DEATH, THRASH, BLACK, HEAVY, DOOM AND ROCK METAL ZINE

- REVIEWS, REPORTS, INTERVIEWS - SUPPORT METAL UNDERGROUND

úterý 31. ledna 2017

Home » » Recenze/review - FROM THE SHORES - Of Apathy (2016)

Recenze/review - FROM THE SHORES - Of Apathy (2016)


FROM THE SHORES - Of Apathy
CD 2016, Metal Scrap Records

Vypadá to, že rychlost zase jednou vítězí nad lží a nenávistí. Alespoň v případě italských FROM THE SHORES tomu tak rozhodně je. Kapela na své prvotině kombinuje melodický death metal severského střihu s blackovými a metalcoreovými prvky. Zajímavá záležitost, říkám si pod vousy, když album proháním poněkolikáté svým přehrávačem. "Of Apathy" má v sobě tlak, sílu, energii, dobré nápady a i když asi nebude nijak převratným albem, poslouchá se dobře. Na pozoru by měli být hlavně fanoušci AT THE GATES, DISSECTION, THE BLACK DAHLIA MURDER. Studené melodie kombinované s coreovými nášlapnými minami, které vybuchují s velkou silou.
K podobným deskám se dá přistupovat dvěma způsoby. Buď kapelu a jejich tvorbu (jde to tak vždycky) absolutně sundáte a nenecháte na nich nit suchou a nebo se pokusíte do jejich hudby proniknout. Osobně nemám s muzikou zde předkládanou sebemenší problém, i když musím rovnou zmínit, že nikdy nebude mojí krevní skupinou. Líbí se mi ale snaha, touha po tom uhranout svět studenou krutostí. Proto, i přes určitou monotónnost, album "Of Apathy" doporučuji alespoň ochutnat, třeba někomu z vás pronikne do žil více než mě. Berte to tak, že každý nějak začínal a mnohým by se o podobné prvotině ani nezdálo. FROM THE SHORES i přesto, že jsem v muzice někde jinde, zaslouží pozornost. Dobrá deska.

sumarizace:

Albu možná chybí kousek nějakého neotřelého koření, nějaký lépe zapamatovatelný nápad. Kapela, pokud se chce dál vyvíjet a zlepšovat, by měla příště přeci jen trošku víc zapracovat na originalitě, možná i zajímavější produkci. Jinak ale nemám s deskou absolutně žádný problém. A to je možná trošku špatně. Skupina, jako by se trošku bála se odvázat, pustit se do něčeho nového, zajímavějšího. Uvidíme příště, třeba nás překvapí. Cesta, kterou si FROM THE SHORES  vytyčili a po níž jdou, není vůbec lehká, podobně znějících smeček je dnes deset na jednom uříznutém prstu. Jinak se ale jedná o velmi dobré, slušně poslouchatelné album, které vám nakope zadnice. Solidní, tradiční pojetí melodického death metalu, dobré nápady a uvěřitelné nasazené ale dělají z téhle desky hodně chutnou krmi. S nahrávkou tak nemám žádný zásadní problém. Všechno hezky odsýpá, má to drive i sílu. Jen tak dál! Velmi solidní album!


Asphyx says:

This album is lack of some piece of interesting spice, something more memorable idea. This band should work more on originality of themselves and maybe on their production if they want to be better and developed. But I have no other problems with this album. And maybe that´s the problem. The band seems to be afraid to go crazy and try something new, more interesting. We´ll see next time and maybe the band will surprise us. The road where these guys FROM THE SHORES go is not easy at all because there is more than 10 bands on every chopped finger which sounds similar. But this is a very good and easy to listen album which would kick your ass. Solid, traditional type of melodic death metal, good ideas and believable ideas makes this album very good as a tasteful meal. I don´t have any big problem with this album. Everything flows and it has a drive and power. Good job! Very solid album!

Tracklist:
01. This Ain’t Another Feast for Crows
02. Heaven’s Dark Harbinger
03. The Constellation Thirst
04. To Rest in Arms of Perfection
05. Incest of the Wretched
06. Primal
07. Opus XIII
08. Hourglass
09. I, the Firebreather
10. Weakness of the Flesh

band:
Luke (vocals)
Theo (bass/throat) ...
Leo (guitar)
Giorgio (guitar)
Nicolò (drums)

Share this games :