DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 2. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - MALIGNANT TUMOUR - The Metallist (2016)

Recenze/review - MALIGNANT TUMOUR - The Metallist (2016)


MALIGNANT TUMOUR - The Metallist
CD/LP/MC 2016, Unrest Records

Rock´n´roll pyčo! Pamatuji ještě doby, kdy byl metal hlavně zábava. Vypadá to, že MALIGNANT TUMOUR jsou z úplně stejného těsta jako já. Také mají rádi staré dobré MOTORHEAD, také si dají nějaké to oblíbené pití. Na rozdíl ode mě ale ještě umějí hrát. Přiznám se, že jsem z nového alba opravdu mile překvapený. Má v sobě vše potřebné pro pořádnou poctivou pařbu. Skvělý zvuk, nefalšované chlupaté rockové koule, zajímavý obal. "The Metallist" je dárkem pro všechny oddané pravověrné fanoušky, kteří ještě vědí, co to je METAL. Novinka je pořád legrace, ale pod vousatou slupkou se ukrývá velmi solidní řemeslo. Ono stále, i v dnešních instantních časech, platí, že napsat dobrou skladbu zvládne jen někdo. Ostravští bardi nám letos přinášejí pohodu, rock´n´roll a jako bonus navíc skvělé melodie.Na nové album se dá sice dívat s lehkým úkosem, kapelu hodit na hromadu s ostatními retro smečkami, jenže ono to tak úplně není. Řeknete mi, poznáte MALIGNANT TUMOUR podle pár prvních tónů? Já myslím, že všichni odpovíme ano. V úvodu jsem zmínil podobnost se skupinou slavného a nedávno zesnulého Lemmyho, ale tentokrát si to tak úplně nemyslím. Styčné body zde jsou, ale já osobně slyším spíše odkazy starých klasických heavy kapel, thrashových válečníků i nezbytnou špetku crustu a punku, které dodávají "THE METALLIST" to správné koření. Tuhle kapelu zkrátka buď milujete a nebo je vám jedno. Já se opět přikláním na stranu těch, kteří budou nosit trička se jménem skupiny hrdě na prsou. Ona je totiž ta poctivost, jadrnost, upřímnost a radost ze samotného hraní, cítit i z nové desky. A to dneska umí málokdo. 


sumarizace:

Rock´n´roll bastards! "The Metallist" je poctou pro všechny staré pravověrné fanoušky, kteří ještě vědí, co to je METAL. Novinka je pořád legrace, ale pod vousatou slupkou se ukrývá velmi solidní řemeslo. Ono pořád, i v dnešních instantních časech, platí, že napsat dobrou skladbu umí jen někdo. Čeští bardi MALIGNANT TUMOUR nám letos přinášejí pohodu, rock´n´roll a jako bonus navíc skvělé melodie. Osobně zde slyším odkazy klasických starých heavy kapel, thrashových válečníků i nezbytnou špetku crustu a punku, který dodává “The Metallist” to správné koření. Tuhle kapelu zkrátka buď milujete a nebo je vám jedno. Já se opět přikláním na stranu těch, kteří budou nosit trička se jménem kapely hrdě na prsou. Ona je totiž ta poctivost, jadrnost, upřímnost a radost ze samotného hraní, cítit i z nové desky. A to dneska umí málokdo. Poctivý metal, který vás donutí k tanci! Skvěle!

Asphyx says:


Rock´n´roll bastards! “The Metallist” is a tribute for all the old orthodox fans who still know what METAL is. The new album is fun but underneath the bearded shell is hidden a very solid craft. Even nowadays in the instant times it is rare to write a good song. These Czech bards MALIGNANT TUMOUR brought us a nice times, rock´n´roll and as a bonus a lot of great melodies. Personally I hear references of classic old heavy bands, thrash warriors and the necessary pinch of punk and crust which adds to “The Metallist” the important spices. This is the band you love or you don´t care. I am again on the side of people who wear their T-Shirt proudly. Because you can feel the honesty, pithiness, sincerity and the joy from their new album. And not a lot of people know how to do that. The real metal which makes you dance! Great! 

Tracklist:
 1. Fine Hellride
 2. The Metallist
 3. Fly High
 4. Walk As We Talk
 5. Kiss By Hammer
 6. I Want To Die With No Pants On
 7. Missing Rebellion
 8. 1989
 9. Rolling Coals
 10. Swimming In Mud
 11. Wicked
Band:
 • Bilos - kytara, zpěv
 • Šimek - baskytara, vokály
 • Korál - kytara, vokály
 • Bohdič - bicí
Share this games :