DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 12. května 2017

Home » » Recenze/review - THE DOOMSDAY KINGDOM - The Doomsday Kingdom (2017)

Recenze/review - THE DOOMSDAY KINGDOM - The Doomsday Kingdom (2017)


THE DOOMSDAY KINGDOM - The Doomsday Kingdom
CD 2017, Nuclear Blast

Až jednou budu starý muž a budu se ploužit světem už jen pomalu, tak budu pořád doufat, že spatřím každý den světlo. Je to právě naděje a víra v nás samotné, která nás drží nad vodou. Odložím večer své zuby i důstojnost a stejně jako celý svůj život si pustím nějakou pořádnou muziku. 

Jednou, kdysi v mých metalových začátcích jsem všem vtipně tvrdil, že až mi bude 40 let, tak už budu poslouchat jen doom metal. Protože jsem si tenkrát, mladý a hloupý myslel, že je to hudba pro staré. Není, novinka mistra The Doomfathera (jinak člena CANDLEMASS a AVATARIUM) je toho jasným důkazem. Troufám si  nesměle tvrdit, že projekt/kapela THE DOOMSDAY KINGDOM by mohla oslovit a přitáhnout k této muzice i spoustu mladých posluchačů. Povedla se totiž opravdu na výbornou.

Z THE DOOMSDAY KINGDOM jsou samozřejmě cítit domovské CANDLEMASS, ale i ANGEL WITCH, staří dobří BLACK SABBATH a spousta starých doom metalových kapel. Jedná se o vznešené album, perfektně zvukově ošetřené, s propracovanými studenými melodiemi a naléhavým hlasem. Mistr si pozval spoustu kolegů ve zbrani a i když je podepsán pod deskou jako celkem, je hodně znát, že si nechal poradit. Čím jsem starší, tím častěji chodívám do lesů. Jakoby mě lákala samota. Brával jsem si album "The Doomsday Kingdom" často s sebou a vzájemná symbióza hudby do sluchátek a pomalu tajícího sněhu byla jedním slovem dokonalá. Jakoby byly skladby už od pradávna usazeny v mém nitru a jen vyvřely na povrch. Vynikající doom metalová nahrávka, kterou bych rád doporučil všem, kteří se nebojí čelit zubu času. Klaním se stáří, chladu, poctivosti a doom metalu! Skvěle!sumarizace:

THE DOOMSDAY KINGDOM mi svým novým CD málem způsobili zástavu srdce. Jejich doom metal je totiž neskutečně nakažlivý. Jsem albem doslova prokletý. Mohutné stěny z kytar, smutný hlas a nekonečnost. To jsou slova, která vystihují letošní nahrávku asi nejlépe. Pokud máte rádi pomalé melodie, staré hřbitovy a dokážete uklidnit svoji duši, budete s novinkou spokojeni jako já. "The Doomsday Kingdom" jsem si nejvíc užíval na dlouhých procházkách deštivou jarní krajinou. Moje duše byla lehká, smutná a vznešená. Takhle nějak si představuji hudbu, která by měla znít na mém vlastním pohřbu. Jsme jenom prach, vznášející se věčností. Skvělé doom metalové album, u kterého umrznete! Až na věky, amen!
Asphyx says:

THE DOOMSDAY KINGDOM caused me almost a heart attack on their new CD. Their doom metal is incredibly infectious. I'm cursed with this album. Huge walls of guitars, sad voice and infinity. These are words that describe this record probably best. If you like slow tunes, old cemeteries and you can soothe your soul, you will be satisfied with the news like me. "The Doomsday Kingdom" I enjoyed on my long walks in the rainy spring landscape. My soul was light, sad and noble. This is how I imagine the music that should sound at my own funeral. We're just dust hovering in eternity. Great doom metal album freezing to death!  Forever, amen!

Tracklist:
01. Silent Kingdom
02. Never Machine
03. A Spoonful of Darkness
04. See You Tomorrow
05. The Sceptre
06. Hand of Hell
07. The Silence
08. The God Particle

Line Up:
The Doomfather - Everything , Bass (Avatarium, Candlemass, Leif Edling, ex-Abstrakt Algebra, ex-Witchcraft, ex-Krux, ex-Nemesis, ex-Trilogy)
Andreas Johansson - Drums (Narnia, Rob Rock, Royal Hunt, System Breakdown, DivineFire (live), ex-Wisdom Call)
Marcus Jidell - Guitars (Avatarium, ex-The Ring, Marcus Jidell, Soen, ex-Evergrey, ex-Royal Hunt, ex-Candlemass (live), ex-Pain (live), ex-Krux (live), ex-Jekyll & Hyde, ex-Kreegah, ex-Punchline)
Niklas Stålvind - Vocals (Wolf, ex-Slaughtercult)
Share this games :