DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

pondělí 2. ledna 2017

Home » » Několik otázek – rozhovor s grindovou mlátičkou ATARAXIA ze Slovenska.

Několik otázek – rozhovor s grindovou mlátičkou ATARAXIA ze Slovenska.


Několik otázek – rozhovor s grindovou mlátičkou ATARAXIA ze Slovenska.

Recenze/review - ATARAXIA - Ataraxia (2016)

Ave, představ prosím našim čtenářům vaši kapelu. Kdy byla založena, jaký styl muziky hrajete apod.?

Sevas! Sme kapela Ataraxia z Ružomberka zo severného Slovenska. Vznikli sme v lete 2014 a po pár zmenách členov hráme vo štvorici crustovejší grindcore alebo grindcorovejší crust. Rok 2016 je pre nás prelomový, protože dvaja členovia sú ostrieľaní borci z Košíc, z kapiel Killchain alebo Obliterate, a tak už sa cítime viac interregionálna kapela. Zostava je Gabi – spev, Kubez – gitara, Sťu – basa a Marko – bicie.


Kde a za jakých podmínek jste novou desku nahrávali, kdo měl na starosti zvuk, produkci, mastering?

Nový album sme nahrávali v dedinke Badín neďaleko Banskej Bystrice (Slovensko). Sídli tam malinké, ale zato veľmi príjemné štúdio SPK Audio a jeho majiteľ Miro Spevák, ktorý nám zbúchal komplet celú nahrávku vrátane masteringu. Podmienky boli skvelé, prakticky sme to zbúchali za pár dní plného nasadenia. Čo sa týka produkcie, tak tá je čisto kapelná záležitosť.

Jakým nákladem a na jakých nosičích byla novinka vydána (CD, digital, vinyl, kazeta)?

Začiatkom augusta 2016 sme „vydali“ nový album v digitálnej podobe cez bandcamp a práve sme ho prostredníctvom labelu Slovak Metal Army v decembri vydali na CD, v zatiaľ limitovanom počte 300ks.


O čem pojednávají texty, kdo je jejich autorem a jakým způsobem vznikaly?

Naše texty vznikajú väčšinou spontánne, ale mnohokrát ich téma alebo motív v nás rezonuje už dlhšie. Väčšinou je to frustrácia z doby a spoločenskej situácie okolo nás, ale objavíte u nás aj témy jako nádej, súdržnosť a podobne. Každý v kapele občas prispeje buď celým alebo úryvkami nejakých textov, ale najčastejšie píše texty Gabi a Kubez.

Kdo vytvořil logo kapely, kdo se stará o grafiku a webové stránky? Co vy a sociální sítě? Přikládáte těmto věcem velký důraz?

Logo kapely vytvoril gitarista Kubez. Ono to ani logo moc nie je, skôr sme chceli niečo jednoduché. S grafikou sme od vzniku kapely spolupracovali s našim dobrým kamošom Rasťom Kmeťom, ktorého fotografie a štýl máme odjakživa radi. Ideme s dobou, takže o aktuálnom fungovaní kapely sme aktívni aj na internete. Všetko je v našej réžii, takže ľudia nás môžu priamo kontaktovať.U jakého labelu jste svoji desku vydali a proč právě tato společnost? Jste spokojeni s tím, jak vás label zastupuje, propaguje a stará se o vás?

Album vydávame pod záštitou labelu Slovak Metal Army, ktorý vznikol prerodom dávneho Immortal Souls a spojením ďalších aktívnych ľudí v slovenskom undergrounde. Kto si nepamätá 90. roky ani cez skvelé nahrávky, tak Immortal Souls kedysi vydali kľúčové albumy nielen slovenského death metalu a organizovali priam svetové koncerty v našich končinách. Spokojnosť je na oboch stranách a my sme nesmierne radi, že vznikla, resp. opäť ožila takáto obojstranná podpora.


Které kapely patří mezi vaše vzory, kde berete inspiraci?

Máme radi severský crust, portlandskú scénu okolo kapiel His Hero Is Gone, Tragedy a pod., ale v neposlednom rade švédsky death metal a rôzne grindcorove klasiky. To by bolo asi tak ku kapele jako celku, no milujeme rôzne žánre a subžánre, čiže inšpirácia je vždy a všade pokiaľ nemáte v hudbe predsudky.

Posílali jste svoji nahrávku na firmy (na které), jaká byla odezva?

Osobne sme nahrávku rozposlali do pár firiem, ale odozva zatiaľ nie je žiadna, preto by sme ich z rešpektu k nim neradi menovali. So „vznikom“ Slovak Metal Army sa táto propagácia obnovila a my sme len radi, keď sa naša hudba dostane k viac poslucháčom.

Kolik máte za sebou koncertů, kde hrajete nejraději (klub, festival) a které vystoupení považujete za nejlepší?

Ešte nie toľko, aby to stálo za reč haha, ale niečo cez desať ich bude. Ide o kvalitu a kvantita príde s ňou. Určite radi hráme v domovine (Ružomberok a Košice), ale zároveň radi hráme všade, kde je dobrá atmosféra, skvelí ľudia a ešte lepší zvuk. Najlepší koncert ešte len príde!


Jaké máte plány do budoucna, čeho chcete s kapelou dosáhnout?

Chceme čo najviac hrať, tvoriť nové skladby a zároveň sa tým baviť a baviť našou hudbou aj iných. Máme v pláne zopár koncertov, v rámci ktorých chceme spropagovať nový album.
Na jakých kontaktech vás fanoušci najdou?

Určite nás nájdu na facebooku, bandzone alebo bandcamp, ale pokojne nás môžu kontaktovať aj mailom alebo dať si s nami pivo na koncertoch.

Děkuji za rozhovor.

Ďakujeme za podporu a pozdravujeme všetkých čitateľov Deadly Storm!


email: ataraxiark@gmail.com
Share this games :