DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 8. května 2017

Home » » Recenze/review - VIRULENT DEPRAVITY - Fruit of the Poisoned Tree (2017)

Recenze/review - VIRULENT DEPRAVITY - Fruit of the Poisoned Tree (2017)


VIRULENT DEPRAVITY - Fruit of the Poisoned Tree
CD 2017, vlastní vydání

Zavřeli mě do místnosti a řekli mi, že mě budou mučit. Rozsvítili ostrá světla, abych nemohl spát a z reproduktorů pustili technický death metal. Chvíli mě třeštila hlava a bolel celý svět, ale za pár hodin jsem si zvykl a veškeré mučení se minulo účinkem. 

Ano, je to tak. Se šílenci VIRULENT DEPRAVITY to jinak ani nejde. Na první poslech je jejich novinka "Fruit of the Poisoned Tree" nestravitelná, přetechnizovaná, chaotická, zběsilá a může spustit duševní chorobu. Jenže se stačí pořádně zaposlouchat, věnovat albu čas a pak budete odměněni vynikajícím zážitkem. Odehrává se sice na samé hraně "srozumitelnosti", ale je také prostředkem pro objevování nových zákoutí extrémního metalu.

 

"Fruit of the Poisoned Tree" je velmi volně inspirováno kapelami, jako jsou třeba SPAWN OF POSSESSION, FIRST FRAGMENT, ORIGIN, ARCHSPIRE. Jedná se samozřejmě spíše o záležitost pro pár fajnšmekrů, pro ty, kdo rádi ochutnávají ze stromu poznání. Co na tom, jak už z názvu desky vychází, že jsou všechny plody otrávené? Tohle je preludium, neuchopitelná změť riffů, úprkových bicích, neklidu, maniakálního výraziva a hráčské dovednosti. Občas (nebo spíše častěji) vítězí předvádění krkolomnosti před kompozicí, ale ta touha jít dál, objevovat, je svým způsobem velmi nakažlivá. Technické death metalové album, u kterého budete mít pocit, že zvítězila myšlenka nad hmotou. Velmi dobře!


sumarizace:

VIRULENT DEPRAVITY nám letos přinášejí ochutnávku toho nejkvalitnějšího technického death metalu. Pokud se zaposloucháte pozorněji, najednou zjistíte, že jste spolu s kapelou jedno tělo i mysl. Muzika je sice složitá, náročná a spletitá, ale obsahuje v sobě určitý, velmi přitažlivý neklid. Nálada celého alba je chladná, ale zároveň přitažlivá. Jakoby v sobě hudba obsahovala nějakou magickou formuli. Poslouchat doporučuji s čistou a otevřenou myslí. Pak vynikne tahle ledová technická krása nejlépe. Nezapomíná se ani na melodie. A teď už mě prosím nechte, než abych psal slova, budu raději poslouchat. Inteligentní technický death metal, zahraný s noblesou! Wov!

Asphyx says:


VIRULENT DEPRAVITY published a taste test of the technically highest quality death metal. If you listen to it carefully I will realize that you are the one with this band – one body, one mind. This music is complicated, ambitious and complex, however it has some kind of a restlessness which is very magnetic. The mood of this album is very cold but very magnetic. It feels like it has some kind of magical formulation inside. I would suggest listening to it with an open and clear mind. Than you can feel the cold technical beauty. They don´t forget melodies. And now, let me go please, more than write a words I would prefer listening to this album. Intelligent technical death metal which is played with a nobleness. Wow! 

Tracklist:
1. Serpentine Messiah
2. Spineless Obedience
3. Your Demise
4. Desecrating Eden
5. Fruit of the Poisoned Tree
6. Bad Drug
7. Beyond the Point of No Return
8. Only Human
9. Mechanized Defilement
10. Crushed by Futuristic Filth

Line Up:
Colin Butler – Composition / Guitar / Bass / Vocals
Malcolm Pugh – Guitar (Inferi, ex-Entheos)
Kévin Paradis – Drums (Svart Crown, Benighted)

http://www.theartisanera.com/
https://theartisanera.bandcamp.com/album/fruit-of-the-poisoned-tree
https://virulentdepravity.bandcamp.com/album/fruit-of-the-poisoned-tree
https://www.facebook.com/virulentdepravity/?fref=ts
https://www.facebook.com/TheArtisanEra/?fref=ts
Share this games :