DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 26. září 2016

Home » » Recenze/review - GGU:LL - Dwaling (2016)

Recenze/review - GGU:LL - Dwaling (2016)


GGU:LL - Dwaling
CD 2016, Ván Records

Když vás někdo bodne nožem do zad, tak nejhorší je ten krátký okamžik šoku, který předchází bolesti. Otočíte se čelem k útočníkovi a pohledem do očí vyjádříte děs. Krev pomalu uniká z rány a vy zmoženi tím vším zlem pomalu zhasínáte. Naplňuje vás postupně strach a milostivý mozek vás nechá vzpomenout na všechno krásné, co jste zažili. Potom vstoupíte na onen svět a jen přes oponu pozorujete, jak vás okrádá váš vlastní vrah. 

Podobné myšlenky mě při poslechu doomových surovců GGU:LL napadaly asi nejčastěji. Jejich hudba je totiž svým způsobem stejně zákeřná a nebál bych se bát i překvapivá. Tedy alespoň pro mě. Tam, kde se jiné kapely snaží zavděčit "krásnými" melodiemi, jsou Holanďané syroví jako čerstvě vykopaná mrtvola. Pánové opakují své nehostinné melodie s droneovou rozvahou a jsou také hudebním tělesem, o kterém s klidem mohu napsat, že je originálním. Srovnávat s ostatními, stejně laděnými milovníky smutných motivů, tak nemá cenu. "Dwaling" je albem, které se musí poslouchat v klidu, z dobré aparatury a s určitou poctivostí. Jinak jej zbytečně odsoudíte. Jednotlivé prvky, riffy, nálady, vyniknou až po určité době. Osobně mi vadí snad jen v jednom songu vložený ženský zpěv, který mě doslova irituje. Ostatní skladby na mě ale působí velmi naléhavě, jsem jimi proklet a okouzlen. Přijdu si jako vodák, pádlující proti proudu. Kolem mě se lámou zpěněné vrcholky vln a do očí mi cáká bahno smíchané s krví. GGU:LL zvládají své smutné řemeslo na výbornou. Oceňuji lehkou a samozřejmou hru s temnými motivy, velmi dobré nápady a atmosféru podobnou posledním chvilkám s nebožtíkem. Rakev pomalu zajíždí za oponu a vy jen zdálky slyšíte plápolající oheň. Smrt i novinka "Dwaling" působí stejným očišťujícím dojmem. Na nůž, bodnutý zákeřně do zad, si ani nevzpomenete. Zůstanete klidní a po okraj naplnění drone/doom metalem vysoké kvality.


sumarizace:

"Dwaling" je odpovědí na samotu prázdných hrobů. Doom/drone metal zde připomíná ozvěny, znějící z nekonečných chodeb v podzemí. Vše je dlouhé, naléhavé a smutné, jako nekončící řada smutečních hostí. Zombie tančí další poslední tanec. Smrt je zase velmi blízko! Deska, pokrytá plesnivinou a pavučinami!

Asphyx says:

"Dwaling" is the answer to the solitude of empty graves. Doom/drone metal reminds echo sounding of endless underground's corridorsEverything is long, urgent and sad, like an infinite line of mournersZombie are dancing last danceDeath is again very near! Album, covered with mildew and cobwebs!


Tracklist:
1. Hoon
2. Dwaling (Gehirn und Abgrund)
3. Het smerige kleed van de ziel
4. Waan
5. Het masker vande wereldt afgetrocken
6. March 28 1941, drowningBand:
BW DvB GJK WvdV

Share this games :