DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

středa 23. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - SCORCHED - Echoes Of Dismemberment (2016)

Recenze/review - SCORCHED - Echoes Of Dismemberment (2016)


SCORCHED - Echoes Of Dismemberment
CD 2016, Unspeakable Axe Records

Sedím v nemocniční chodbě a čekám na výsledky své krve. Už ta sestrička, v sexy kostýmu, se mi zdála nějaká divná. Pan doktor se pochechtával a říkal sprosté věci. Otočím se a otevřou se přede mnou dveře. Stojí v nich postava šíleného zřízence s motorovou pilou v jedné ruce a s uříznutou hlavou sestřičky v druhé. "Chci dneska pít tvoji krev": řekne mocným hlasem, až popraskají všechny žárovky. Utíkám se strachem v zádech a moc dobře vím, že dneska nemám opravdu dobrý den. 

Pokračování hororového příběhu, jak vystřiženého odněkud z osmdesátkových filmů můžete nalézt na dlouhohrající prvotině amerických death metalistů SCORCHED. Jedná se o temnou hudební a pořádně smrtící záležitost, která vám v lepším případě způsobí noční můry. Pánové sází na atmosféru zla a beznaděje a daří se jim to na výbornou. Dunivé bicí, kytary ostré jako čepele skalpelů porcujících vás na kusy a nad tím vším morbidní vokál. Co si přát víc? Snad jen, aby mě ten šílenec z úvodního odstavce konečně chytil.SCORCHED čerpají ze starých death metalových učebnic, zhmotňují před námi díky své hudbě krvelačná monstra, jsou šílení, uvěřitelní a hlavně poctiví jak zákon káže. Mám to v podobném smrtícím duchu moc rád a tak jsem si tuhle desku hodně oblíbil. Cítím zde staré dobré INCANTATION, VITAL REMAINS, POSSESSED, AUTOPSY, GRAVE. Ze skladeb doslova vytéká temné zlo, taková ta americká undergroundová ošklivost, kterou u desek oceňuji nade vše. Takhle na podzim, když venku pořád prší a přijdete v neděli ze hřbitova, je album nejsilnější. Najednou začnou ožívat všechny stíny, pod postelí bude zase ta zlá příšera z dětství a cesta na záchod se pro vás stane nekonečnou. "Echoes Of Dismemberment" musí v pekle velebit všichni příznivci old school death metalu. Vynikající album, které vás pohltí tmou!


sumarizace:

První dlouhohrající album SCORCHED se opravdu povedlo. Kombinace studených melodií, krutého zpěvu a neskutečné energie na mě opět funguje. Ze záhrobí povstali všichni nemrtví a svět je doslova zahalen krví. Nahrávka působí jako rozkládající se mršina. Old schoolové motivy, smrt v očích a nekonečné utrpení. Tohle všechno při poslechu zažijete. Budete odcházet od svých hi-fi věží rozsekáni na malé kousky, vaše mysl bude čistá a krev nakažená. CD s klidem mohu doporučit všem poctivým fanouškům reálného death metalu, kteří se rádi prohrabují starými kostmi. Exhumujte staré mrtvoly, vypusťte zombie na tento svět! Přijdu si jako v nějakém hodně krutém hororu. Morbidita, špína, hnus a neskutečný tlak. To všechno na "Echoes Of Dismemberment" naleznete. Tento masakr jen tak někdo nepřežije. Old school death metal, u kterého praskají víka od rakví! Vynikající záležitost!

Asphyx says:

The first full-length album SCORCHED came really off. The combination of cold melodies, harsh vocals and incredible energy works again. The dead and undead rose from the beyond and the world is wrapped in blood. The recording acts like a decomposing carcass. Old school motifs, death in the eyes and endless suffering. All this you'll experience during listening. You'll leave from your hi-fis cut into small pieces, your mind will be clear and blood infected. I can recommend this cd to all honest real death metal fans who likes rummaging in old bones. Exhume old corpses, let zombies out into this world! I'm coming like in very brutal horror. Morbidity, dirt, filth and surreal pressure. This all you'll find on "Echoes Of Dismemberment". This massacre can survive only someone. When you are listening this old school death metal, the lids from the coffins are cracking! Excellent thing!

Tracklist:
1. To The Chamber
2. Torture Prolonged
3. Flesh Awaits
4. Craving Human Remnants
5. Dealings Of A Gruesome Kind
6. Vile Lingering Stench
7. Rot In Confinement
8. Autopsy Incomplete
9. Echoes Of Dismemberment
10. Scorched
11. Fluorescent Hell

band:
Matt Kapa - Vocals Andrew Benenati - Bass Matt Izzi - Drums Nick Carucci - Guitar Steve Fuchs - Guitar

Share this games :