DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 22. listopadu 2016

Home » » Recenze/review - RAVENCULT - Force of Profanation (2016)

Recenze/review - RAVENCULT - Force of Profanation (2016)


RAVENCULT - Force of Profanation
CD 2016, Metal Blade Records

Z kazatelny zase, jako každou neděli, znějí slova plná víry a odpuštění. Sedím na dřevěné lavici, modlím se spolu s ostatními. Už nějakou dobu mi připadá, že kněz vůbec nevěří tomu, co říká. Můj názor je potvrzen jednoho listopadového rána, když doma poprvé slyším novinku řeckých black/thrasherů RAVENCULT. Jdu pak na mši a najednou vidím, že náš pan kněz má rozeklaný jazyk. Už nevěřím jeho slovům. Moc dobře totiž vím, že se kostelem vznášejí jen věty plné lží, zloby a strachu. Nechci být ovcí, nechci se zařadit. Vystupuji z církve a raději se plně oddávám spolu s kapelou černým okultním obřadům.

Zdá se vám tenhle příběh neuvěřitelný? Tak si zkuste poslechnout nové album "Force of Profanation" a pochopíte. Jedná se o přesně namíchanou smršť černoty, prachu a ostrosti, která musí dělat dobře snad každému, kdo se kdy jen trošku ušpinil sírou. Máte rádi staré BATHORY, URGEHAL, TSJUDER, WATAIN, NIFELHEIM, DARKTHRONE, HELLHAMMER, DESTROYER 666, CELTIC FROST? Tak potom se vám bude líbit i letošní deska.


"Force of Profanation" mě baví opravdu poslouchat. Líbí se mi taková ta "rebelská" nevázanost, zastaralý zvuk, vokály, obal. Vlastně vše, dalo by se také říci. Vím sice, že novinka asi nerozdmýchá stojaté vody stylu zvaného černý kov, ale to mi vůbec nevadí. Užívám si ty chladné melodie, tu procházku chodbami v záhrobí a i když působí deska ke konci lehce monotónně, do všech těch zahnívajících melodií se pokaždé rád ponořím až po krk. Z úst mi lezou obrovští černí pavouci a marně polykám poslední zbytky zkaženého vzduchu. Zavřeli mě do téhle kobky, abych prý zpytoval své svědomí a příště neházel ostrá slova na služebníka božího. Odmítl jsem a vytrval. Odměnou mi je studená cela a nová deska RAVENCULT - Force of Profanation (2016). Už dnes vím, že zemřu zatracený a že mé tělo bude pohozeno za hřbitovní zdí, těším se. Jsem spokojený. Skvělé album!


sumarizace:

Vítejte v pekle! RAVENCULT letos vydali album, které obrátí kříže vzhůru nohama u vás v kostele. Nahrávka je plná nihilismu, války s nebem, ale hlavně perfektních černých thrashových melodií. Nenašel jsem jediné slabé místo, jediný kousek hudby, která by mě nebavila. Naopak, jsem totálně smeten z povrchu zemského neskutečnou energií, sírou a temnou náladou. Na novince nalezneme atmosféru, známou snad jen z vařícího kotle. Syrové, ostré, maniakální, magické! Takové je nové album těchto pekelníků. Svět je dávno odsouzen k zániku, ale než k tomu dojde, tak si to tady ještě pořádně užijeme, co říkáte?! RAVENCULT zhudebnili tmu a zapálili onen svět! Vynikající black thrashová nahrávka, která vás spálí na popel!

Asphyx says:

Welcome to the Hell! RAVENCULT released this year an album that will turn the crosses upside down in your church. The recording is full of nihilismwar with heavenbut mostly of perfect black thrash tunes. I couldn't find any weak pointthe only piece of music that I'm not interested in. The other way aroundI was totally wiped off the face of the earth with the incredible energysulfur and dark moodOn the new album we can find the atmosphereknown perhaps only from  the boiling boiler. Raw, sharpmanic, magicThis is the new album of these devilsThe world has been doomed for a long time, but before it will happen, we can enjoy it, what do you think?! RAVENCULT set to music the darkness and lit the other sideExcellent black thrash record that will burn to ashes!


Tracklist:
01. Tormentor of Flesh
02. In Macabre Triumph
03. Beneath the Relics of Old
04. Merciless Reprisal
05. Into Depths
06. Doom Oracle
07. Altar of Impurity
08. Temple of the Void

band:
Alex/vox, Stef/guitars, Kostas/bass, JV/drums

Share this games :