DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 8. prosince 2016

Home » » Recenze/review - MORTEM - Deinós Nekrómantis (2016)

Recenze/review - MORTEM - Deinós Nekrómantis (2016)

MORTEM - Deinós Nekrómantis
CD 2016, Iron Pegasus Records

Noční děs (pavor nocturnus) je krátký extrémně děsivý sen, spojený s panikou, křikem, neklidem a je provázený vegetativními příznaky (pocení, zrychlené dýchání, bušení srdce aj.). Spící se často posadí nebo vstane s panickým křikem, může také například běžet ke dveřím. Dotyčného nelze probudit a snahy o probuzení mohou vést k ještě intenzivnější panické reakci. Řadí se mezi poruchy spánku zvané parasomnie a je blízce příbuzný náměsíčnosti (somnambulismu).

Probouzel jsem se vyděšený čím dál častěji. Pálilo mě okolo srdce a přerývavě jsem dýchal. Věděl jsem, že je to způsobeno poslechem novinky peruánských death metalistů MORTEM. Tahle smečka, působící v podzemí od roku 1986(!) hraje přesně ten druh smrtícího kovu, který musí ocenit každý obdivovatel otevřených hrobů. Pánové pocházejí z dob, kdy svá nejlepší alba vydávali POSSESSED, MORBID ANGEL, MASACRE, SADISTIC INTENT, PENTAGRAM CHILE, VITAL REMAINS, SLAYER. MORTEM se letos vrátili, aby nás rozsekali podobným materiálem."Deinós Nekrómantis" je jako vzpomínka na staré noční můry. Po poslechu se budete probouzet opravdu děsem, zpocení a strach vás obejme jako nějaká morbidní milenka. Staré, prašivé riffy, jednoduché motivy. Ukrývá se v nich obrovská síla, odhodlání, masakrují vše živé i neživé. MORTEM jsou hudebním tělesem, které by s klidem mohlo hrát Satanovi na jeho obřadech. Krev, já tu cítím shnilou krev, říkám si u téhle desky stále dokola. Peruánci jsou zde opět po dlouhých jedenácti letech, aby nám všem ukázali, jak se má hrát správně death metal. Jsou kultem, který nestojí jen na své historii, ale i smečkou, drtící i v dnešních časech své fanoušky velkou silou. Novinka mě zcela uhranula, přenesla do zlých snů a stala se mým průvodcem na nekonečných toulkách záhrobím. Pokud vyznáváte jako já starosvětský death metal, tak neváhejte ani chvilku, tohle je rezavé, opravdové zlo. Skvělé album od temného kultu!


sumarizace:

Tančíme na hrobech našich death metalových předků, přemýšlíme o nesmrtelnosti a řinčíme kostmi do rytmu jediného pravého death metalu. Peruánský kult MORTEM ožil opět s neskutečnou silou a energií. Jestli jste si mysleli, že téhle hydře uniknete, tak jste se pekelně mýlili. Chytne vás, omámí a pokouše zuby ostrými jako hroty nožů. Při poslechu mám občas strach vylézt na světlo boží. Tisíckrát prokletý, obětovaný, zavržený. Takový se cítím při "Deinós Nekrómantis". Doomová nálada otevřených hrobů na mě dýchá ze všech stran. Tohle album je povinností pro všechny old school death metalové maniaky. Vítejte v pekle! Peruánské smrtící album, které vám zatluče hřeby do rakve! Vynikající chorobná deska! Kult!

Asphyx says:

We are dancing on the graves of our death metal's ancestors, we think about immortality and rattle  bones to the rhythm of the only one true death metal. Peruvian cult MORTEM is alive again with incredible strength and energy. If you thought you'll escape this Hydra, you are hellishly wrong. It grabs you, drug and bite with teeth sharp like tip of knives. When I listen, I'm sometimes scary to come into the light of God. A thousand times cursed, sacrificed, cashiered. So I'm feeling with "Deinós Nekrómantis". Doom mood of open graves breathes from all sides at me. This album is a obligation for all old school death metal maniacs. Welcome to hell! Peruvian deadly album that knocks nails in your coffin! Excellent and morbid! Cult!


Tracklist:
01.Angel of Apostasy 04:27
02.Horror of the Unliving 05:14
03.The Pain of Being Dead 04:13
04.Liquefied Blood of the Saints 04:25
05.Within the Woods 04:21
06.Possessor of Lost Souls 05:19
07.Deinós Nekrómantis / Satanachist 03:16
08.A Crack in a Cursed Mirror 05:14

band:
Nebiros: vocals/lead guitar
Amduscias: drums
Christian Jhon: lead guitar
José Okamura: bass

Share this games :