DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 19. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - COGNITIVE - Deformity (2016)

Recenze/review - COGNITIVE - Deformity (2016)


COGNITIVE - Deformity 
CD 2016, Unique Leader Records

Potkával jsem ho často na ulici. Chlápek v mých letech, který se tvářil zahloubaně. V tramvajích hrával střílečky na telefonu, pokračoval pak doma. Každý den zastřelil tisíce nevinných v počítačových hrách, uřezal jim hlavy a zapálil celý svět. Měl divný pohled, jakoby ztratil přehled o tom, co je a co není pravda. Postupně přestal chodit ven, zabíjel dál své imaginární nepřátele, až jsem o něm jednoho dne četl v novinách. Vystřílel svoji rodinu a když zjistil, že realita bolí, tak i sobě prohnal kulku mozkem. Takový obyčejný příběh posledního desetiletí, dalo by se také napsat.

Přesně jako v nějaké počítačové hře se cítím i při poslechu novinky amerických technických death metalistů COGNITIVE. Dokonale zvládnutá hra na nástroje, odlidštěnost, krkolomné riffy, vokál šílence. Podobnost a inspirace u ATHEIST, CYNIC, AUGURY, NEURAXIS. Masakr střídá druhý, padají další imaginární hlavy. K tomu hlasitý zvuk a máte před sebou desku, která bude v dnešních časech lámat srdce všech alespoň lehce progresivních fanoušků. Nedivím se, nahrávka má svoje nezpochybnitelné kouzlo.
"Deformity" je vlastně absolutně dokonalým albem. Má drive, sílu, perfektní technické provedení, dobré nápady, atmosférické pasáže, to aby bylo přívětivější a posluchač si chvilku odpočinul. Chybí mu sice živočišnost, a mě také pocit, že za nástroji ještě stojí lidé, ale zase na druhou stranu, co byste chtěli od počítačové hry, pardon, od technického death metalu. Na podobné desky musím mít chuť. COGNITIVE nahráli velmi slušnou porci muziky. Stylově nikam hudbu neposouvají, ale spíše dále rozvíjejí dříve slyšené. Novinka má velkou sílu a neměla by určitě chybět ve sbírce každého brutálního maniaka. "Deformity" doporučuji všem, kteří si rádi občas zastřílejí v imaginárním světě. Uvidíte, že jako kulisa budou Američané velmi dobrou volbou. Technický death metal, u kterého si budete rvát vlasy z hlavy! Velmi dobře!  


sumarizace:

COGNITIVE nám letos přinášejí ochutnávku toho nejkvalitnějšího technického death metalu. Pokud se zaposloucháte pozorněji, najednou zjistíte, že jste spolu s kapelou jedno tělo i mysl. Muzika je sice složitá, náročná a spletitá, ale obsahuje v sobě určitý, velmi přitažlivý neklid. Nálada celého alba je chladná, ale zároveň přitažlivá. Jakoby v sobě hudba obsahovala nějakou magickou formuli. Poslouchat doporučuji s čistou a otevřenou myslí. Pak vynikne tahle ledová technická krása nejlépe. Nezapomíná se ani na melodie. A teď už mě prosím nechte, než abych psal slova, budu raději poslouchat. Inteligentní technický death metal, zahraný s noblesou! Wov!

Asphyx says:

COGNITIVE published a taste test of the technically highest quality death metal. If you listen to it carefully I will realize that you are the one with this band – one body, one mind. This music is complicated, ambitious and complex, however it has some kind of a restlessness which is very magnetic. The mood of this album is very cold but very magnetic. It feels like it has some kind of magical formulation inside. I would suggest listening to it with an open and clear mind. Than you can feel the cold technical beauty. They don´t forget melodies. And now, let me go please, more than write a words I would prefer listening to this album. Intelligent technical death metal which is played with a nobleness. Wow! 


Tracklist:
1. Awakening The Miscreation
2. Birthing The Deformity
3. Haunted Justice
4. Beneath The Floorboards
5. The Forgotten
6. Dead Soil
7. The Cull
8. Wraiths
9. Merciless Forest

band:
Jorel Hart-Vocals Rob Wharton- Guitars Harry Lannon-Lead Guitars Armen Koroghlian-Drums Ian Bainbridge-Bass

Share this games :