DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 16. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - RUINOUS - Graves of Ceaseless Death (2016)

Recenze/review - RUINOUS - Graves of Ceaseless Death (2016)


RUINOUS - Graves of Ceaseless Death
CD 2016, Dark Descent Records

Praskla mi stehenní kost, asi od námahy. Lupla mi lebka, od šíleného tlaku. Mé oči jsou vypouklé, v žilách mi tepe zběsile krev. Něco je špatně, mám divný pocit a potím se zcela bez příčiny. Co se to se mnou děje? Ptám se a doktoři nevědí. Uléhám do stínů, bojím se světla. Jsem zmatený, chvíli se směju, pak propadám depresi. Během několika okamžiků se rozklepu zimou. Má diagnóza se tentokrát jmenuje RUINOUS.

Bývalí členové FUNEBRARUM stvořili dílo, vycházející z postupů, které hrají INCANTATION, DISMA, GOREAPHOBIA, AUTOPSY. Jedná se o bahnitý, šílenstvím obestřený death metal, při kterém se vám budou před očima promítat černobílé filmy plné smrti. Přijdu si jako v opuštěné psychiatrické léčebně, kde krvácí zdi a chodbami se ozývají výkřiky strachu a chaosu. "Graves of Ceaseless Death" je hodně morbidní záležitostí, mokvající, jako dávno hnisající rána.
RUINOUS rozhodně nehrají svoji hudbu pro každého. Obyčejný strávník, který se rád občerstvuje v běžných death metalových fast foodech, bude asi zklamán. Album chce čas, dlouhé hodiny poslechů ve starých kobkách a hlavně uši, nasměřované do hudební minulosti.  "Graves of Ceaseless Death" je těžkým, ošklivým albem, které vás zhltne postupně, stejně jako tráví hadi svoji kořist. Jakmile ale do těchto nehostinných, pochmurných a krvavých mokřin zapadnete, není návratu. Sám jsem musel pořád vstávat k přehrávači, přidávat hlasitost a odhánět od sebe imaginární mouchy, které si myslely, že jsem už dávno mrtvý. Jděte a vykopejte si svůj první hrob! Ne, nemyslím u vás na hřbitově, ale tady, v opuštěné krajině, pod mlhou, která je cítit sírou. Skvělá death metalová nahrávka, u které vám zhnisají vnitřnosti!


sumarizace:

RUINOUS letos přišli s hudbou, která splňuje všechny moje požadavky na poctivý, reálný old school death metal. Jejich nahrávka je plná neskutečné černé energie. Hroby se otvírají, zvony zvoní umíráček. "Graves of Ceaseless Death" může být klidně soundrackem pro vaší poslední cestu. Podzemí opět ožilo a vyslalo na náš svět posly apokalypsy. Mrtví mi jdou po krku a zlo je cítit všude kolem. Death metal je zde starý a plesnivý a nepostrádá obrovskou dávku naléhavosti. Připadám si, jako bych ležel při okultním obřadu na oltáři smrti a byl navěky obětován. Člověk se při poslechu stává morbidním básníkem, tulákem po záhrobí. Přiznávám se bez mučení. Album mě neskutečně rozsekalo a stalo se mým průvodcem na onom světě. Zapalte svíce, exhumujte starý poctivý death metal! Doporučuji! Vynikající temný old school death metal! Absolutní kult!

Asphyx says:

RUINOUS come this year with music fulfilling all my requirements for honest, real old school death metal. Their record is full of unreal black energy. The tombs were opened, bells ringing the death knell. "Graves of Ceaseless Death" may be the soundtrack to your last trip. Underground came alive again and sent messengers of apocalypse to our world . Deads are hunting me and the evil is everywhere. Death metal here is old and moldy and doesn't miss a huge amount of urgency. I feel like I was lying at an occult ritual on the altar of death and I was forever offered. When listening it becomes a morbid poet, a wanderer on the other world. The album cut me up and it became my guide on the other world. Light a candle, exhume old fair death metal! I recommend! Excellent dark old school death metal! Absolute cult!

Tracklist:
1. The Tombs of Blasphemy
2. Transfixed on the Gate
3. Dragmarks
4. From Flames of Malice Born
5. Procession of Ceaseless Sorrows
6. Ravenous Eternal
7. Plague Maiden
8. Through Stygian Catacombs
9. Torn Forever from the Light


Ruinous is:
Matt Medeiros: Guitars and Vocals
Alex Bouks: Guitars
Shawn Eldridge: Drums

Share this games :