DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 5. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - OLD CHAPEL - Visions from Beyond (2016)

Recenze/review - OLD CHAPEL - Visions from Beyond (2016)


OLD CHAPEL - Visions from Beyond
CD 2016, Chaos Records

Hey bastards! Až vás jednou najdou, jak hnijete ve svém hrobě, tak už vám bude všechno jedno. Oprostíte se od pomíjivosti nedůležitých věcí, budete vzhlížet z té díry na to naše hemžení, na tu honbou za prachama, za úspěchem, za mocí. Budete se smát, až vám budou odpadávat kousky masa z kostí. Někdy si říkám, jestli není ten náš, imaginární záhrobní svět, lepší, než ten, který je reálně kolem. Nemrtví jsou alespoň upřímní a víte, co od nich čekat.

Ještě, že mám ten svůj old school death metal. V něm je zdá se všechno ještě v pořádku. Dostal jsem třeba na recenzi druhé řadové album ruských drtičů OLD CHAPEL a hned nás hudba spojila tak, jak to nedokážou ani ti nejlepší diplomaté. Pánové hrají tradiční, starý a ošklivý smrtící kov devadesátých let. V textech se inspirují starými hororovými filmy a přenášejí tuhle tématiku i do hudby. Je to klasika, ale zahraná s citem pro poslední věci člověka. "Visions from Beyond" hltám plnými doušky a mám pocit, že mi do žaludku proniká ten nejchutnější jed.

Kapela, která vznikla v roce 2010 se zařadila mezi další ruské bohatýry, kteří vyznávají staré pořádky. Vzpomeňme kompilaci s kolegy PYRE, GROND, CIST. Odkazy na ASPHYX, OBITUARY, MASSACRE, BENEDICTION, AUTOPSY, MONSTROSITY, zní jasně, čitelně a hlavně uvěřitelně. V dnešní době se vyplatí nevěřit nikomu,ale OLD CHAPEL tu jejich plíseň žeru i s navijákem. Mě podobné záležitosti baví, užívám si je. Jsem rád archivářem, který pro sebe objevuje další smečky, které propadly kouzlu dávných death metalových časů. A OLD CHAPEL jsem si ihned oblíbil. Líbí se mi, že si na nic nehrají, jedou to svoje a neohlížejí se napravo ani nalevo. Jsou pevní ve svých zásadách. Nic pro současného zhýčkaného posluchače. "Visions from Beyond" si užijeme hlavně my, kteří koukáme na svět z čerstvě vykopaných hrobů. Old school death metal forever!


sumarizace:

Máte rádi starý, morbidní a prašivý death metal? Navštěvujete s chutí old school death metalové koncerty a je vám milejší ostrý riff, před moderní a technickou smrtí? Tak potom jsou pro vás OLD CHAPEL jako stvoření. Jejich novinka sice rozhodně nepřináší nic nového, ale předkládá nám staré pořádky v death metalu takovým způsobem, že budete doslova uhranuti. Odkazy starých poctivých kapel, chorobný hlas, obrovské nasazení a zběsilost. Tohle všechno mě při novince "Visions from Beyond" napadá. Procházíme se spolu s kapelou po starém pohřebišti, vyzvedáváme z hrobů alba z devadesátých let a přidáváme lehce modernější zvuk. Při poslechu je smrt tak blízko! Tančíme na hrobech s těmi nejkrásnějšími zombie. Old school death metal, který je prašivý, jako víko od staré rakve! Velmi dobře!

Asphyx says:

Do you like an old, morbid and manger death metal? Do you like to go to old school death metal concerts and you like more a sharp riff than a modern and technical death? The OLD CHAPEL are here for you. This new album doesn´t make something original, however it brings us the old manners of death metal in a way you would love. Links to an old faithful bands, sick voice, a huge drive and furiousness. This is what I think about while listening the "Visions from Beyond". We are walking in an old graveyard and we are picking up albums from the 90th from graves and we adding some more modern sounds. While listening to this album death is near! We are dancing on graves with the most beautiful zombies. An old school death metal which is manger like a lid of an old coffin! Very good!

TRACKLIST:
1. Disastrous Rite
2. Stairs to the Vault
3. The Burning
4. Towards the End
5. The Nightmare Room
6. Skullhunter
7. Leaving a Body
8. Witchboard
9. Paura Nella Citta Dei Morti Viventi

OLD CHAPEL is:
Pavel Suslov – Vocals
Sergei Karpukhin – Drums, Percussion
Alexei Mazur – Guitar

Share this games :