DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 26. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - MINOTAUR HEAD - Minotaur Head (2016)

Recenze/review - MINOTAUR HEAD - Minotaur Head (2016)


MINOTAUR HEAD - Minotaur Head
CD 2016, War Anthem Records

Takhle hustou mlhu jsem ještě nezažil. Přijdu si, jako bych krájel krvavé záclony. Proplétám se hutnými, těžkotonážními riffy nové desky MINOTAUR HEAD a nemůžu se nabažit té beznaděje. Tahám zde v hlubokých lesích oběti neznámé epidemie již několikátý den. Mám namožená záda a přestal jsem věřit v Boha. Tolik utrpení, tolik zla, tolik rozšklebených obličejů děsem. Kopu další hrob a přemýšlím, kdy všechno tohle šílenství skončí. Zatím to vypadá na další temný den. Nasazuji si znovu sluchátka na uši, beru do ruky lopatu a vydávám se na cestou plnou utrpení. Smrt má své nové jméno - MINOTAUR HEAD.

Jedná se o doom death metalový projekt/kapelu Roggy Johanssona, který se tentokrát spojil s členy SOULBURN, HAIL OF BULLETS. Pánové nám předkládají zimomřivé, pomalé, drsné a temné umírání. Hudba, vyvěrající odněkud z nekonečných bažin záhrobí. Dejte si pozor na každý svůj další krok, našlapujte opatrně! Jinak vás pohltí navěky mokřad jako mě. Sem tam potkáte lebku, ohlodanou na kost svědomím, vybělené kosti dávno zemřelých a hlavně naléhavý chlad, který je cítit z každé skladby. Umírá se zde pomalu, v dlouhých křečích.Mám rád, když mi hudba kroutí vnitřnostmi, když mi připomíná ranní podzimní mráz, když je smutná, drsná a syrová. Těch emocí, tryskajících z každého tónu potkáte na novince "Minotaur Head" bezpočet.  Budete ji poslouchat s vážnou tváří, stejně tak jako jste poslouchali death/doomové velikány v devadesátých letech. Skladby se vám dostanou pod kůži, založí tam celé kolonie krvelačných červů a postupně vás rozloží na hnijící zbytky zcela zbytečných tkání. Jsme jen kus masa, odsouzeného k žití. Pokud máte rádi pomalý, surový sound, houpavé rytmy a postupné navozování smutku, tak jsou pro vás MINOTAUR HEAD jako stvořeni. Používal jsem album jako soundrack k prodlužujícím se nocím. Death/doom metal, který položí vaši mrtvolu do té nejstudenější márnice. Skvěle!


sumarizace:

Doom deathové poselství o bolesti bylo předáno. MINOTAUR HEAD umí pomocí své muziky krásně zhudebnit smutek, strach, umírající podzim i krásu smrti. Pomalé, dlouhé songy se vám pomalu zaryjí až někam do mozku, nahlodají ho a rozloží na malé kousky. Album se opravdu povedlo, je hodně nakažlivé, ošklivé, vytažené odněkud z toho nejhlubšího hrobu. Fascinuje mě atmosféra, klid a rozvaha, s jakou jednotlivé songy zní. Zima letos stále nepřichází, ale je ji možno s klidem nahradit novou deskou "Minotaur Head". Mrazivé pasáže jsou protkány vokálem ze samotného pekla a vy jste pomalu ukolébáni k nekonečné smrti. Přijdu si jako na nějaké černé mši, na spirituální seanci, kde se všichni společně pokoušíme vyvolat duchy nemrtvých. Nálada celé nahrávky je pochmurná, zlá, přesto velmi přitažlivá. Doporučuji všem, kdo rádi večer uléhají do své oblíbené rakve. Death doomové CD, které vás zmrazí navěky!

Asphyx says:


Doom death metal message of pain was passed. MINOTAUR HEAD can set to music with their songs sadness, fear, dying autumn and the beauty of death. Slow, long songs dig up somewhere in the brain, erode and split it into small pieces. The album is really good, it is very contagious, nasty, pulled from the deepest grave. I'm fascinated by the atmosphere, calm and balance, sounding in each song. The winter isn't still coming this year, but it can be easily replaced with the new album "Minotaur Head". Frozen passages are weaved with vocals from hell and you are slowly lulled to endless death. I feel like on the Black Mass, on a spiritual session, where we all together tryi to invoke the spirits of the undead. The mood of the record is grim, evil, but also very appealing. I recommend to all who likes to lie down in the favorite coffin in the evening. Death doom CD, which will freeze forever!


Tracklist:
1.Drowning Life
2.Hidden Death In The Permawinter
3.A Monument To Humanity
4.Only Lands For The Slaughter
5.A World Without Man
6.Mundane Treasures
7.Realm Of Filth

Band:
Rogga Johansson-guitars/vocals Bob Bagchus- Drums Theo van Eekelen- Bass Ronnie Björnström-lead guitar

Share this games :