DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pátek 19. května 2017

Home » » Recenze/review - NARTHRAAL - Screaming From The Grave (2017)

Recenze/review - NARTHRAAL - Screaming From The Grave (2017)


NARTHRAAL - Screaming From The Grave
CD 2017, Inverse Records


Naklání se náhrobky nad mým hrobem. Tlím tu, hniji již nějaký ten rok. Občas se převrátím, to když mě znovu proklejí. Dnes přišel ten velký den, kdy se vrátím zpět na zem. Chodil tu kolem mě hrobník, se sluchátky na uších. Probudil moji zvědavost. Poslouchal novinku islandských NARTHRAAL.

NARTHRAAL letos přicházejí se svým prvním dlouhohrajícím albem. Mají za sebou již dvě EP a datují svůj vznik do roku 2012. Kapela byla založena s jediným účelem. Hrát pravý, nefalšovaný švédský death metal. Poslouchám novinku stále dokola a kývám souhlasně hlavou. Je zde vše potřebné - chlad, smrt i chřestění neodbytných kytar.
V "Screaming From The Grave" lze vystopovat prvky starých dobrých DISMEMBER, GRAVE, ENTRAILS, EVOCATION, ale i to lepší z AMON AMARTH. NARTHRAAL se pohybují někde na pomezí mezi klasickým, pradávným death metalem a jeho melodičtější, modernější odnoží. K tomu samozřejmě přidávají velkou porci určitého smutku, kterým jsou kapely z jejich země tolik proslulé. Zamrzí snad jen menší tlak, méně plesniviny. Jako celek ale novinka s přehledem v undergroundu obstojí. Není to sice žádné dokonalé dílo, jedná se spíše o řekněme sedmdesáti procentní účinek, ale album se poslouchá velmi dobře, je poctivé, zvukově možná až moc čitelné, ale rozhodně stojí za povšimnutí. Nahrávka, na které se vzájemně prolínají chlad, temnota a smrt. Velmi dobře!


sumarizace:

NARTHRAAL nám na své novince jasně ukazují, že dobrý švédský death metal se dá hrát i na Islandu. Albem jsem od začátku až do konce absolutně stržen a pohlcen. Je jako přitažlivý magnet, plný utrpení, chladu a smrti. Islanďané umí krásně balancovat mezi rychlými a pomalými pasážemi. Líbí se mi jak zvuk, tak jednotlivé nápady. Nahrávka působí zvláštním smutným dojmem. Evokuje ve mně vzpomínky na poslední věci člověka. Jsme prach a v prach se obrátíme! Jako celek je CD krásnou ukázkou velmi dobrého řemesla, zběsilosti a šílenství. Pokud máte rádi devadesátá léta v jejich nejlepší formě, tak budete určitě spokojeni. "Screaming From The Grave" působí jako seknutí sekyrou přímo do hlavy. Rozpůlí vás na dvě části. Jedna bude pařit jako o závod a druhá spočine v nekonečném utrpení. Švédský death metal z Islandu, který vás spálí mrazem! Vynikající záležitost.

Asphyx says:

NARTHRAAL shows us on their new album how good is Swedish death metal played in Iceland. This album broke me down and I was absolutely absorbed since the begging. It is like a magnet, full of misery, cold and death. Islanders knows how to balance between fast and slow passages. I like the sound and the ideas. This record feels interestingly sad. It evokes memories of last possessions of man. We are just an ash and we will be ash again! As a whole this CD is a nice example of good work, furiousness and craziness. If you like the 90th in its best from you will be satisfied with this album. "Screaming From The Grave" feels like a cut of axe right into a head. It will cut you in half. One half will go crazy for parties and the other half will be dead in the infinite misery. Swedish death metal from Iceland which will burn you with coldness! Amazing!

Line-up:
Vocals/Bass: Viktor Penalver
Rhythm Guitar: Antonio Aguilar
Lead Guitar: Birkir Karason
Drums: Jónas Haux

Links:
https://www.facebook.com/Narthraal
https://twitter.com/narthraal
https://narthraal1.bandcamp.com
https://open.spotify.com/artist/3xhksLhQBwqD2jqTMwakOm
https://www.youtube.com/channel/UCqgVbJp3oZEgIxOVIGyr2_A
Share this games :