DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

sobota 7. ledna 2017

Home » » Recenze/review - MORDANT - Demonic Satanic (2016)

Recenze/review - MORDANT - Demonic Satanic (2016)


MORDANT - Demonic Satanic
CD 2016, To the Death Records

Sešli se lordi celého podsvětí a rokovali o tom, jak dál. Chtějí ještě víc znesvětit slovo boží, znechutit tělo páně, zahustit svěcenou vodu hnisem. Bavili se dlouho, předlouho a kolem se vznášela síra. Nakonec zněl verdikt jasně a zřetelně. Musíme vyslat na náš nehodný svět další posly zla, řekli. Tentokrát padl los na švédské black/thrash/death metalisty MORDANT.


Nebe se dotklo země černými mraky, začaly padat mrtví ptáci, voda v řekách zaváněla špínou, vzduch těžkl v plicích. Všichni hleděli do země. Ztratili jakoukoliv víru v dobro. Pak jako bájní jezdci apokalypsy vyjeli z Hádovy říše MORDANT a spálili vše svým novým albem "Demonic Satanic" na popel. Zbyl jen strach, panika a chaos. Zatáhl jsem záclony ve svém pokoji a naplno se oddal hudební smrti."Demonic Satanic" je albem plným satanismu, temnoty, okultismu. Je také poznamenáno vlivy NIFELHEIM, NECROPHOBIC, DISSECTION, PAGAN RITES. Máme co do činění s nahrávkou, která je zahrána s velkou černotou v srdcích. Já MORDANT jejich odhodlání věřím a stali se pro mě na nějakou dobu velmi příjemnými společníky na mých výletech do podsvětí. Melodie, chlad, síra, hnus. Oceňuji také zajímavě ledový zvuk, krutost opuštěných vypálených kostelů i smrt, která je v podobných nahrávkách samozřejmostí. Pokud máte chuť si prohnat hlavou ostré hroty jedovatých šípů severského metalu, tak neváhejte. MORDANT přesně ví, jak vytvořit nechutnou atmosféru šílenství. Na kamenném trůnu sedí samotný rohatý a je jen na vás, zda se mu pokloníte až k zemi. Black/thrash/death metalové album, které je esencí té nejhustší tmy. Doporučuji!


sumarizace:

MORDANT se povedlo zhudebnit temnotu. Death black metal v jejich podání je černý, naléhavý, s obrovskou silou v melodiích. Přijdu si, jako bych byl poslán do lesa a měl vytrhnout kořeny všeho zla. Album mě zcela pohltilo a při poslechu si se mnou dělá doslova, co chce. Jsem prokletý, ponížený a zároveň se cítím silný jako nikdy dřív. Procházím se mezi stíny, jsem hadem plazícím se za svojí kořistí. Hudba zde nelze příliš uchopit slovy, ale připomíná mi zrcadlo, rozbité na tisíc kousků. Neposlouchejte "Demonic Satanic" za denního světla, nálada absolutního zmaru nejlépe vynikne někdy kolem půlnoci. Věřte a budete navěky prokleti! Tuto nahrávku bych doporučil k poslechu všem padlým kněžím. Zhudebněné inferno zde přichází pomalu, polehounku, jako šelma, lovící za soumraku. Do srdcí se vám vkrade zima a udělá vám z něj kusy chladného ledu. Atmosférický black death metal, který je temný, jako odvrácená strana měsíce! Skvěle!

Asphyx says:

MORDANT  composed darkness. Their Black Death Metal is black, acute, with an amazing power in melodies. I feel like I have been sent into the woods and supposed to whip out all of the roots of evil for the world. This album catch me and during the listening it does a lot of things to me. I´m accursed, humiliated and at the same time I feel strong like never. I´m walking between shadows, I´m a snake which crawl for its victim. This kind of music is impossible to describe and it reminds me a mirror which is broken on thousand pieces. Do not listen to the "Demonic Satanic" during the day light because the absolute ruin mood will came out the best around the midnight. Believe and you are accursed forever! I would recommend this album to every death priests. The composed inferno is coming slowly, like a beast which hunt during the nightfall. There is going to be cold in our hearts and your heart will became one piece of ice. An atmospheric death black metal which is dark like the other side of the moon! Amazing! 

Tracklist:
01. Vengeance from the Dark
02. Devastating Storm... Evil Holocaust
03. Demonic Satanic
04. Evil Impalers
05. Blacking Metal (Sabbat cover)
06. Desecration from Hell
07. Infernal Curse of Evil
08. Screaming Souls
09. Count Lucifer

Share this games :