DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

neděle 21. května 2017

Home » » Recenze/review - FIRESPAWN - The Reprobate (2017)

Recenze/review - FIRESPAWN - The Reprobate (2017)


FIRESPAWN - The Reprobate
CD 2017, Century Media Records

V márnici zase lámou kosti nebožtíků, aby se vešli do rakví. Nedovedete si představit, jak jsou těžká mrtvá těla. Jsou jako loutky, které si žijí svým vlastním mrtvým životem. Občas dojde k posmrtné křeči, která začátečníky vyděsí, ale jinak je zde zdánlivý klid. Tedy až na zmatené duše, které každý večer vylézají ven, aby zničili vše dobré. 

Pro práci hrobníka je dobré si pouštět hudbu, která vám pomůže se nezbláznit z dnešního podivného světa. Minulé album FIRESPAWN mi přišlo mdlé, nevýrazné a chvílemi dokonce až tupé. S novinkou je to zcela jiné. Pohrobci švédských legendárních kapel, v čele s neurvalcem L-G Petrovem, se letos vydali melodičtější cestou. A tak se mimo odkazů na ENTOMBED a DISMEMBER, můžeme setkat i s náznaky UNLEASHED, EVOCATION, případně toho nejlepšího z AMON AMARTH. Nutno rovnou dodat, že tahle podoba kapele až morbidně sluší.Od "The Reprobate" nečekejte příliš mnoho, pořád je to "jen" retro jako řemen. Jenže je také zahrané od mistrů v oboru, kteří si tentokrát nedovolili chybovat. Oproti minule se mi hodně líbí zvuk, určitá temnota a samozřejmě pořádný náklaďák chřestících kostí. Splněné je vše podstatné pro pořádnou pařbu. Deska samozřejmě není určena dnešním milovníkům techniky, ani různých hlukových temně death metalových studií. Spíše bych ji zařadil na páteční party s odžískovanými kamarády, kteří mají rádi pivo, pořádný nářez a nějakou tu shnilou mrtvolu k tomu. Dělat hrobníka je hodně těžká práce, ale dokud budou podobné kapely, bude naše poslání zároveň i krásným řemeslem, které budeme dělat rádi. FIRESPAWN vydali desku, která se ihned zařadila mezi mé nejposlouchanější. Pocitově vynikající záležitost pro všechny, kdo rádi rovnají kosti do starých rakví!sumarizace:

"The Reprobate" je silná deska, plná klasických švédských postupů. Znovu otevírá dávno zahojené rány, drtí vše živé a drásá až do krve. FIRESPAWN již podruhé vystoupili ze záhrobí, aby nám předvedli prvotřídní death metal čerpající z devadesátých let a přidali k tomu současný zvuk. Tančí se opět na otevřených hrobech, vzývají se temné síly a obětuje se těm největším death metalovým bohům. Album je drsné, kruté, narvané po okraj energií a ledem. Kolem praskají víka od rakví, za náhrobkem se na vás směje samotná smrt a láká vás k poslednímu tanci. Beru do ruky svůj oblíbený krumpáč, nasazuji sluchátka na uši a moc dobře vím, že dnešní den se mi bude pracovat o hodně lépe. Mám ve zmrzlé zemi vykopat nekonečnou řadu hlubokých hrobů. Žádné urny, žádný pohřeb žehem. Hezky poctivě, pomalu, s dlouhým pohřebním loučením, taková je letošní nahrávka. Tradiční, upřímná a řezající jako kousky ledu zaryté do čerstvého masa. Old school švédský death metal až na věky, amen!Asphyx says:

"The Reprobate" is a strong record, full of classic Swedish procedures. It opens wounds healed for a long time, crushes all living and scratches to the blood. FIRESPAWN appeared from beyond for the second tome to show us first-class death metal drawing from 90th and they added the current sound. We are dancing in open graves again, they are invoking the dark forces and sacrifice to the biggest death metal gods. The album is rough, cruel, crowded to the brim with energy and ice. The lid of the coffins are cracking, behind a tombstone the death is laughing and attracts you to the last dance. Traditional, honest album, cutting like pieces of ice dugging into fresh meat. Old school Swedish death metal forever, amen!


Tracklist:
CD 01:
01. Serpent of the Ocean
02. Blood Eagle
03. Full of Hate
04. Damnatio ad Bestias
05. Death by Impalement
06. Generals Creed
07. The Whitechapel Murderer
08. A Patient Wolf
09. The Reprobate
10. Nightwalkers

Line Up:
Alex Friberg (Necrophobic, ex-Trident) - Bass
Matte Modin (Skineater, The Hidden, ex-Defleshed, ex-Dark Funeral, ex-Nonexist, ex-Infernal) - Drums
Victor Brandt (Dominion, Entombed A.D., ex-Aeon, ex-Entombed) - Guitars
Fredrik Folkare (Necrophobic, Unleashed, ex-Scudiero, ex-Siebenbürgen) - Guitars
L-G Petrov (Entombed A.D., ex-Morbid, ex-Nihilist, ex-Allegiance, ex-Entombed, ex-Comecon) - Vocals

Share this games :