DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 27. prosince 2016

Home » » Recenze/review - VANHA - Within the Mist of Sorrow (2016)

Recenze/review - VANHA - Within the Mist of Sorrow (2016)


VANHA - Within the Mist of Sorrow
CD & Digital 2016, Black Lion Records

Přišlo mi na recenzi několik kilo doomového smutku. Musel jsem se s ním vypořádat stejně, jako se to dělá s odchodem blízkého člověka. Poslouchám hudbu způsobem, že ji na sebe nechávám jen tak působit a švédští VANHA mě zaujali už při prvním setkání. Devadesátkový přístup alá KATATONIA, MY DYING BRIDE, PARADISE LOST. Zazní piáno, klávesy, hluboký vokál, to vše zabalené v jednom hluboce vznešeném celku. Nastal čas rozjímání, zastavení se, spočinutí.

Kolem mě chodí samí zachmuření lidé, kteří jakoby věděli, že zrovna poslouchám severskou zádumčivou hudbu. Ne, VANHA je nepřekvapí ničím novým, ale dokáží navodit kýžené pocity nihilismu. Jdu co noha nohu mine, je mi těžko na srdci. Pokládám květiny na hroby svých předků a přemýšlí, zda se opravdu ještě někdy setkáme. Všichni slibují, každá druhá víra umírá poslední. Přemýšlím o smrti, o přírodě, o věčnosti. Jsme tak malí v celém vesmíru, přesto pořád štěkáme jako frustrovaní vzteklí psi. Chybí nám pokora. Procházím při poslechu hybernací, zklidněním, sněním. Nechte si chutnat ledové kousky tmy!sumarizace:

"Within the Mist of Sorrow" je albem, na kterém se povedlo VANHA zhudebnit tmu. Je jako pomalu se plížící smrt. Do krve mi proniklo postupně, pomalu. Trávili jsme spolu dlouhé chvíle na cestách a nejvíce vyniklo při poslechu v noční krajině. VANHA sice nepřinášejí vůbec nic nového, ale jsou sví, originální a umí navodit v doom metalu to nejpodstatnější. Smutek. Já vlastně ani moc nevím, co bych dodal dalšího. Na novince je vše v nejlepším pořádku a doporučuji ji všem, kdo se rádi zajímají o tmu. Depresivní doomová nahrávka, která je tmavá jako pohřební hostina! Velmi dobré album.

Asphyx says:

"Within the Mist of Sorrow" is an album where VANHA set to music the darkness. It is slowly creeping death. It got into my bloodstream gradually, slowly. We spent long time together on the road and it was the most excellent in the nocturnal landscape. Although VANHA don't bring anything new, they are original and can evoke the most essential in doom. Sadness. I don't even really know what I'd say more. There is everything fine on the news and I recommend it to all who is interested  in the darkness. Depressive doom record, as dark as a funeral feast! Very good album.


Track list
1 Old Heart Fails
2 Into the Cold Light
3 The Curse
4 Reaching The End
5 Dark Heart
6 Desolation
7 The Curse "Instrumental "
Out December 2016

VANHA:

Jan Johansson - Vocals/Guitars/Keys
Jesse Oinas - Drums

Share this games :