DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 25. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - DEAD CONSPIRACY - Dead Conspiracy (2016)

Recenze/review - DEAD CONSPIRACY - Dead Conspiracy (2016)


DEAD CONSPIRACY - Dead Conspiracy
LP 2016, vlastní vydání

Mlhou se vznáší odrazy černých duší. Je podzim a smrt si nevybírá. Slabé kusy zahynou, silnější přežijí. Vnímám tu nehostinnost, ten syrový odér všemi póry svého těla. Další pohřeb do země, další psyché mezi naším a oním světem. Převaděči do země stínů jsou stále potřeba. Nebýt amerických old school death metalistů DEAD CONSPIRACY, bloudících stínů by bylo o hodně více. Položil jsem vinyl do přehrávače, nechal pomalu najet jehlu do drážky a vyhrnula se na mě změť syrového a plesnivého smrtícího kovu, vhodného pro všechny hrobnické učně.

Není divu, kapela hraje od roku 1985 a svému řemeslu rozumí jako málokdo. Jejich tvorba se dá přirovnat ke starým DEATH, PESTILENCE, SODOM, MORBID ANGEL, POSSESSED, MASTER, BLASPHEMY, GRAVEHILL. Netřeba ale přirovnávat, DEAD CONSPIRACY obstojí i samostatně, mají svůj výraz, originální vyznění. A hlavně, neskutečně mě baví je poslouchat. Připadám si jako bych seděl k večeru na hřbitovní lavičce, rozjímal nad smrtelností Krista a najednou se kousek ode mě otevřel hrob. Tohle je album, pro všechny nemrtvé, pro pokleté, pro šílence, hledající v hudbě mrtvolný puch.
DEAD CONSPIRACY se s ničím nepáří, jsou samotnou esencí death metalového undergroundu. Kdo jste podobným záležitostem v devadesátých letech propadli, tak rozhodně neváhejte. Budete mít pocit, že se přehrabujete ve starých plesnivých kostech. Heavy efekt, otevírající víka od rakví na mě opět funguje. K tomu, jako nějaký morbidní bonus, pořádná porce temnoty. Řekněte mi, co si přát víc? Někomu možná nebude vyhovovat vokál, ale přátelé, mě připomíná krkavce, který každý den usedá na pahýl stromu u našeho domu. Na podobnou hudbu je nutné mít ten správný retro pohled, jinak ji nepochopíte a neužijete si ji. Jsem ve svém živlu, doslova se převaluji ve všech těch ošklivých riffech, v té surové atmosféře, ve smrti. "Dead Conspiracy" působí jako nějaký starý stroj, který ležel dlouhá léta opuštěný někde bokem. Letos se probudil znovu k životu a rozhodl se nás ze své podstaty opět zabíjet hudbou. Masakrt, kult, old school!


sumarizace:

"Dead Conspiracy" je albem, které je takovým velmi příjemným výletem do starých časů. DEAD CONSPIRACY nám přinášejí další porci klasického death metalu, který bude pro spoustu mladých posluchačů působit jako zastaralá relikvie. Je to dobře, pánové hrají pro nás, staré old school death metalové fanoušky, kteří ještě nezapomněli na to, jak má znít poctivý, plesnivý death metal. Ne, žádnou progresi, změny stylu a podoby zde rozhodně nečekejte. Naleznete zde spíše odkaz starých časů, dávných postupů a vzpomínek. Albu by jistě slušela větší průraznost a energie, ale jako celek na mě působí nahrávka velmi solidně. Přiznám se, že si poslech rád a často užívám. Je to pro mě návrat do doby, kdy byl svět ještě v pořádku. "Dead Conspiracy" je jako starý, znovu otevřený hrob, jako předčítání z dávných death metalových učebnic. Berte a nebo nechte být! Pro mě osobně, se jedná o skvělý zážitek. Plesnivý death metal, která nadzvedává víka od rakví! Jsem spokojený.

Asphyx says:


"Dead Conspiracy" is an album that is like a very pleasant trip to the old times. DEAD CONSPIRACY bring us the next amount of classic death metal, which will be for many young listeners like an outdated relic. It's good, guys play for us old school thrash metal fans who haven't forgotten yet how the honest, moldy death metal should sound. No, no progression, don't expect turns in style and form. You will find here a link of old times, old methods and memories. The album can certainly stand more punch and power, but as a whole it is very solid record. I admit I enjoy listening very often. It's for me comeback to that times when the world was still in order. "Dead Conspiracy" is like an old again open grave, like reading from the old death metal textbooks. Take it or let it be! For me personally it is  great experience. Moldy death metal that opens the lids from the coffins! I'm satisfied.


Tracklist:
1. Blood Everywhere
2. In the Wake of the Butcher
3. The Earth Rots in a Grave
4. Cruelty Through Ripping Torture
5. Born Again Massacre
6. Antietam / Vultures Feeding
7. The Edge of Darkness
8. Crawling Dread
9. Paralyzed with Terror 


band:
Eric, Jeff, Chris, Mike, Erik A

Share this games :