DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 25. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - ENTRAPMENT - Through Realms Unseen (2016)

Recenze/review - ENTRAPMENT - Through Realms Unseen (2016)


ENTRAPMENT - Through Realms Unseen
CD 2016, Pulverised Records

Procházím se zmrzlou krajinou. Do světla měsíčního úplňku trčí jako nějaká mementa ruce a nohy mrtvol. Oči, vyklované od krkavců, střeva vytažená zvěří. Fascinuje mě ten klid, ten nekonečný a zároveň zdánlivý klid. Je po bitvě, generálové už dávno odjeli do svých vyhřátých domovů, případně za milenkami. Obyčejní vojáci zde leží, vyčítavě, přesto s úlevou ve tvářích. Prošli si peklem. Někde tam vzadu, hned vedle holého stromu, stojí vysoká postava v plášti. Otočí se, zašklebí obličejem bez tváře a mě ten smích pak provází celý zbytek života. Potkal jsem samotnou Smrt. Na zádech měla nápis ENTRAPMENT.

Holandskou death metalovou mašinu ENTRAPMENT mám zarytou pod kůží už hodně dlouho. Jedná se přesně o ten prašivý smrtící kov, který můžu poslouchat vždy a všude. Líbí se mi energie, neučesanost, ten chlad, opravdu připomínající náladu zimního bojiště. Krve by se ve mě při poslechu nedořezal. Michel Jonker, hlavní persona celé skupiny je zkrátka srdcař, jako já. A na jeho tvorbě je to znát. "Through Realms Unseen" je poctou všem old school death metalovým posluchačům a vlastně každému, kdo ještě hledá u hudby upřímnost. 

Na "Through Realms Unseen" se mi líbí vlastně úplně vše. Zvuk, provedení, obal, takový ten "heavy" efekt, který nutí ke kroucení hlavou. Vezměte staré ENTOMBED, DISMEMBER, GRAVE, šoupněte je do stejného mlýnku na maso s OBITUARY, snad starými PESTILENCE, ASPHYX (dosaďte svoji oblíbenou death metalovou kapelu z devadesátých let). Samozřejmě, přidejte dnešní "lepší" zvuk,  nějaké ty chladné melodie a Michelův zastřený vokál a máte před sebou desku, kterou prostě musíte milovat. Kolem mě se začíná vznášet podivný puch. To začala námraza a mrtvoly na celém bojišti tát. Koho si dáma s kosou neodvedla do země stínů, ten se ještě z posledních sil brání. Po smrti a stále nenalezli klid. Cítím zde obrovskou sílu, šílený tlak. To si Smrtka pustila ke své práci novinku ENTRAPMENT - Through Realms Unseen (2016)! Vynikající old school death metalové album, které zmrazí vaše černé duše!


sumarizace:

ENTRAPMENT letos přišli s hudbou, která splňuje všechny moje požadavky na poctivý, reálný old school death metal. Jejich nahrávka je plná neskutečné černé energie. Hroby se otvírají, zvony zvoní umíráček. "Through Realms Unseen" může být klidně soundrackem pro vaší poslední cestu. Podzemí opět ožilo a vyslalo na náš svět posly apokalypsy. Mrtví mi jdou po krku a zlo je cítit všude kolem. Death metal je zde starý a plesnivý a nepostrádá obrovskou dávku naléhavosti. Připadám si, jako bych ležel při okultním obřadu na oltáři smrti a byl navěky obětován. Člověk se při poslechu stává morbidním básníkem, tulákem po záhrobí. Přiznávám se bez mučení. Album mě neskutečně rozsekalo a stalo se mým průvodcem na onom světě. Zapalte svíce, exhumujte starý poctivý death metal! Vynikající temný old school death metal! Absolutní kult!

Asphyx says:

ENTRAPMENT come this year with music fulfilling all my requirements for honest, real old school death metal. Their record is full of unreal black energy. The tombs were opened, bells ringing the death knell. "Through Realms Unseen" may be the soundtrack to your last trip. Underground came alive again and sent messengers of apocalypse to our world . Deads are hunting me and the evil is everywhere. Death metal here is old and moldy and doesn't miss a huge amount of urgency. I feel like I was lying at an occult ritual on the altar of death and I was forever offered. When listening it becomes a morbid poet, a wanderer on the other world. The album cut me up and it became my guide on the other world. Light a candle, exhume old fair death metal! Excellent dark old school death metal! Absolute cult!

TRACKLIST
1. Omission  (4:41)
2. The Seeker  (2:54)
3. Static Convulsion  (2:57)
4. Ruination  (3:08)
5. Dominant Paradigm  (4:30)
6. Withering Souls  (3:49)

7. Isolated Condemnation  (2:51)
8. Through Realms Unseen  (3:08)
9. Hybrid Maelstrom  (4:10)
10. Discordant Response  (3:38)
11. Self Inflicted Malnutrition  (3:24)

https://www.facebook.com/entrapmentdeathmetal/
http://entrapment2.bandcamp.com/
http://www.pulverised.net/
Share this games :