DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 7. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - VORNTH - Black Pyres (2016)

Recenze/review - VORNTH - Black Pyres (2016)


VORNTH - Black Pyres
CD 2016, Iron Tyrant

Roztočte v podzemí železné ostří do vrtule a uvidíte, co se bude dít. Umrlcům popraskají lebky, zombie se rozšíří úsměv k dokonalosti a chodbami se budou ozývat nekonečné skřeky smrti. Neradno si zahrávat s temnými silami, neradno je provokovat záhrobí. Musí se to umět, jinak přijdete k úhoně. Švédští black/thrash maniaci VORNTH to umí na výbornou a pohybují se v zemi stínů se samozřejmostí sobě vlastní. 

Druhé řadové album "Black Pyres" vám způsobí zimu v dutině břišní. Je jen nutné, abyste se naladili na starý prašivý black, speed, thrash a samozřejmě smrt. Všechno, co VORNTH dělají, je určeno k jedinému, k vytřepání hlavy na koncertě v nějakém malém, zaplivaném klubu. Hraje se zde hezky postaru, ve stylu VENOM, NIFELHEIM, VULCANO, MORBID SLAUGHTER, DEATHHAMMER, PENTAGRAM CHILE, snad i BLACK SABBATH v pomalejších pasážích. Zkrátka ošklivý, poctivý nářez, který si ale pravděpodobně užijí jen starší ročníky. Na mladé to bude moc jednoduché, obyčejné a bude jim vadit zvuk. 


Řeknu vám jednu věc, já podobné kapely poslední dobou vyhledávám čím dál tím častěji. Moc dobře sice vím, že mých pár skromných slov ocení jen několik skalních fanoušků a šedivých metalistů, ale nevadí mi to. Pořádám si o víkendech poslechy starých desek a novinku "Black Pyres" mezi ně mohu s klidem zařadit. Zapadne mezi ty všechny legendy v pohodě, nenaruší mi nijak atmosféru a jsem tak nadmíru spokojen. VORNTH hrají pro všechny nostalgiky, kterým moderní produkce nevoní a hledají u hudby něco jiného, než jen "dokonalý" produkt. Náboj, jiskru, prašivinu, poctivost, rebelii, sílu a smrt. O tomhle původně metal býval a těmto myšlenkám jsou Švédi věrni až za hrob. Není vlastně nutné psát ani nic dalšího. Novinka se poslouchá velmi dobře, o tom není pochyb. Originál beru všemi deseti! 


sumarizace:

Špinaví black thrasheři VORNTH mezi nás vyvrhli pořádně plesnivou mršinu. Ostrý, nekompromisní thrash s morbidními melodiemi, krutostí a silou. Pokud máte rádi staré, dobré poctivé časy, budete určitě spokojeni jako já. Řeže to, pálí to a kope jako splašený kůň. Songy, připomínající údery pěstí do obličeje. Švédská thrashová kreatura se probudila, aby nás spálila černým ohněm. Už vás někdo někdy bodl rezavým nožem do břicha? Pocity jsou při poslechu hodně podobné. Thrash/black/speed metal, který řeže jako sekáček na maso! Velmi dobře!

Asphyx says:

The dirty black/spped/thrash VORNTH casted up among us a really moldy carcass. Sharp, uncompromising thrash with morbid melodies, cruelty and power. If you like old good honest times, you will definitely be satisfied as me. It cuts, burns and kicks  like a runaway horse. Songs reminding punches to the face. Swedish thrash creature woke up to burn us with black fire. Have you ever been stabbed with a rusty knife into the belly? Feelings are very similar when listening. Thrash/black/speed metal that cuts like a cleaver! Very well!

band:
Erik "Blackflexer" Hartmann - Vocals & Guitar Marcus Fors - Drums Erik Kjörnsberg - Guitar Emil Johansson - Bass

Share this games :