DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

čtvrtek 1. prosince 2016

Home » » Recenze/review - AZOOMA - The Act of Eye (2016)

Recenze/review - AZOOMA - The Act of Eye (2016)


AZOOMA - The Act of Eye (2016)
CD 2016, Xtreem Music

Jsem dnes znovu ochutnávačem, který stojí před kalichem plným hořkosti, špíny, mokvajícího masa a tmy. Pomalu přikládám dřevěnou nádobu k ústům, marně se modlím ke všem známým bohům a piju první doušek. Ihned padám k zemi, navěky pokletý a mé oči dostanou temný mrtvolný odlesk.

Poslouchal jsem totiž již nějakou dobu novinkové album iránských death metalistů AZOOMA. Ti nám letos namíchali velmi chutný, i když smrtící koktejl, ze starých NILE, GORGUTS, SADUS, DEATH, CARCASS, OPETH, MORBID ANGEL. Rovnou se přiznám, že mi tahle kombinace lehké techniky, tlaku a tmy dělá moc dobře. Nic nového v záhrobí, ale líbí se mi taková ta těžko popsatelná jiskřivá atmosféra, kterou z alba cítím. Řeže to pěkně, to vám povím. A navíc si na své přijdou i fanoušci neotřelých melodií.Z "The Act of Eye" slyším kořeny všeho death metalového zla. Pánové si s námi i hudbou hrají jako kočka s myší. Občas sice slyším pasáže, které mi úplně nevoní, ale předpokládám, že i ty časem dozrají. Zajímavá je nálada celé desky, která vás nenechá na pochybách, kdo je tady pánem. Poslouchám hudbu srdcem, jsem dalek nějakých jedovatých kritických poznámek a tak přivírám oči před některými "zbytečnými" preludii. Celkově ale ochutnávám z nahrávky stále častěji. Nejraději mám tohle album jako kulisu při čtení knížek, případně si jej dávám do kroku, to když kráčím ulicemi našeho města. AZOOMA jsou zajímavým úkazem, vidím v nich talent. A hlavně! Mě baví jejich prvotinu (ještě mají na svém kontě EP "A Hymn of the Vicious" z roku 2014) poslouchat. Death metalové album, které vás nenechá v klidu! Velmi dobře!


sumarizace:

Před letošní novinkou iránských AZOOMA se klaním až k zemi. Je totiž po okraj naplněná žhavými, pálivými nápady, které vyvěrají ze samé podstaty death metalu. Skladby mají neskutečné množství vrstev a působí jako samotná symfonie zla. Ano, takhle nějak by hráli skladatelé vážné muziky, pokud by se rozhodli pro extrémní smrtící kov. Progresivní nápady je možné potkat na každém kroku. Přesto si pánové ponechali schopnost složit syrové a nekompromisní motivy. Album neskutečně řeže, pálí, transformuje samotnou smrt v čistou bolest. Je jako řeka, plná hnijící krve, která teče sice pomalu, ale s o to větší jistotou zničí vše živé. Na desce je možné pozorovat doslova erupci nápadů. Přesto není nic zbytečně komplikované a AZOOMA se povedlo vyhnout zbytečným exhibicím. Všechno sedí na svém místě a z nahrávky se tak stává hodně ostré koření. "The Act of Eye" je pro mě na dlouhou dobu jedno z nejposlouchanějších alb vůbec. Progresivní death metal, který nepostrádá temnotu a je zahraný s neskutečnou silou! Masakr!


Asphyx says:

I bow down to this new album by Iran AZOOMA. It is full of hot, spicy ideas which spew from the death metal itself. The songs have unbelievable amount of layers and they feel like a symphony of evil. Yes, this is how would classical musician played if they would decide to play death metal. Progressive ideas are everywhere on this album. However these gentlemen still have their ability to compose raw and uncompromising motives. This album cuts unbelievably, it burns, and it transforms the death itself into a clear pain. Like a river full of rotting blood which although flows slowly it will kill everything live on earth for sure. These guys managed to avoid some unnecessary exhibitions on this album. Everything is on its place so this album is like a very hot spice. "The Act of Eye" is one of my most played albums at all for a very long time. Progressive death metal which doesn´t lack of darkness and it is played with an unbelievable power! Massacre!

Track list:
1. Act 1: Plague of Predator
2. Act 2: Umbra of Mirth
3. Act 3: The Ocular Dominance
4. Act 4: Erosion of Shadows
5. Act 5: Non-Entity of Visions
6. Act 6: Flare of Flames
7. Act 7: Objectivity of Oblivion
8. Act 8: The Eyes - A Tale of Sight and Shadows

Line up:

Shahin Vaqfipour - Vocals
Ahmad Tokallou - Guitar
Farid Shariat - Bass
Saeed Shariat - Drums


Share this games :