concept (Fra) přivezou Dalího knírek na výbušném podnosu


První oficiální dějství PrΩgue Echoes (modifikace Prague a Prog - vlastně pragueressive - je mini-fest webu MarastMusic.com zaměřující se na organizaci koncertů, které se dají, ať už se jedná o jakýkoli rockově hlasitý žánr, začlenit pod přívlastky progressive, technical, experimental, nebo třeba avantgarde) s podtitulem Moustache Opium se koná v pražském Fatal music club, v němž nedávno proběhly stavební úpravy a je zde nejen nové podium a upravený sál, ale i nový zvuk.

THE DALI THUNDERING CONCEPT (Francie) // mathcore-djent-experimental

Večer otevřou experimentů se nebojící francouzští mathcore/djentisté THE DALI THUNDERING CONCEPT, kteří se do Prahy svezou z jejich vystoupení na věhlasném německém festivalu Euroblast, který má podobnou myšlenku jako PrΩgue Echoes nebo anglický UK Tech-Metal Fest.

Precizní, seřízená rytmika, ne vždy tradiční forma, neotřelé postupy a křížení žánrů, ale nechybí ani rozházené noty nebo deathcorové stěny. Pokud jste slyšeli nahrávku nebo jejich živé vystoupení (i ze záznamu), víte, že ani zvukově tahle banda nikdy nic nepodceňuje, takže je třeba se těšit na průzračné čistý, ale drtivý zvuk. Tohle vystoupení bude zážitek.

A jelikož se jedná o úterý, není třeba to se sestavou přehánět, The DALI Thundering Concept doprovodí dva tuzemští interpreti.

BETWEEN THE PLANETS (Praha) // groove-ambient-djent-instrumental

Prvním z nich je pražské instrumentální groove/djent/ambient trio BETWEEN THE PLANETS, které zde představí i materiál právě nahrávaný pro druhé album. Ale Planets nejsou tradiční djent, silnou roli v jejich muzice mají ambientní podkresy a čisté, až progrockově znějící brnkačky. Fanouškům žánru je známo, že BtP nehrají až tak často, není tedy třeba promarnit příležitost je vidět živě.

VICTIMS (Chomutov) // deaTHCore

Druhou potvrzenou grupou, která bude okupovat podium, jsou ostřílení TéHáCés z Chomutova VICTIMS. Nějakou dobu již hrají v rozšířené sedmičlenné sestavě (synthy, opět dva vokály) a jejich nový materiál tak představuje deathcore jako zvukově bohatší a atmosférický - rozhodně tedy nejeví známky uzavřenosti a sázky na breakdowny. A živě to klukům hraje!

DOORS 19:00, START 20:00, ENTRY 150:00

(předběžné pořadí)
20:00-20:30 Victims
21:00-21:40 Between the Planets 
22:10-23:00 The Dali Thundering Concept

Hned den nato, ve středu 2.11., The Dali Thundering Concept vystupují v brněnské Melodce na Night of Wolves Special.


Share this games :