DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 28. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - SPECTRAL APPARITION - Manifestation (2016)

Recenze/review - SPECTRAL APPARITION - Manifestation (2016)


SPECTRAL APPARITION - Manifestation
EP 2016, Invictus Productions

Země se otevřela. Rozervaná, puklá, zjizvená. Dostal jsem strach, protože podobné přírodní úkazy nevěstí nic dobrého. Přeběhl mi mráz po zádech, rozklepala se kolena. Očekával jsem nejhorší. Potom zazněly první tóny a z hlubin pekelných vystoupali na zmeský povrch, jako nějací zvěstovatelé, britští death metalisté SPECTRAL APPARATION. Začali kolem sebe dštít síru, prskat ohnivé sliny toho nejošklivějšího smrtícího kovu. Svět potemněl a já byl stržen do víru nekonečných běsů.

Cyklické opakování mantry plné smrti. Zastřený vokál, šílenství a temnota. Tak na mě působí prvotina v podobě EP "Manifestation" nejvíce. Jedná se o tajný death metalový rtiuál, o seanci určenou k jedinému. K vyvolání špatných sil. Tři skladby rozprostřené do dvaceti minut jsou krásnou ukázkou toho, jak vypadá onen svět. Britové si na nic nehrají, jdou rovnou na dřeň, na samou podstatu starého metalu jako takového. U mě v pokoji vládne těžká pochmurná nálada. Pomalu připravuji oltář. Dejte si na SPECTRAL APPARATION velký pozor, během poslechu dotiž dochází k nevratným změnám vědomí a zážitkům. Skvělé EP. Jsem proklet!

sumarizace:

SPECTRAL APPARATION a jejich album "Manifestation" mi připomínají nějakou hodně zlou a  ošklivou okultní seanci. Mocné kytarové motivy, hlas povolaný z temnot a skvělý zvuk. Ano, při poslechu mám opravdu pocit, že peklo existuje. Jasně a hmatatelně, jako na novince SPECTRAL APPARATION. Tahle hudba by klidně mohla znít při uvítání zbloudilých duší při příchodu do podzemí. Oceňuji temnotu, všechny černé skladby i určitou nihilistickou náladu, kterou zde cítím z každého tónu. Obraťte všechny kříže směrem dolů, vyžeňte kněze z kostelů, už napáchali dost zla! Černé okultní death metalové album, které je cítit sírou! Inferno!

Asphyx says:

SPECTRAL APPARATION and their album "Manifestation" reminds me some very bad and ugly occult session. Powerful guitar motifs, voice called up from the darkness and great sound. Yes, when I 'm listening I really feel that the Hell exists. Clearly and tangibly like the news of SPECTRAL APPARATION. This music could easily sound when the lost souls come in the underground. I appreciate the darkness, all black tracks and certain nihilistic mood that I feel from each tone. Turn all crosses down, expell the priests from churches, they've already done evil enough! Black occult death metal album that smells of sulfur! Inferno!

Share this games :