DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 14. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones (2016)

Recenze/review - DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones (2016)


DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones
CD 2016, Norma Evangelium Diaboli

Nikdy bych nevěřil, že hudební apokalypsa může začít hozením kusu shnilého masa do větráku. Jenže princip kolibřích křídel, která ve svém důsledku nakonec způsobí katastrofu, pořád funguje. Vezměte si třeba francouzské avantgardní black metalisty DEATHSPELL OMEGA. Ti se doslova vyžívají v nechutných hudebních motivech, morbidních náladách i takovém tom ošklivém snění, které vás popadne snad jen při depresích. Už jen ten obal, znázorňující snad Pandořinu skříňku, dává jasně na srozuměnou, co se bude na novince odehrávat. Zlo, čisté a nekonečné zlo s kousky PORTAL, BLUTS AUS NORD, ULCERATE, DODECAHEDRON, GORGUTS.Letos jsou DEATHSPELL OMEGA  víc death metalovější, hnusnější, ošklivější než dřív. "The Synarchy of Molten Bones" je zpočátku zcela neuchopitelným albem, připomínající hudbu z psychiatrických pavilónů. Chce čas, musí uzrát, postupně vyhnít. Nepřístupné riffy, neustálé opakování motivů až do úplného vyčerpání, naschvál zahrané disharmonické pasáže. Black metal, avantgarda, ambient, technika, spousta šílených momentů nasáklých špínou. Tohle všechno dělá z Francouzů morbidní těleso, od kterého mnohý posluchač uteče. Jiný zas bude velebit hlukové stěny, posouvání extrémního metalu do neprobádaných zákoutí. Poslechněte a uslyšíte sami. Podobné nahrávky se hrozně těžko hodnotí, protože nejsou již z tohoto světa. Byly stvořeny někde za temnou oponou. Osobně mě novinka rozložila na prvočástice a i když se občas dost ztrácím, vzývám "The Synarchy of Molten Bones" jako vzácný artefakt. Připomíná mi mantru, odříkávanou padlými mnichy. Teď už věřím, že apokalypsa opravdu přijde. Skvělé album!

sumarizace:

Na své nové desce "The Synarchy of Molten Bones" se francouzští DEATHSPELL OMEGA pokusili zhudebnit tmu. Svým způsobem se jim to povedlo, i když se podle mě jedná o desku, která není rozhodně pro každého. Pro poslech je nutné se naladit na vlnu zla, špíny a mít hlavu otevřenou lehkým experimentům. Francouzi nám přinášejí smršť různých zvuků, šílených riffů a nálady plné beznaděje. Album je opravdu hodně šílené. I přesto ho doporučuji poslouchat v kuse. Jinak kouzlo vyprchá. Dveře do pekla jsou sice pootevřeny, ale příště bych poprosil ještě víc nihilismu. Líbí se mi zvuk alba, i celkové provedení, ale některé nápady mě přeci jen trošku ruší. Jako celek je "The Synarchy of Molten Bones" ale dobrou deskou, která určitě dokáže zaujmout všechny příznivce stínů. Experimentální temný black metal, který je plný zkažené krve. Velmi dobře!

Asphyx says:

The new album "The Synarchy of Molten Bones" by French DEATHSPELL OMEGA is a musicalization of darkness. In its own way they did it, however personally I think that this is not album for everyone. If you want to listen to it you have to make yourself be in a state of mind where you can feel the evil, dirt and have to have your head open to light experiments. This French band brings us a cyclone of various sounds, crazy riffs and mood of hopelessness. This album is on the brink of madness  but I would suggest you to listen it in at one bite. Otherwise you would not be able to feel the magic. Doors in Hell are little bit open, however next time I would like to have more nihilism. I like the sound of this album and its accomplishment but some ideas disturb me. As a whole is this "The Synarchy of Molten Bones" album a very good album which can catch your attention if you are a fan of shadows. Experimental dark black metal which is full of bad blood. Very good!


Tracklist:
01. The Synarchy of Molten Bones 06:58
02. Famished for Breath 06:10
03. Onward where Most with Ravin I may meet 10:12
04. Internecine Iatrogenesis 05:52


Share this games :